Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Hogyan tudnék úgy animekarakte...

Hogyan tudnék úgy animekaraktert rajzolni mint ezeken a képeken/videókban?

Figyelt kérdés
https://www.youtube.com/channel/UCeZje_7vr6CPK9vPQDfV3WA - Syrex csatornája. Nightcore videókat készít, a képek általában ugyanabban a stílusban készülnek. Hogyan tudnék ilyen stílusban rajzolni? Esetleg vannak ilyenfajta speedpaintek ezekhez?

2022. febr. 9. 19:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Úgy, hogy gyakorolsz és megtanulod.
2022. febr. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
De hogyan tanuljam meg? Ha azt se tudom milyen módon csinálják a rajzokat, nem tudom megtanulni... Ez olyan mint amikor azt mondják csak gyakorolj és jól fog menni a rajzolás, de az nem mindegy hogy hogyan gyakorlunk.
2022. febr. 9. 20:29
 3/16 anonim ***** válasza:
93%

gyakorlás

a rajzolás az ilyen, hetekig, hónapokig gyakorol az ember, fejlődik

kipróbál dolgokat, új ismereteket szerez stb.


internet teli van anyaggal

pl. mikeymegamega

https://www.youtube.com/playlist?list=PLBVyYeuT_pyrRCFvpJja0..

https://www.youtube.com/playlist?list=PLBVyYeuT_pyoEjbXoHHcT..

https://www.youtube.com/playlist?list=PLBVyYeuT_pyqBK1EmbnmR..


lehet kezdésnek/tanuláskor nem olyat fogsz rajzolni amit szeretsz, de azon kívül azt rajzolsz amit akarsz, próbálod használni az eddigi ismereteidet

vagy egy másik oldalon feltették ezt a kérdést: Ask HN: How do I learn drawing?

[link]


digitális rajzolásnál két probléma van (amire én gondolok):

- digitális rajztáblát kell beszerezni, sok féle van, ugyan úgy kopnak a tollak/ceruzák (csak esetleg nem olyan drasztikus mértékben), szokni kell őket

- szoftvert milyet fogsz használni, sok fizetős, freeware van, egyik ingyenes például a krita

és ezek megtanulása, kiismerése okoz némi kellemetlenséget


papíron való rajzolásnál pedig különféle keménységű ceruzák vannak: [link]

+ minden egyéb amit a rajzoláshoz feltudsz használni


természetesen nem kell egyből ezer forintokat kiadni, fogsz egy ceruzát ami van és rajzolsz, gyakorolsz, megpróbálod kihasználni a legjobban azt amid van

aztán ha továbbra is érdekel, akkor úgy is költeni fogsz rá

2022. febr. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy rajzolni azt tudok, szerintem haladó vagyok benne, digitálisan is rajzolok rajztáblán. Én a technikát, a stílust és a színek, árnyékolások használatát szeretném tudni, megtanulni, nem önmagában azt hogy hogy kell rajzolni...
2022. febr. 9. 21:37
 5/16 anonim ***** válasza:
92%
Csakis másolással tudod megtanulni.
2022. febr. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%

Bocsi de valószínűleg nem vagy haladó ha nem tudsz arnyekolni és technikákat sem tudsz használni…!

Ezt kezdőnek hívják vagy pedig gyakorolnak nem pedig haladó!


De ahogy mondták gyakorlás és gyakorlás! Kell egy kis agy hozzá mert be kell tudni írni hogy how to coloring anime characters vagy how to use shadow on anime character…


Magat a folyamatot is gyakorlással és másolásával


Plusz egy jó tanács az árnyékolás mindig változó és te magad döntöd el azaz hogy hova teszed a nem létező fényt és melyik szögből világítja meg a karakter arcát! Ellentétesen kell arnyekolni!

2022. febr. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Látom nem értitek... Én nem rajzolni akarok tanulni, hanem egy bizonyos stílusban akarok tanulni! Tudjátok, vannak különféle art style-ok, vagyis rajzstílusok. Például van Vivziepop és Sam Does Art stílusa. Teljesen máshogy néznek ki. Rajzstílus alatt azt értem hogy valahol használnak vonalakat, valahol nem, valahol kiszínezik őket, valahol nem, valahol erősek a színek a rajzban, máshol nem, és valahol éles árnyékok vannak, máshol meg elmossák! Nekem is van már saját rajzstílusom, de most ki szeretnék próbálni egy másikat, ehhez viszont tudnom kell, hogy az illető hogyan készíti el a rajzait... Az oké hogy vannak videók arról hogy hogy kell animét árnyékolni, de az nem úgy néz ki, mint amit én próbálnék ki.
2022. febr. 10. 14:34
 8/16 anonim ***** válasza:
81%

Látom te nem érted! Ezt is csak gyakorlással és másolással tudod megtenni!!!

Meg kell nézni hogy ebből a stílusból hogyan csinálják és le kell másolni utána meg gyakorolni…


Kezdőként sokat kell gyakorolni mert ha az alapokat ben tudod akkor hiába akarsz mert szarból várat nem lehet

2022. febr. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Légyszi, ugye nem az a kérdező vagy, aki szerint a realizmus ijesztő?!


Amúgy csakis másolassal tanulhatsz, ez fokozottan igaz abime stílusra.

2022. febr. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

"Meg kell nézni hogy ebből a stílusból hogyan csinálják"

Pont ez lenne a lényege a kérdésnek, hogy hol tudom megnézni hogy ezt a stílust hogy kell csinálni, nem fogom megtanulni ha a normális anime rajzokat kezdem el másolni, mert azoknak más a stílusa, leginkább az árnyékolások...

#9 nem, nem én vagyok az.

Egyébként meg ne hívjatok kezdőnek, évek óta rajzolok papíron ceruzával, 2019 karácsonyán kaptam meg a rajztáblámat, azóta folyamatosan rajzolok és rengeteget fejlődtem.

Szeretném inkább lezárni a kérdést mert úgy érzem nem fogok választ kapni ha mindenki azt mondja hogy gyakoroljak, de nem azt hogy hogyan...

2022. febr. 10. 15:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!