Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mit jelent az, hogy "nothing...

Mit jelent az, hogy "nothing is true, everything is permitted"? Assassin's creed 2 ben volt.

Figyelt kérdés
2010. aug. 25. 22:32
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Nagyjából ezt: "Semmi sem igaz, minden megengedett".
2010. aug. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
98%
A monda szerint Hassan i-Szabbah, a Hasszaszinok Rendjének alapítója mondta halálakor.
2010. aug. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
I
2011. febr. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
85%
Az első fele arról szól, hogy semmi sem igaz, még ha sokan el is akarják veled hitetni. Nem szabad bedőlni másoknak és úgy cselekedni ahogy ők akarják. A második fele lényegében annyi, hogy bármi megtörténhet ami normális keretek között lehetséges és meg is történik.
2011. márc. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%
Így fordítanám a tartalmat is figyelembe véve: "Nem minden igaz, bármi megtörténhet"
2011. aug. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
96%
Semmi sem abszolút valóság, de minden lehetséges. - A könyv szerint.
2013. jan. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezio bő magyarázata alapján: Azt, mondani, hogy semmi sem igaz egyenlő azzal a felismeréssel, hogy társadalmunk alapja törékeny és nekünk (ezzel az Assassin-okra gondol) kell a civilizációnk pásztorainak lennünk. Azt mondani, hogy minden megengedett egyet tesz annak a megértésével, hogy mi vagyunk saját tetteink építői, és együtt kell élnünk a következményeikkel, legyenek azok dicsők vagy tragikusak.
2014. aug. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Többször többféleképpen is kifejtették ezt a különböző epizódokban. Persze ezek nem mondanak ellent egymásnak, csak talán mást emelnek ki. Ezio értelmezése a legismertebb, ezt már ugye le is írták itt előttem. A Unity végén Arno is értelmezi a maga módján. Nála az volt a lényeg hogy semmilyen ideológiát nem szabad a nagybetűs igazságként elfogadni, mert akkor fundamentalizmus, fanatizmus és végül elnyomás lesz belőle. Illetve hogy "minden megengedett", vagyis ha van is Isten (ezt szerintem ők mint szervezet se nem tagadhatják, se nem állíthatják, mert agnosztikusok, de erre majd kitérek), biztos hogy semmit sem tiltott meg olyan értelemben hogy azt ne lehessen megtenni ...már erkölcsi értelemben ...vagyis az emberiségnek minden meg van engedve, legfeljebb jól jól megszívja. A legvadabb ideológia is hatalomra kerülhet és csak maga az ember győzheti le azt és vívhatja ki a szabadságát. Szóval szerinte a mondat második fele nem egy felhatalmazás hogy azt csinálj amit akarsz, hanem egy figyelmeztetés, hogy akár a legszörnyebb dolgok is megtörténhetnek, hiszen "meg vannak engedve". ...Most ezt én egy kicsit kiegészítettem meg kicsit belevittem Altair gondolatait is, de ez a lényege. Még annyit tennék hozzá, hogy szerintem az Asszasszinok (az AC univerzumban) voltaképp egy agnosztikus szekta. ...Tudom hogy ez borzasztó ellentmondásos, de mégis ez a helyzet.^^ Maga ez a jelmondat is ezt sugallja. Ők tulajdonképen a mindenkori fanatizmus és elvakultság ellen küzdenek, hiszen az elnyomást okoz, ők pedig a szabadságot védelmezik. Az a dogmájuk hogy minden dogma rossz. ...Jó mi?^^
2021. júl. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!