Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az mit jelent a filmeknék...

Az mit jelent a filmeknék hogy 2HD vagy HDTV vagy dualdub vagy xor vagy ctu vagy dvdrip? Mi a különbség ezek között pontosan?

Figyelt kérdés
Amikor filmek között kerestem ilyen különbségek voltak az interneten.Mit jelentenek ezek a filmnevek után?(sorozatok után?)
2009. aug. 30. 19:00
 1/3 anonim ***** válasza:

dvdrip

a jó minőségű dvd filmet letömöritik

kb 700 -800 megás avi file-ba

dualdub: a filmet meg lehet nézni többféle szinkronnal is

(szerintem)

hdtv: [link]

a többit nem tudom :D

2009. szept. 3. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Egy film neve így néz ki szabályosan mostanság:

címe.kiadas_éve.nyelv.minőség.tömörítés-csapat

pl.: The.City.Is.Mine.2008.DVDRip.XviD-VoMiT


HDTV pedig egy TV szabvány, nálunk digitális TVként ismert, és arról szokták a sorozatokat rippelni, mert sokkal jobb a minősége mint a sima TVnek és mert nincsenek még kinn DVDn a TVs sorozatok egy jó ideig ilyenkor...


Jelölések:


Általános


A következo jelölések nem függnek egyik kategóriától sem, általánosságban használjuk.


RETAIL (kiskereskedés, hisz nem lesz annyi a vásárlók száma mint egy újonan elkészített filmnek)

Retailnek nevezzük az eredeti, gyári; film, zene, játék, szoftver verzióit. Pl. ha egy 1980-as filmet digitálisan felújítanak és kiadják DVD korongon, az egy új retail.


LIMITED (korlátozott)

Az adott film, zene, szoftver csak korlátozott számban került a piacra. Film esetében ez a korlátozás jelentheti azt is, hogy kevesebb mint 250 moziban játszották.


PROPER (megfelelo)

Ha egy csoport által rögzített filmnek, zenének rosszabb a minosége, vagy egy program nem muködik tökéletesen minden felhasználó számítógépén, és egy másik csoport kijavítja a hibákat, rögzíti ugyanazt jobb minoségben, akkor teszi ezt a jelölést az adott verzió nevébe. Ezeket a javításokat természetesen ugyanaz a csoport is elvégezheti, és ilyenkor ok is használják a jelölést.


REPACK (újracsomagolva)

Ha hiányzik egy vagy több darab 15,000,000 vagy 50,000,000 bájtos fájl a darabolt adatállományból, vagy hibás volt közülük pár darab, akkor a javított verziót ezzel jelzik.


NUKED (hibás)

Ha egy adott csoport tagjai nem vesznek észre hibát az általuk készített adatállománynál, csak a felhasználótábor, akkor ezzel jelzik, hogy hibás. Ilyen hiba gyakorlatilag bármi lehet, nem bootol egy operációs rendszer. Filmben valahol kimarad, elcsúszik a hang vagy a kép.


INTERNAL (belso)

Az adott filmet, zenét, szoftvert egy tag csak a saját csoportjának szánta, de egyes esetekben kiszivároghat, ami foleg az adott film, zene, szoftver népszeruségétol függ. Ha ez film, akkor általában gyengébb a minsogé, mert a filmtekercsrol digitalizálják.


DUPE (szó szerinti jelentése balek, hisz teljesen ugyanaz a relase)

Ezzel a jelzéssel akkor találkozhatunk, ha az adott filmrol, zenérol, szoftverrol már készíttett másolatot egy csoport, és ez az adott másolat teljesen megegyezik a korábbival. Tehát semmi módosítás nincs benne, csak más csoport is készített egyet.

Jelölések: Film


A következo jelöléseket filmek, sorozatok, musorok, stb. nevében olvashatjuk.


STV

Moziban nem játszott film. Ez azt jelenti, hogy vagy adathordozóról, vagy TV-bol digitalizált állomány.


CAM

Otthoni kamerával készített felvétel. Legtöbbször olyan fájl nevében olvasható, melyet egy csoport/ember moziból vett fel. Nyiván ezeknek nem a legjobb a minosége, de így megjelenés elott hozzá lehet jutni. A jobb filmek mind megtalálhatóak így a mozipremier elso napja után, vagy még elobb :-)


WIDESCREEN (WS) (szélesvászon)

Az adott film szélességének és magasságának az aránya 16:9.


FULLSCREEN (FS) (teljesképernyo)

Az adott film szélességének és magasságának az aránya 4:3.


TELESYNC (TS)

Az adott film képének minosége valamivel jobb, mint a CAM minosége, mert a hangot közvetlenül kábelen keresztül rögzítik, a film pedig nagyjából üres moziban jobb kamerával készítik. Tehát a közönség által keltett képi és hangi negatívumok már nincsenek.


TELECINE (TC)

Az adott filmet közvetlenül a filmtekercsrol rögzítik, de általában nem tökéletes a kép szélességének és magasságának az aránya, de az idoszámlálót nem teszik rá.


SCREENER (SCR)

Az adott film VHS kazettáról lett kódolva. A kép szélességének és magasságának az aránya 4:3. Bizonyos kazetták másolásvédelemmel vannak ellátva, és ezek megtörése nélkül néha a film közben üzenetek jelennek meg, amelyek illegális másolás következményeirol tájékoztatnak. Általában VCD, SVCD formátumot készítenek belole.


DVD-SCREENER (DVDSCR)

Az adott film DVD-rol lett kódolva. A kép szélességének és magasságának az aránya 4:3. Bizonyos lemezek másolásvédelemmel vannak ellátva, és ezek megtörése nélkül néha a film közben üzenetek jelennek meg, amelyek illegális másolás következményeirol tájékoztatnak. Általában VCD, SVCD, DivX, XviD formátumot készítenek belole.


DVDRIP

Nagyon jó minoségu másolata a kiskereskedelemben is kapható DVD-nek, amibol SVCD, DivX, XviD formátumot készítenek.


VHSRIP

Nagyon jó minoségu másolata a kiskereskedelemben is kapható VHS kazettának, amibol SVCD, DivX, XviD formátumot készítenek. Foleg sport és szex kazetták tartoznak ide.


TVRIP

A televízió musorok kapják ezt a jelzést, amelyek lehetnek sorozatok, rajzfilmek, sportmérközések. A legelterjedtebb formátum a VCD, SCVD, DivX, XviD.


WORKPRINT (WP)

Azok a filmek, amelyek még nem készültek el, vagy olyan jeleneteket tartalmaznak, amelyek kimaradtak egy filmbol ezt a jelölést kapják.


WATERMARKS (WM)

Ha a csoport megjelöli ezzel a filmet, akkor annak valamelyik sarkában egy vízjel található, amely általában a film ázsiai származására utal.


NTSC

Az adott DVD film amerikai régióval rendelkezik. A felbontás 720x480 vagy 352x240, a film sebessége pedig 30 kép per másodperc.


PAL

Az adott DVD film európai régióval rendelkezik. A felbontás 720x576 vagy 352x288, a film sebessége pedig 25 kép per másodperc.


DVDR

Az adott film DVD formátumú.


SVCD

Az adott film SVCD formátumú.


VCD

Az adott film VCD formátumú.


DivX

Az adott film DivX formátumú.


XviD

Az adott film XviD formátumú.


DUB

A dilm hangjának nyelvét jelzi. Leggyakrabban ilyenekkel találkozunk: HunDUB (Hungarian (magyar) hang), EngDUB (endglish (angol) hang).


SUBBED

Ha az angol és német nyelvu feliraton kívül más feliratot is csatoltak a filmhez, akkor azt az adott nyelv két- vagy hárombetus rövidítésével felsorolják pontokkal elválasztva a fenti jel elott. Pl. HunSUBBED


CUSTOM

Ezt a jelet akkor teszik ki, ha egy csoport saját maga készít feliratot, vagy kiveszi egy DVD filmbol az extrákat.


SAMPLE

A letöltött fájlokban esetleg találkozhattok SAMPLE elnevezésű könyvtárral. Nos ebben a könyvtárban rövid bemutató van hogy lássátok a minőségét a filmnek, mert általában ilyen csak filmeknél szokott előfordulni!


Jelölések: Zene


A következo jelöléseket zenék nevében olvashatjuk.


CDM

Bemutató lemez különbözo számokkal CD-rol rögzítve.


CDS

Bemutató lemez egy szám több fajta feldolgozásával CD-rol rögzítve.


CDA, CDR

Teljes zenei album CD-rol rögzítve.


DVDA

Teljes zenei album DVD-rol rögzítve.


VINYL

Az adott hangfelvételek bakelit lemezrol került rögzítésre.


CABLE

Az élo felvétel kábeles rádióadásból került rögzítésre.


DAB

Az élo felvétel rádióból digitális módon került rögzítésre.


FM

Az élo felvétel rádióból analóg módon került rögzítésre.


LINE

Az élo felvétel közvetlenül került rögzítésre.


SAT

Az élo felvétel szatelites rádióadásból került rögzítésre.

Jelölések: Játék


A következo jelöléseket játékok nevében olvashatjuk.

ISO

A játék forrása optikai adathordozó, amirol képfájlt készítettek. A használathoz ki kell írni adathordozóra, vagy be kell tölteni egy optikai lemezmeghajtót emuláló programba, és ezután feltelepítheto.


RIP

A játékot nem kell adathordozóra rögzíteni, nem kell optikai lemezmeghajtót emuláló programba betölteni, és telepíteni sem kell ahhoz, hogy játszható legyen.


DVD

Az adott játék DVD formátumú.


PS2

Az adott játék PlayStation 2-n muködtetheto.


XBOX

Az adott játék XBOX-on muködtetheto.


Jelölések: Alkalmazás


A következo jelöléseket alkalmazások nevében olvashatjuk.


ISO

Az alkalmazás forrása optikai adathordozó, amirol képfájlt készítettek. A használathoz ki kell írni adathordozóra, vagy be kell tölteni egy optikai lemezmeghajtót emuláló programba, és ezután feltelepítheto. Pl. DaemonTools, Alcohol 120% a legismertebb virtuális meghajtú. De használható erre a Nero is.


WinALL

Az alkalmazás az összes verziószámu Windows-on muködoképes.


Multilanguage

Az alkalmazásba több nyelv is be van építve.

2009. szept. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ez igen informatív volt :) köszi :)
2009. szept. 3. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!