Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Olyan animét ajánlanátok ami...

Olyan animét ajánlanátok ami realisztikus komolyabb mű?

Figyelt kérdés
Olyan animét szeretnék, ami nem a cuki színes hajú ugri bugri, ringó keblű anime lányokra épül, ami nem hárem, ami nem gyerekes, hanem legyen egy komoly sztori, egy komoly történet,lehetőleg legyen benne akció, ne legyen unalmas, a kategoria mindegy az előbbieket le számítva lényeg hogy akció dus legyen, és az érzelmek történések benne realisztikusak, ne pedig tele sirom a párnát, másik percben meg kurjongatva táncikálok, jelenetek legyenek láthatóak.

jan. 2. 11:03
1 2
 1/12 anonim válasza:
11%
Overlord. One punch man, jujutsu kaisen.
jan. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
12%

Overlord adom az első javaslatát én is de azért nem túl realisztikus.


Don't toy with me miss nagatoro. Vicces anime, kevés csöcsös csajjal.

jan. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 D-Mano ***** válasza:
50%

Akciódús és realisztikus egyszerre nem igazán van az animék világában. Így inkább csak a komoly hangvételben ajánlok akciódús műveket:

-Fullmetal Alchemist: Brotherhood

-Death note

-Claymore

-Kiddy Grade

-Demon Slayer (határeset)

-Parasyte: The maxim

-Ghost in the shell: Stand alone complex

-Shiki

-Steins;gate (az első pár rész alapján egy baromságnak tűnt nekem; a szereplők kissé furák, de ahogy halad előre a sztori egyre komolyabb lesz az anime)

jan. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
7%
Kuzu no honkai jutott az eszembe :)
jan. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
42%

Asszem értem, mire gondol a kérdező, viszont nem tudom, mennyire legyen komoly? Gondolom, te vagy a Kotonoha no Niwa -s hölgy? A kért paraméterek alapján sejtem.


A #3 ajánlatait én "közepesen komoly" szintűnek mondanám, tehát ha olyan kell a kérdezőnek, akkor a hármasé is jó. De ne hari, kedves hármas, szerintem a kérdezőnek nem lesz elég komoly a Fullmetal, sem a Claymore... A többi nagyjából oké, bár számomra nem elég komolyak azok se, talán a Death Note, ami jól eltalált, még mondjuk a Steins első évad a tizedik résztől izglmas és érdekes, előtte a slice of life eléggé sablonos, és a nulladik évad fogott meg engem inkább, amit ugye érdemes az első UTÁN nézni (a kérdezőnek jelzem, hogy utána inkább).


Viszont értékelem a hármas ajánlatait, mivel tényleg nem könnyű minden paramtértert egyidejűleg teljesíteni, amit a kérdező felállított, ezért én is fogok aíjánlani közepesen erős animéket, pl Btooom.



Ha még inkább elvont, nehéz történetek kellenek, akcióval akkor ha kihagyom az érzelmi hullámvasúttal megáldott animéket (ahogy kérted), akkor ezeket tudom ajánlani:



Psycho-Pass: akció krimi, elgondolkodtató, több évaddal. A két sorit követi a 2015-ös animemozi rész, eddig láttam, viszont több mozi folytatása van, és egy harmadik évad sori is, 8x45 perccel, de azokat még nem ismerem. Izgalmas, olykor morbid, gyomorforgató. Viszont scifi elemek tarkítják, ha nem zavar... Viszont komoly anime, és akciódús!


Zankyou no Terror (2014), rövid, 11 részes, baromi izgalmas akció anime, két kamaszfiú bombarejtvényeket ad fel a rendőröknek. A sori közepétől már inkább lélektanibb irányt vet.


Death Parade (2015) , 12 részes: túlvilági megmérettetés. Habár a túlvilágról szól, minden hétköznapinak és realisztikusnak látszik, 1-2 tényezőtől eltekintve. Lélektani.


No.6 (2011), 11 részes: jövőbeli városok a szófogadó elit körzetre, valamint a lázadó gettókra van bontva. Előbbibe menekül, nyomkövetpővel a testlében egy kamaszfiú, és egy másik kamaszfiú lakásán köt ki, ahol anyukájával él. Együtt menekül tovább a két fiú, az elit srácot innentúl próbára teszi az élet, milyen lehet neki is innentől bunkerekben, gettós szinházban, szeméttelepen bújdokolva élnie.



Talán még:


Yakusoku no Neverland 1 (2019) 12 + 11 részes két évados. Árvaházi gyerekek közül a zsenik rájönnek, hogy az Árvaház valójában nem az, aminek látszik. Innentől szökést terveznek. Kissé nyomasztó, viszont izgalmas, túlélő sorozat.


Btooom (2012) 12 részes túlélő sorozat. Embereket ejtenek túszul, különféle életkorúakat, és egy szigeten pakolják ki őket egy mrbid játékra: szabályszerint csupán egyetlen túlélő lehet, tehát a cél: kiírtani egymást. Kizárólag bombákat lehet használni, viszont különféle bombatípusok találhatók a szigeten, csomagokban, melyekért szintén megy a harc.


Ousama game (2017), 12 részes, ez is túlélő, mint a Btooom, és szintén izgalmas.


Mahou Shoujo Site (2018), 12 részes, szadizmusról szól eleinte (fiúteső bántalmazza a húgát otthon), majd átmegy egy kissé scifibe. Tudom, ez határeset, ezért írom a végére, a "talán még belefér a kérdezőnek" részhez)



Sorolhatnék ezeken felül igen elvont, súlyosabb animéket is, de a kérdező a paraméterei miatt hárítaná azokat.

jan. 3. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok köszönöm szépen az ajánlatokat, mindenkinek ment a zöld, az Overlordot már láttam, és még pár más alkotást innen,

Pl.

One punch man (számomra kicsit sem volt realisztikus) De a saját műfajában nem rossz habár most nem ilyet keresek,

Death note igazi klasszikus abszolút nyerő már gyerek koromban imádtam + szerintem nincs benne túl tolva semmi

Demon slayer (elment egynek de nem ütötte meg nálam, azt a mércét amit kell )


Igaziból, túl hosszú a lista,

Mivel több éve animézek :D



Kedves #5

nos a Kotonoha no Niwa -s hölgy nem én vagyok, de nagyon tetszenek az ajánlatok, innen már láttam párat ugyszint, és külön köszönet a kis ismertetőkért, másnak is tuti hasznos lesz aki ez miatt téved ide ! ^ ^ valamint ha időd és kedved úgy tartja, nyugodtan felsorolhatod azokat a bizonyos, súlyosabb animéket :) nem ilyen szigorúak ám az elvárásaim, valóban mindenre nyitott vagyok anime téren,csak szimplán néha kedvem van valami igazán komolyhoz is a sok happy cucc után.

jan. 3. 07:15
 7/12 anonim ***** válasza:
29%

Monster.

Az elég realisztikus. Semmi tipikus animés nincs benne.

jan. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
57%

Ginga Eiyuu Densetsu

Koukaku Kidoutai: Stand Alone Complex

Baccano!

Samurai Champloo

BLACK LAGOON

Ima, Soko ni Iru Boku

Mousou Dairinin

Kara no Kyoukai

Gyakkyou Burai Kaiji

Kiseijuu: Sei no Kakuritsu

Durarara!!

91Days

VINLAND SAGA

Shigurui

Koukyuu no Karasu

PLUTO

Yofukashi no Uta

jan. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
40%
Vinland Sagára plusz egy, ha tényleg realizmust keresel
jan. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
30%

Nem tudom miért kell a lepontozás, tök jót írtak. Főleg a 8-as. Egy párat én is írok.


slice of life:


Shirobako (anime iparról)


K-On (zene)


You Lie in April (Dráma, romantika)


Akció:


Psycho-Pass (Filozófiai-etikai dráma, sci-fi-vel)


Ghost in the Shell (sci-fi, Filozófiai dráma)


Cowboy Beepbop (Sokkal földhözragadtabb, mint a legtöbb anime akciósorozat.)


Egyéb:


Serial Experiments Lain (Filozófiai, Szürrealista vizuális stílus)


Monster (Felnőtt karakterekkel, Filozófiai, Dráma, Rejtély, izgalom)


Anime filmek, egy pár:


The Wind Rises (Realisztikus dráma, az elvesztésről)


Garden of Words (Realisztikus tabu romantika)


A Silent Voice (Realisztikus romantika)


Whisper of the Heart (Romantika, Történet a felnőtté válásról és a szenvedélyről)


The Wolf Children (A gyermeknevelésről egyedülálló anyaként.)

jan. 7. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!