Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mely animékben csalódtál...

Mely animékben csalódtál pozitívan (eleinte nem tetszett neked, aztán mégis), melyekben pedig negatívan, a megtekintésük közben, és miért?

Figyelt kérdés

Amiben nagyon csalódtam, az a Shiki volt. Tetszett eleinte a sötét hangulata, mégis sajnálom, h végignéztem mind a 22 részét, mert az egész valahogy erőltetettnek tűnt.


Pozitívan az alábbiakban csalódtam:


Blood-C : a közepén tartok, majdnem félbehagytam a 3. résznél, de végre kezd tetszeni (mondjuk, kivételesen tudom, mi a vége, mert, gondolván, hogy úgy is dobom, megnéztem a végét... de nem baj ez esetben. Végig fogom görgetni!)

Another: eleinte, sőt első nézésre tinikre szabott horrornak festett, és tetszett is, csak ne mvoltam oda érte; később viszont már nosztalgikusan hatott rám, a képi világa annyira kifejező, horror hangulatú, isteni pszicho-thriller, hogy tervezem újranézni. :)

Steins;Gate: borzalmasan úntam az első 10 részét, mire a sok sablon után végre felmutaott valamit, a hangulata se tetszett, erőltetettnek hatott, azonban egészen megtetszett a végére. Nem lett a kedvenc franchise-m, viszont több évadot, specialt megnéztem azóta, a nulladik rész fogott meg igazán, hangulatra.

Danganronpa: a sok idióta, 80-90-es évekbeli anime grafiákra "hajazó" frizurák eleinte zavartak, és hogy ne adja isten, valami sablonos túlélő anime lesz, ennek ellenére kibírtam a 9. részig, és onnantól baromi jól sikerültnek vélem, van mondanivalója, és egyre sajátosabb hangulata. Mono maci csavart egyet a motiváción. ;-) Ettől függetlenül folyamatában összefügg, érdemes az elejétől nézni, csak a 9. részig senki ne várjon semmi emelkedettet.



2022. okt. 10. 16:28
1 2
 1/11 AlexKieninger ***** válasza:

Pozitívan csalódtam


- Chainsaw Man manga

A cím és borítókép miatt azt hittem hogy baromság lesz, elvégre egy srác akinek a fejéből és a karjaiból láncfűrészek állnak ki, de aztán belekezdtem ez volt 3 hónapja, és most ott tartok hogy azt fontolgatóm hogy negyedszerre is újra olvasom, megunhatatlan főleg hogy Fujimoto úgy alakította a dolgokat hogy már az első fejezetekben elrejtett olyan utalásokat amit csak újra olvasásokkor fogsz észre venni.

2022. okt. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, Alex! Egyébként van még pár anime, mely gépemberes, a Seishuu Heiki Kanojo például bár kicsit régi, és nem mondanám szép rajzolásúnak, félbe is hagytam, nem kötött le, de ott pl a félénk kamaszlány karjai változnak fegyverekké, és küldetéstudatot is kap mellé.

Vagy pl az Inuyashiki, na, az már igényesebb animesori, erkölcsös és erkölcstelen szereplők is kapnak embergép testet az ufo ütközést követően, drámai, lélektani is kissé. Az se tetszett eleinte, de néhány rész után átjött a drámai tartalom és szerencséer végignéztem. (Azonban ultragagyi live action készült belőle...)

2022. okt. 10. 17:35
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én pont a Shikiben csalódtam pozitívan 😁 Az eleje nekem túl vonatott volt, a végére nyert meg magának, több dologgal is. Például hogy nem tudtam egyik oldalt sem igazából szörnyetegnek látni 8ennem nyilván benne van hogy beeluntam a filmek legtöbbször fekete-fehér karaktereibe). Vagy a kis Sunako gondolkodásmódja, ami alapvetően logikus volt, nem egy gyermek észjárása.
2022. okt. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
*ebben
2022. okt. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Pozitívan


Nanatsu no taizai - az elején a "háremszerű" grafika miatt nem akartam megnézni, de az első rész váratlanul teljesen beszippantott, mint potenciális jó anime (az is)


Vinland saga - kb Golden Kamuy szintű /hangulatú műre számítottam, aztán meg néztem, h jé, itt vannak összetett karakterek, akiknek jó a fejlődéstörténetük, az egész jól van összerakva, meg ilyenek.


Charlotte - utánnanézés nélkül mentem csak rá a részekre, de a kommentek alapján "iszonyat jó" volt.. nos, ezek után mégse számítottam egy ilyen gyöngyre, ami egyedi a műfajában :)



Negatív


Guilty crown - a főszereplőből - nem tudom h lett egy szemkontaktust is félve tévő emberből, mert annyira lealacsonyítja magát, egy kis p*csa, aki szerint mindenki az "alattvalója" meg ilyenek... :/

Lehet csak én értettem félre a karaktert, de na.

2022. okt. 11. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A One Piece-ben határozottan pozitív volt a csalódás, egyrészt nem is akartam elkezdeni mert hosszú meg stb tudod amiért nem nézik, de belekezdtem és a kedvenc animém lett. előtte láttam a narutót meg még sok animét és nem tudtam melyik a kedvencem aztán ezt megnéztem a OP-t és egyértelműen ez lett a kedvencem, szerintem a legjobb (CSAK AZ ÉN VÉLEMÉNYEM!!!!!!!!)
2022. okt. 11. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A Redo of Healer-ben csalódtam pozitívan. A 2. rész után - amely talán a legnyomasztóbb, - el akartam vetni. Nem bántam meg, hogy végignéztem, kedvenc lett.


Legnagyobb csalódás a "sin Nanatsu no Taizai" volt. Nem vetem meg a hentai jeleneteket, de ezt egyszerűen nem bírtam tovább nézni, ez az egy anime az, amit dobtam, annyira borzasztóan értelmetlen. Pedig az alaptörténet nem rossz.


Aztán vannak olyanok is, ami erőltetetten néztem végig. Ilyen volt a "Somali to Mori no Kamisama". Az előző, dobott anime után ezt tartom a legrosszabbnak. Annyi jót lehet elmondani róla, hogy a grafika nagyon szép, de a története nagyon irritáló.

Meglepő, hogy az animeaddicts-on mégis

8,21 ponton áll jelenleg. Hát én 10/1-et adtam rá.

2022. okt. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek, hogy írt! :)


"Charlotte - utánnanézés nélkül mentem csak rá a részekre, de a kommentek alapján "iszonyat jó" volt.. nos, ezek után mégse számítottam egy ilyen gyöngyre, ami egyedi a műfajában :)"


Bizony, gyöngyszem. :) Maeda Jun rendező, zeneszerző, író, visual novel készítőnek a legtöbb animéje kiváló, bár a Little Busters-t elkezdtem és nem vonz, aztán ki tudja... A Kamisama ni natta hi-t me kicsit erőltetettnek érzem, de egész jó, és drámai.


Ha javaslomhatom, vadássz Maeda Jun, alias KEY alkotásaira. :) ANGEL BEATS - szerintem a legzseniálisabb animéje, meg elevei az egyik krémje sázmomra, az anime világának. :) Szinte részenként kacagtató, majd lesújtó. A vége meg katartikus és meglepő!


"A Redo of Healer-ben csalódtam pozitívan. A 2. rész után - amely talán a legnyomasztóbb, - el akartam vetni. Nem bántam meg, hogy végignéztem, kedvenc lett."

Én meg úgy voltam vele, hogy az első rész nyomasztó mivolta még nekem rendben volt, csak volt egy olyan érzésem ebből, hogy sablonos bosszústory lesz hentai-jal. De azért pmivel pont ráéret, végignéztem, és csak azért nem csalódtam benne, mert semmit nem vártam tőle, csak kiváncsi voltam, iylen szadizmusból mit akar a szerző kihozni. Végignéztem és borzalmasan sablonosnak hat, de hát nézze meg bárki, aki szeretné, aki felszínre vágyik és oylan animét, amely utánoz száz másikat leglaább félig-meddig, annak tetszeni fog, ez a meglátásom. Nekem nem tetszik az, ami sablonos.


Az, hogy hol hány pontos egy anime, számomra nem meglepő. A többség felszínes, így többnyire fordított arányosság jellemző a színvonal és a pontszám között, bár kivétel erősíti a szabályt. (Megfogalmazható úgy is: a jó pontszámúak zöme KOMMERSZ, kereskedelmi, tömegízlést fedő egyszerű, bevált sablon.)


Egyébként meg nyilván tényező az is, hogy ki milyen műfajt kedvel inkább, és mit kevésbé. Sok mindenre nyitott vagyok, csak sablonos ne legyen.


Mindenkit felpontoztam, köszönöm, hogy élményeiteket megosztottátok, írhattok még. :) (Továbbra is elvárt persze a kultúrált közlése sejtéseknek, véleményeknek.)

2022. okt. 11. 22:05
 9/11 anonim ***** válasza:

Pozitívan

- Special A: A grafikája miatt haboztam, de végül rávettem magam és nagyon tetszett.

- Angel Beats: azt hittem hogy egy átlagos akció, gimisekről szóló anime,de sok mondanivalója van és nagyon megható.

2022. okt. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Pozitív

Neon Genesis Evangelion: Az első 6 rész eléggé vontatott volt a számomra, azonban utána egyszerűen nem bírtam letenni annyira tetszett, és ez nálam nem egy gyakori jelenség.


Classroom of the elite: Igazából azt hittem hogy egy teljesen hétköznapi Slice of life anime lesz, már csak abból is mert akkoriban még nem igazán ismerte senki, viszont meglepően érdekes és most hogy kijött a második évada csak még izgalmasabb lesz.


Negatív

Darling in the franxx: Azért kezdtem el mert mikor kijött, akkor az egyik legnépszerűbb anime volt, viszont számomra szörnyen unalmas volt, még csak végig sem bírtam nézni.


De ez mind csak az én véleményem.

2022. okt. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!