Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Valaki homályosítson fel a...

October15 kérdése:

Valaki homályosítson fel a témában: Miért is van az, hogy az emberek itt kvázi egy megoldásos egyenletként képzelik el az ismerkedést?

Figyelt kérdés

Mármint nekem nem volt bántóan sok barátnőm, amik voltak egész sokáig tartottak az én ízlésem szerint. Nem volt "szerencsém [?] egy éjszakáshoz, flörtölgetés is néha-néha és azokból is 1-2 eset ha túlszaladt. Nem volt szokásom görcsösen csajra vadászni, ha megismerkedtem vmi oknál fogva pl közös hobbi mit tudom én zongora tanárra várakozás közben. Amennyiben nem 1xi beszélgetés lett a vége és megtetszett akkor szimplán közeledtem hozzá és itt nem arról van szó, hogy akkor most "hogy célozgassak arra, hogy.." szimplán fizikailag távolság csökkentése, több fizikai kontakt, több bizalmat / éppen azt építő témák felé kacsintgatás stb stb semmi extra ahogy éppen a helyzet meg a jellemünk adta.

Nyilván volt amikor az jött le nekem, tévesen vagy sem, hogy nem partner benne akkor idővel beállt 1 normális szintre és kész.


Szögezzük le: nem vagyok 1 könnyű eset eléggé elbszott ízlés kell ahhoz, hogy az érvrendszerem / világlátásom / ideológiám / poénjaim átjöjjenek egy lánynak.. mit lánynak akármilyen emberi lénynek :D arról nem is beszélve, hogy esetleg szeresse is :D. És fura mód mégsem lettem 99 éves szűz. Akik itt kérdezgetnek szerintem nem sokkal jobban elemzik túl a helyzeteket mint én, nem néznek ki sokkal rosszabbul, nem fosnak jobban az ismerkedés első fázisában, nem csóróbbak, nem szeretik kevésbé a my little pónit és a céklát :D akkor mégis mire ez a fene nagy pánik?


Persze mindenkinél felmerülnek kétségek de fura mód én ezt fel tudtam oldani magamtól.

Nagyjából kijelenthető, hogy a kérdezők jó része [nyilván aki nem trollkodik] pont annyira tini mint én voltam pont annyira 20as éveiben van mint én vagyok és kb hasonló mértékben ember.. akkor mégis, hogy-hogy ennyire nem látja át a dolgot ?:D


Persze, a leszólítás, a vallomás is megoldás de bumm itt ez a két módszer tehát máris nem 1 helyes válasz van és mégis megkérdezik, hogy jaj mit csináljak ha 3,5 sarokra lakik tőlem egy SAO fan csaj és tetszik a.. cipője :D.


Valami JÓ EMBERISMERŐ homályosítson fel.. thx.


2014. aug. 6. 19:21
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Hopp némi kapkodás befigyelt. "bizalmat igénylő" akart lenni.
2014. aug. 6. 19:25
 2/13 anonim ***** válasza:
Mert az egész világ a matematikán alapszik. Matematikával mindent meg lehet oldani.
2014. aug. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ez mind szép és jó és egyet is értek. De nem gondoltál az olyan emberekre, akik nem fővárosiak, vagy egyé nagyobb városban élnek. Rengeteg kisvárosi, községi, falusi ember is írkál ide ki és ők hova menjenek el ismerkedni? A kultúrba 70 éves nyanyák közé? Vagy a kocsmába, ahol egy foga van Pista bácsinak, azt is a tombolán nyerte? Érted. Vagy vannak szimplán csak, akiknek nincs nagy társasági körük, mert aszociálisabbak, vagy ne adj isten annyira visszahúzódóak, h már átcsaphat antiszociálissá is. Ez mondjuk nehéz már. Manapság is ha nem ismerős ismerősén keresztül ismersz meg egy lányt, akkor kb hülyének vagy nézve, ha idegenként ráírsz/leszólítod/kedveskedsz vele/bókolsz neki. Hiszen mindegyik egyből leszűri, hogy biztos csak dugnád. Szóval nem egyszerű értelmes szingli embert találni, aki nem a múltjában kesereg, a jelenen aszalódik és a negatív jövőben veszik el gondolati szinten. És akkor még nem beszéltünk arról, hogy küllemre is jöjjetek be egymásnak.
2014. aug. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

No hát én se vagyok 1 akkora hú de nagy társasági lélek :D könyörgöm zongora.. :D mondj 1 hangszert ami ennél solobb :D


A település kérdése jogos. De speciel engem inkább pszichológiai szempontból érdekelne a kérdés.

2014. aug. 6. 19:32
 5/13 anonim ***** válasza:

Oké, te zongorázol. Lehetséges, hogy ott vagy még 18 év alatt, de ha felette vagy, viszont még korábban kezdted el, nyilván vagy nagyon olcsón tudsz tanulni, vagy ingyen, állami támogatással. Szép dolog a hangszertanulás, nekem is vannak ilyen vágyaim, de huszonévesen beiratkozni zenesuliba, főleg ilyen életkörülmények közt, mint ami hazánkban van, nem egyszerű.


Megértem a kérdés kiírásának okát, célját. Azt is megértem, hogy aki csak nyavalyog és semmit nem tesz, az ne is várjon csodát. De magamon kívül is megannyi embert ismerek, akik tennének a sikerükért, csak a fentebbi kommentemben felhozott életszituációkra vonatkozó érvek miatt nem jön össze ez.


És akkor még nem beszéltem arról, hogy magam is olyan helyzeten vagyok most, hogy a lakóhelyemen nincs módom ismerkedni (fent írt helyzetek közé sorolandó vagyok), viszont az internetről megismertem egy lányt, de ő meg 200 km-re lakik. Én mindent megtettem, úgy hidd el. De még sem mert egyéb okok miatt találkozni. Az egyéb okok közé az is besorolandó, hogy plátói szerelme van évek óta. Holott csodásakat beszélgetünk mindenn nap neten stb. Látod? A múltjában él ő is. És még megannyi helyzet lehet. Szóval valahol megértem azokat, akik kínjukban már nem tudnak mit csinálni, csak feljönnek ide, mert it legalább meghallgatják őket. Mindenesetre én nem csinálom ezt, nem írok ki állandóan kérdéseket, mert szívok. :D


Nem könnyű ez, csomó mindenhez pénz is kell, ahhoz hogy beülj valahová, hogy elmenj egy buliba (csak a belépő is az), hogy elmenjetek haverokkal valahová. A szociális helyzet komplikáltága....illetve a felhozott társadalmi helyzeté is...


Meg röhej, hogy felmész a városba hétvégén, és ki van halva, érted :D Kisváros. Semmi élet. Akkor hol ismerkedj?

2014. aug. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az emberek naívak. Hiába bármilyen lexikális tudás, az érzelmi intelligenciájuk nagy részben (tiszt.kiv.) fejletlen. Mivel nincs nagy tapasztalatuk, vagy megfelelő hajlamuk arra, hogy érzelmileg a dolgok mögé lássanak, vagy pusztán csak tompák, ezért nehezen tudják meg, hogy az élet mennyire kiszámíthatatlan.
2014. aug. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Bodza: nyugi az nekem sincs :D Asszem kijött a kifejtős részből, hogy próbálom "logikára" vissza vezetni az érzelmeket ami ugye alapból fail.. Más részről rohadtul szórakoztató :D. [most fsz vagyok vagy fsz ?:D]
2014. aug. 6. 19:50
 8/13 anonim ***** válasza:

Utoljára szólok hozzá :D

És amit említettem is, hogy milyen helyzeti előnye van az olyanoknak is, akik még egyetemisták és ha másképp nem is, de így el tudtak kerülni a szülőfalujukból/községükből/kisvárosukból nagyvárosba, ahol csomó lehetőség nyílik meg, kitágul a perspektíva.

Vagy azok is, akik munka révén eltudtak kerülni nagyvárosba. :D Mert ott minden nap van élet! És mindig történik valami.

Rám lehet húzni, hogy kifogásokat keresek, de szerintem nem. Reális igyekszem lenni. Igen, persze el lehet menni ilyen nagyobb városba, csak miből? És akkor ide becsatolható a munkaerő piaci helyzet is, mint globális probléma. A fiatalok ha sikerül is elvándorolniuk, majdnem hogy kölcsönből teszik eleve az elvándorlást meg. Nem minden szülői ház tudja támogatni ezt sem. Csomóan a pénz szűke miatt ragadnak meg ott, ahol vannak. Szóval globálisan kell kezelni ezt a lokalitás mellett :)

2014. aug. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
de hát nem jobb, mikor többnyire érzed a dolgokat, nem pedig Einstein frizuval és jegyzetfüzettel elemezgeted a helyzetedet? :D
2014. aug. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nyilván nem erről van szó :D Hanem arról, hogy xy 5 percig levegő vétel nélkül kifejti mondjuk azt a szót, hogy "kedvel" én meg 5 perc után közlöm hogy áhá szóval kedveled :D értem én, hogy elektromos de mi hajtja..

Ucsó előtti: persze ez nyilván indokolja a TE helyzeted DE

én azért régen pl Mókusgyilkos accountal nagyon sokat GYKztam és nem rémlik, hogy most vagy akkor azon sírtak volna, hogy mucsaröcsögén a hangulat karbantartó kombinátban nincs elég lány :D.

Helyette azon bőg az 1ik hogy ő túl átlagosan néz ki és magas [kapásból itt: son of a... üzenem innen martensal 1ütt vagyok 173] a másik azon hogy alacsony a harmadik azon, hogy fél a negyedik azon, hogy a csaj nem célozgat... és 1 idő után kikívánkoznak az ilyen kérdések remélvén, hogy van errefelé értelmes ember is :D


megjegyezném hogy 2 azaz KETTŐ ember válaszolt szemben a "ránéztem a szomszéd döglött hörcsögére, terhe vagyok egy kutyával?" kérdésekre írnak vagy 30an. Ami jelzi a GYK átlag iq szintjét.

2014. aug. 6. 20:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!