Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Lehetséges, hogy egy doboza...

Lehetséges, hogy egy doboza szerint 500 darabos puzzle sokkal több darabot tartalmazzon? Ha igen, meg lehet valahogy kirakás nélkül állapítani, hogy összesen hány darabot?

Figyelt kérdés

Szeretném eladni a régi puzzle-jaim, ezért gondoltam, megszámolom, megvan-e az összes darab (kirakni igencsak időigényes lenne). Meglepve tapasztaltam, hogy egy 250 darabos puzzle-nél 252 darab, egy 500 darabosnál 511 darab volt a dobozban. Így elég nehéz megállapítani, hogy hiányzik-e darab.

Van ötletetek, hogyan mérhetném fel, hiányzik-e darab, anélkül, hogy heteket szánnék a kirakásra (kb. 15 dobozról beszélünk, 1000 és 2000 darabossal is köztük)?



2023. jún. 7. 15:17
 1/4 anonim ***** válasza:
58%

Semmi értelme pótdarabokat berakni, mikor minden egyes darab mintája más, és a kivágások sem egységesek. Nem tudsz egy elvesző darabot egy másikkal pótolni, mert minden egyes darabnak egy saját egyedi pótdarabra lenne szüksége. Az 500 darabosban 500 darabnak kell lennie. Előállítási-csomagolási hiba miatt véletlenül belekerülhet 1-1 darab néha, de +11 darab már feltűnően sok. Rossz esetben nem valamelyik következő kép számolásánál fog hiányozni 11 darab, hanem ha nagyon összekeveredhettek egymással a dobozok, akkor bármelyik másikból valamennyi darab.


A mintától függ, hogy ki lehet-e szemmel szúrni egy készletbe nem illő darabot, mert ha nem, akkor csak a kirakás marad (pl. kiszervezed gyerek ismerősnek ha te nem akarod), vagy kénytelen leszel áron alul adni azzal a figyelmeztetéssel, hogy nem tudod a teljességet garantálni.

2023. jún. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezen az 500 daraboson én nagyon ledöbbentem, mert tényleg 511 lett a vége és nagyon úgy tűnik, hogy ez a kép ennyi darabból áll, teljesen falsul írtak rá 500-at.
2023. jún. 7. 20:36
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Minden puzzle több darabból áll mint ami rá van írva, az 500db-os mérettől függően változhat, de általánosságban 27x19 darabból állnak, tehát hiába van a dobozon 500db, valóságban 513db-os lesz.

Ugyan ez igaz pl az 1000db-osra is, az is vígan 1000 darab felett van.

Ha kirakod a szélét körbe, meg tudod számolni nálad mennyi kell a kirakáshoz.

2023. jún. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Van olyan eset, hogy annyi darabból áll egy puzzle amennyi a dobozra van írva (pl. 1000esnél 25x40), de sok esetben eltér a tényleges darabszám (kevesebb is lehet).

Ha szabályos a vágása, akkor a szélek kirakásával meg tudom állapítani a tényleges darabszámot. Vannak úgynevezett random cut kirakók, annál ez nem működik.

De én hülyeségnek tartom a puzzle számolgatását. Nem tudom milyen kirakóid vannak, de lehet, hogy eladhatatlanok vagy csak nagyon alacsony áron eladhatók, akkor meg feleslegesen töltöd velük az időt. Elég sokszor vettem már használt kirakót, de ha valaki azt írja, hogy leszámolta, az számomra azt jelenti, hogy ismeretlen az állapota. Egyrészt bármikor elszámolhatja a számoló, nem tudja bizonyítani, hogy jól számolta. Volt már, hogy a megbeszélt helyen vártam az eladóra, aki épp a kirakót számolta, hogy biztos hiánytalanul adja el...persze mikor kiraktam, hiányos lett. Másrészt lehet darabszámra kijön, de extra darabok vannak benne. Olyan is volt már velem, hogy 2 darab hiányzott és furamód pont 2 plusz, más kirakóhoz való darab volt a dobozban. Harmadrészt bárki írhatja, hogy le lett számolva, nem igazán lehet bizonyítani, hogy ez tényleg megtörtént.


Ilyen esetben én azt szoktam csinálni, hogy ismeretlen állapotúként hirdetem, legtöbbször ahány darabos annyi forint (lehet egy ritkább, jobb állapotú 1000-ast 2500 ft-ért, egy rosszabb állapotút meg 700 ft-ért).

Vevőként én jobban örülök, ha zsákbamacskaként veszem meg (akár magasabb áron), de vásárláskor bevállaltam, hogy lehet hiányos, sérült, mintha az eladó hitegetett, hogy leszámolta és az alapján hiánytalan.

jan. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!