Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Milyen élettartamúak ezek a...

Milyen élettartamúak ezek a medencék?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Érdeklődnék mit bírnak ezek a medencék, kell-e téliesíteni, kezelni nyáron valahogy őket, hogy tovább bírják? Melyiket választanátok? Véleményeket és a válaszokat köszönöm.


[link]


[link]



2013. máj. 6. 10:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekünk olyan volt, mit ami az első képen van, 3 évig bírta, szerintem ez egy jó átlag.

Van vele gond azért, bizony kell kezelni nyáron. Rendszeresen vegyszerezni kell, takarítani az aljáról a koszt, ehhez speciális porszívó kell és leszedni a tetejéről a belehullott leveleket, bogarakat.

Gyorsan algásodik főleg ha meleg van, szinte minden nap foglalkozni kell vele, de szerintem megéri.

Telén mi simán eltettük a kamrába, persze előtte alaposan kitakarítottuk és kiszárítottuk.

2013. máj. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Azt tudni kell, hogy ezeket a termékeket a gyártók kifejezetten egynyári medencének szánják. Ezért meglehetősen korlátozott az értékesítés utáni támogatás: ha valami elromlik, azt mondják vegyél újat. Persze, ha kicsomagolás után rögtön kiderül, hogy ereszt a bili, akkor kicserélik, de az élettartamát cserealkatrészekkel nem tudod meghosszabbítani. Ezeket a medencéket tilos téliesíteni!

Vannak olyan régiók a világon (ide tartozunk mi is) ahol az emberek megpróbálják kitolni az ilyen mobil medencék élettartamát, mert nem telik minden évben újra. Ez lehetséges, ahogy az előttem író mondta, egy felfújható peremes medence megfelelő téli elrakás mellett akár 3 (ritkán 4) szezont is kibír. Előfordulhat azonban, hogy már az első szezonban kipurcan. Még egyszer mondom, a gyártót nem érdekli, hogy nekünk sok 40-50 ezer forint, széttárja a kezét és azt mondja, hogy ja kérem ez az USA-ban egynyári termék.

A felfújható pereműnél általában a perem megy tönkre, a medencetesttel ritkán van probléma. Ha macska ráugrik, megsérül, annak annyi. De nem ez a jellemző gond, hanem, az, hogy a napsütés széteszi az anyagot, elvékonyodik és szerencsés esetben csak a negyedik, egyébként a második-harmadik szezonban az elvékonyodott anyagon apró lyukak jelennek meg amelyek exponenciálisan szaporodni kezdenek. Onnantól kezdve képtelenség ragasztgatással lépést tartani. Nincs is rá megfelelő technológia és figyelemre méltó, hogy minden gyártó kizárja a felfújható peremet a garanciából, csak a medencetestre vállal, azzal viszont ritkán van probléma(lefolyó hegesztésénél szokott ereszteni, azt kivágod és cserélik). Egy-két szezonra jó szórakozás, relatíve olcsó és kényelmes a felfújható peremre támaszkodni. Ha kint hagyod télire garantáltan tönkre megy, tárolni is ha lehet jól megtisztítva, beltérben, garázsban, mindenképpen kerülve a mínuszokat.

A csővázas medence szintén szezonális termék, de valamivel tartósabb, mint az előbbi, viszont ez sem téliesíthető. Természetesen drágább is.

Bármelyik medencetípust választod, szükség lesz vízkezelésre, ami nem olcsó dolog: vegyszerek, villanyáram a szűrő működtetéséhez, porszívózáshoz, stb. Minél olcsóbban veszel egy medencét, annál nagyobbat fogsz nézni, mennyivel többet költesz rá 3 hónap alatt, mint maga a bekerülési költség. Maga a víz is drága, a kútvíz nem jó bele, kivéve, ha garantáltan alacsony vastartalmú(beméretted), ami Mo.-n nagyon ritka.

Jó dolog a medencézés, de tapasztalatból mondom, hogy nem olcsó. Én valamilyen csővázast vennék, talán azzal nagyobb az esélyed a többszezonos felhasználásra, ha vállalod az összerakással-szétszedéssel járó macerát. A gyerekek miatt én biztosan rászánnám a pénzt és energiát.

Azonban vigyázni kell, mert ahogy elkezdesz medencézni, rájössz, hogy jobb lenne egy kicsit nagyobb, kiderül, hogy a hozzáadott papírszűrős vízforgatóval nem lehet rendesen porszívózni, minden nap tisztogatnod kell, nem kapni hozzá megfelelő betétet, vagy csak drágán, egyébként is alul méretezett marketing adalék, ami arra szolgál, hogy a fogalmatlan vásárlót fogyasztásra ösztönözze, nem pedig komoly és hatékony tisztításra. És akkor majd homokszűrőt akarsz venni, ami használtan is jó esetben annyiba kerül mint a medence csomagod eredetileg, de lehet jóval több is. Aztán UV szűrőt is akarsz majd, hogy a vegyszerezést kb. tizedére csökkenthesd, mégse klórban fürödjön a gyerek stb.

2013. máj. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!