Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Hogyan forgassak kisfilmet az...

Hogyan forgassak kisfilmet az utazásunkról Budapesten?

Figyelt kérdés

Az osztályommal kirándulni megyünk Budapestre. Tervezem, hogy videózok is közben és egy nem amatőr kisfilmet készítenék róla.

Van tapasztalatop a filmművészet terén, egyedül azt nem tudom, hogy mi legyen a témája. Úgy összességében miről szóljon...

Tudom, a saját kreativitásom kell belevigyem, de sajnos ötlettelen vagyok. Így kérlek adjatok tanácsokat a témával kapcsolatban!

Köszönöm :)



ápr. 18. 21:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Dönsd el először, hogy milyen típusút szeretnél.

a) Csinálhatod komalyan is: előre nézz ki magadnak néhány épületet, emlékművet, amit be szeretnél mutatni. Ha ezt választod, akkor ne rakj bele túl sok információt, legyen egy laza ismertető: egy-két mondatban ismertesd az adott épületet, talán néhány olyan történetet is hozzákapcsolhatsz, ami nem túl ismert, ellenben nem készteti arra az embert, hogy ne tegye le a videót az 5. másodperc után. Azonban ekkor tudakold meg előre, hogy milyen helyeket fogtok bejárni, hogy utána tudj olvasni a dolognak.

b) Budapest közösségibb oldalára koncentrálsz, egyszerű parkokat, tereket, utcákat mutatsz be (ide akár berakhatsz effekteket is), így sokkal spontánabbnak tűnik az egész. Ez a verzió szerintem abból a szempontból jobb, ha a végén mondjuk megkérdezel valakit, sokkal könnyebben tud majd az illető beszélni a hangulatról, a levegőről, ami eszébe jut.

ápr. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Duke81 ***** válasza:
76%
Nem értem milyen téma kell egy osztálykiránduládhoz.. elhaladnak a lánchídon, halászbástyán aztán lefilmezed úgy, hogy mindenki látszodjon a felvételen. Amúgy meg mit lehetne ezen spilázni?
ápr. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!