Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Halálhegy - A Dyatlov-rejtély...

Halálhegy - A Dyatlov-rejtély című filmnek mi a lényege?

Figyelt kérdés
Halálhegy - A Dyatlov-rejtély című filmet megnéztem már jó párszor (kedvenc filmem) de még mindig nem tudtam megérteni a lényegét. A végén hogy kerülnek oda, régi orosz katonák, kik azok a szörnyek akik a túrázókat megtámadták a bunkerben, mi az a gép amibe belép a 2 túrázó, meg még van pár kérdés. Aki látta a filmet, és megértette, kérem magyarázza el miről szól, mi a lényege stb.
2014. aug. 25. 18:57
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Privátban esetleg megbeszélhetjük.
2014. aug. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
rendben
2014. aug. 26. 09:50
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, kaptál már-e választ, de én egész jól megértettem. Nem az orosz katonák kerülnek oda csak úgy, hanem ők, a teleportáló kapun keresztül, meg a pasi mondja is valamikor, hogy teleportálással kísérleteztek egy hajón, és A pontból a B pontba, ráadásul úgy, hogy az elindulás előtt 10 perccel érkeznek meg a B pontba. Na két emberrel is ez történik, csak ők 50 évvel azelőttre kerülnek vissza az ajtón kívülre, ahol gondolom sugárfertőzést kaptak a kapu miatt, és megfagytak. Az orosz katonák bevitték, majd felakasztották őket, de mutálódtak és feléledtek. Majd megszöktek, és mindenkit megöltek. A 9 túrázóból páran is ilyen sorsa jutottak, csak őket kivégezték. A két túlélő tehát a két szörny akik saját magukat üldözik a végén. Az orosz néni is mondta, hogy igazából 11 testet találtak. Tehát paradoxon. Én csak annyit nem értettem a filmből, hogy a 2 túlélő ölte-e meg a 9 túrázót is? A lényege, és érdekes is, hogy ez az eset igaz, és megtörtént, de persze a filmben kiszínezve van, de máig sem tudjuk miért halt meg az a 9 ember. Én tegnap láttam a filmet, és tényleg nagyon izgalmas.
2014. aug. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%

Én is ma néztem a filmet.

És igen, a végén visszamennek az időben, mert az egyik katona mondja is, hogy biztos Dyatlov csapatával érkeztek.

2014. aug. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
és a két időben visszament ember öli meg Dyatlovékat?
2014. aug. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Valószínűleg igen, és magukat is ők ölik meg.

Elég fura... De azért mondta az a nő hogy 11 embert találtak.

2014. aug. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Ütős befejezés messziről nézve, hogy a két túlélő indítja el az egészet, mikor visszakerülnek az időben. Tehát a film azt mondja, hogy a jelenben (amikor a filmet forgatták) indul ki az időutazás a múlt fele, de ez az egész már megtörtént, mielőtt elérkeznének az időutazás megkezdésének pillanatához, és ez így értelmezhetetlen. Ráadásul a földalatti bunkerben is azt akarták saját maguk időutazott másai, hogy menjenek be a barlangos részbe, és teljesítsék az időutazást.. de miért is? mert ha nem teszik meg, akkor a jelen mint olyan megsemmisülne (a logika szerint), mivel nem teljesül a múltba induló időutazás, és így nem változnak szörnyekké, nem kerülnek be a komplexumba, hogy ott megöljenek másokat.... de ez se kivitelezhető szerintem fizikailag. Eme logika alapján ha mgé valaki bemenne a barlangba, akkor újabb időutaás jönne létre, és akkor az egész múlt és így a jelen is megváltozna, ami elég megvalósíthatatlan..
2016. júl. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én most néztem meg a filmet. Nekem is elég zagyvaság volt a vége, így jutottam ide, ehhez a kérdéshez. Amit leírtatok, az alapján értem nagyjából én is. De van pár logikai bukfenc. Pl ha visszamentek 50 évvel ezelőttre a kamerával együtt, amit a katonák megtaláltak, hogy a túróba került vissza a jelenbe, amiből 2013-ban filmet csináltak?

A film vége felé mikor ott a barlangban rohangáltak a lények elől, azt gondoltam, hogy valahogy kijutnak, különben a felvételeket sem láthatnánk a logika szerint.

De mindegy... maga a film egyszer nézhető volt. Annyira nem kedvelem az ilyesmi befejezetten filmeket, a kedvencem nem lesz.

2019. szept. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!