Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mi történt a mostani szezonban?

Mi történt a mostani szezonban?

Figyelt kérdés
Egymás után jönnek ki az újabbnál újabb animék. Már-már követni is alig tudom. Szerintem évtizedek óta nem volt ennyi ami egyszerre futna. Vajon miért alakult így? Mi történhetett?

jan. 15. 16:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

ez totál nem így van amit írtál, régen is ugyan így ennyi jött ki szezononként, max 4-5 animével kevesebb, max régen nem kapott ennyi hájpot sok anime és ezért manapság jobban követed az animéket, vagy szimplán többet nézel mint régebben, de ha vissza nézed az oldalakon ahol lehet követni mennyi anime jön ki szezononként akkor láthatod hogy kb ugyan annyi jött ki


pl livechart oldalon

jan. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Szerintem évtizedek óta nem volt ennyi ami egyszerre futna."

Volt már durvább év.


"Vajon miért alakult így? Mi történhetett?"

Van benne pénz és egyre többen szállnak bele a piacba. Pl. Netflix.


#1

"ez totál nem így van amit írtál, régen is ugyan így ennyi jött ki szezononként, max 4-5 animével kevesebb"

Inkább 30-40 animével kevesebb.

Itt egy táblázat, ahol az évente kiadott animék számát láthatod: [link]


"ha vissza nézed az oldalakon ahol lehet követni mennyi anime jön ki szezononként akkor láthatod hogy kb ugyan annyi jött ki"

Igen, az elmúlt 5 évben. De feltételezhetjük, hogy nem 5 éve találták fel az animéket.

jan. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 PMC Wagner ***** válasza:
Elkezdte a netflix, amazon stb is gyártani őket mivel a jóminőségű animációnak ez a legköltségkímélőbb módja. Nem beszélve a kínai művekről (utóbbi egyébként rengeteget fejlődött és több aspektusból felül is múlja a japán műveket)
jan. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

#3

"több aspektusból felül is múlja a japán műveket"

Mondanál ilyet, mert egyet se tudok. Az nem aspektus, ha valami neked személyszerint jobban tetszik.

jan. 18. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 PMC Wagner ***** válasza:

#4

Nincsenek benne animés közhelyek. Sokkal kevesebb "bőrlehúzás" Például nem a tipikus magányos iskolás gyerekek a főszereplők akiknek problémái vannak a nőkkel való komunikációval. Sokkal kevésbé ecchi, nem néznek ki ribinek a női karakterek.


A harcoknál a CGI sokkal jobb minőségű.

jan. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%

#5

Szóval semmi. Kár is volt felhoznod, ha nem tudod mivel alátámasztani.


"Például nem a tipikus magányos iskolás gyerekek a főszereplők akiknek problémái vannak a nőkkel való komunikációval."

Ha ez jellemző lenne az animékre, akkor esetleg elfogadnám, csak sajnos nem az.

Megjelent a CR anime awards jelöltek, szóval nézzük meg, hogy anime of the year kategóriában hányra igaz ez:

Oshi no Ko: iskolás főszereplő, viszont nem tipikusan magányos és tud beszélgetni nőkkel.

Bocchi the Rock: iskolás gyerek, aki magányos és problémája van a kommunikációval általánosságban, de nem srác.

Chainsaw Man: nem járt iskolába se és tud beszélgetni nőkkel.

KnY: nem iskolás, nem magányos és tud beszélgetni a nőkkel.

JJK: iskolás, nem magányos, viszont tud beszélgetni a nőkkel.

Vinland Saga: nem iskolás, esetleg magányos, de tud beszélgetni a nőkkel.


Szóval 6-ból max a Bocchi the Rock-ra igaz, de azért se amiért te gondoltad. Ez elég gyenge arány.


"Sokkal kevésbé ecchi, nem néznek ki ribinek a női karakterek."

A fentebbi 6 műsor egyikére se igaz, ez se.

Mégegyszer, a te állításod az volt, hogy felülmúlja a japán műveket több szempontból, akkor olyan szempontokat kell mondani, amik általánosságban igazak, nem pedig olyat, ami csak 1-1 esetben.


"A harcoknál a CGI sokkal jobb minőségű."

Lol, közelébe nem érnek a KnY-nak vagy Trigun Stampede-nek. Ezek hozzák a top CGI-t jelenleg.

jan. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 PMC Wagner ***** válasza:

#6 látom félre érted hogy én miről beszélek.


Te most felhoztál egy maréknyi művet. Az megvan hogy megjelenik évente 200nál is több mű?


Én általánosságban magáról a műfajról beszélek nem egy egy kiemelkedő alkotásról

jan. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
54%

#7

"látom félre érted hogy én miről beszélek."

Nem értettem félre, csak beszélek magyarul egyesekkel ellentétben.


"Te most felhoztál egy maréknyi művet. Az megvan hogy megjelenik évente 200nál is több mű?"

Ja, viszont nem a többségből beszéltél, hanem mindről, ami két különböző dolog.


"Én általánosságban magáról a műfajról beszélek nem egy egy kiemelkedő alkotásról"

Látod, te is beismered, hogy általánosságban beszéltél. Egy általános kijelentésnek mindenre igaznak kell lennie abban a halmazban, ezért általános.

Pl. ha azt mondom általánosságban, hogy minden ember balkezes, akkor ha te egy példát is hozol, amikor nem igaz, akkor cáfoltál.


Másrészt, itt amúgy jól látszik, hogy mennyire nem megy a magyar. Az anime nem egy műfaj, hanem egy médium. Olyan, mint a film. A filmen belül vannak műfajok, pl. horror, vígjáték, akció stb.


Szóval az eredeti állításod ez volt: "több aspektusból felül is múlja a japán műveket"

Ahhoz, hogy ezt bizonyítsd, olyan állításokat kell hoznod, amik MINDEN MŰRE igazak és nem csak egy részhalmazra.


Ellenkező esetben hazudtál. Remélem legalább annyi gerinc szorult beléd, hogy ilyen esetben beismerd ezt.

jan. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!