Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Milyen részekből állna, a...

Milyen részekből állna, a "tökéletes" város szerintetek?

Figyelt kérdés

Arra vagyok kíváncsi, hogy vajon milyen dolgok segítik elő egy városról, hogy jó (gazdaságilag, megélhetőségileg, akárhogy), bevehetetlen (háború esetén), és mégis "akarjanak itt lakni" az emberek.


Város szerkezet, épületek, infrastruktúrák, energiaellátás, stb...


(minden válasznak örülök, nem baj ha hülyeség! :)) )



2012. márc. 26. 09:07
 1/6 Smartguy86 ***** válasza:

Szvsz jó infrastruktúra a legfontosabb, abból is az utak minősége és áteresztő képessége, de ez persze nem ilyen egyszerű - lévén az is fontos, hogy nemzetközi szinten hídkapcsolat legyen több ország között. Persze a helyi gazdaság számára is fontos, hogy gyors összeköttetése legyen az agglomerációval, ahova általában logisztikai központok települnek.


A víz-áram alap és nem árt valamiféle fűtési rendszer sem. Ma már a széles sávú internet is kötelező, valamint megfelelő szerverellátottság. Mobilhálózat versenyképes árakkal, vállalkozásokat támogató üzletpolitikával. Bár itt már áttértünk a dolgok nem-műszaki vetületére. Szerintem egy város esetében a legfontosabb kérdések nem műszaki szinten, hanem döntéshozatali és ember-ember közi kapcsolatokon dőlnek el. Értsük ide a munkaerőt is, ami akkor jön a városba, ha munkát kap, és a munkát adókat pedig szintén a korábban felsoroltak + a politikai beállítódás vonzza a városba.

2012. márc. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Smartguy86 ***** válasza:
Politikai beállítódás alatt ne azt értsd, hogy jobb vagy baloldali, hanem azt, hogy a helyi érdekek politikája milyen: például hogy mennyire vállalkozásbarát a város, mennyire örül az új beruházásoknak, hol szabja meg az ingatlanokat terhelő adókat, stb.
2012. márc. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Pl nálunk bizonyos szakorvosokhoz 20-30 perc eljutni, de a legtöbb a város másik végén van, oda 45 perc a buszozás, na szóval az én javaslatom: orvosi központokat a település minden részére.

Városrészenként ott lakó "utcaseprőket" foglalkoztatnék. Nekik kellene a kukákat is üríteni, meg szólni a különböző szolgáltatóknak, ha valamivel gond van. Ez a végzettségggel nem rendelkezőknek is adna munkát.

Energiaellátás szempontjából hálózatba visszatölthető áramtermelő cuccokkal látnám el a házakat. stb...

2012. márc. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Jók! én olyan dologra gondolok, (teljes mértékben csak "álmodozás" szinten), ahol a vezetőség egyértelműen nép barát, és a jogi részére még nem "térek ki". Csak a város szerkezet felépítettsége szempontjából mi a "jó" a népnek. Orvosi központok, utak, logisztikai központok, "nemzetköziség", köztisztaság megoldása, áramtermelő cuccok. :)


ezek szuperek! még még!!! :P

2012. márc. 26. 10:22
 5/6 anonim válasza:
Szerintem az is fontos, hogy közelben legyen minden.(pl.: boltok, kórház stb.) Azzal tökéletesen egyetértek, hogy az egészségtelen ételeknek az árát jól emeljék fel, az egészségest szerintem csökkentsék. Így talán egészségesebben tudnak az emberek táplálkozni. Az emberek ne a boltból vegyék a zöldségeket, gyümölcsöket és egyéb ételeket, inkább maguk termeljék meg. Kb. ennyi az ötletem :)
2012. márc. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
gut, gut!
2012. márc. 27. 19:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!