Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Akik minden nap vagy jobban...

Akik minden nap vagy jobban mondva mindenhova sminkelnek, miért?

Figyelt kérdés

Én is gyakran sminkelek, de vannak alkalmak, amikor elhagyom.

Mivel ügyfelekkel dolgozom, íratlan elvárás egy natúr smink, ha meg szórakozni megyek, akkor meg azért festem ki magam, hogy csinosabb legyek.

Viszont, aki mondjuk boltba, kutyasétáltatásra vagy otthonra is kifesti magát, az miért teszi?

Itt nem arra gondolok, amikor esetleg nem szép a bőröd, és feldobsz egy kis korrektort, hanem egy teljes sminkre.


jan. 11. 07:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Szeretek sminkelni, és jobban is érzem magam sminkkel, mint smink nélkül. Nincs bőrhibám, csak egyszerűen szebb az arcom, a bőrképem tőle.
jan. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Kitana. ***** válasza:
100%

Én azért sminkeltem régen mindenhova, mert anélkül úgy nézek ki, mint valami szerencsétlen tinilány, akit bántanak az iskolában, kb pont olyan fejem van smink nélkül, nincsenek komoly bőrhibáim, de van néha itt-ott 1-1 pattanás, nem a gennyes szerencsére, csak kisebb dudor, és pár éve nem volt még annyi önbizalmam, hogy így is kimenjek bárhova.

Akkor hagytam el ezt a szokást, amikor egyszer teljesen depressziós voltam egy ideig, és mindenbe beleszartam, abba is, hogy hogy megyek le a boltba, azóta nincs semmi bajom, de ez a beleszarás megmaradt, ma is lazán lementem egy tejért úgy, hogy kb a pizsamámra felvettem a kabátot meg a cipőt, csak fésülködtem meg fogat mostam, aztán ennyi. Igazából rájöttem, hogy amúgy mindenki szarik rá, hogy én hogyan sétálgatok az utcán, szóval úgy megyek le, ahogy akarok.

Ettől függetlenül persze minden más alkalomra, munkába, messzebbi programra, elintéznivalóra, stb rendesen sminkelek és öltözöm, de azokra, amik itt 5 perces távon belüli dolgok, oda már nem.

jan. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
34%
Önértékelési bajok, ezzel tunningolják az önbizalmukat, azt a kicsit, ha van egyáltalán.
jan. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én régen mindennap sminkeltem. Nálam az volt az ok, hogy úgy éreztem, hogy smink nélkül vállalhatatlanul nézek ki. Mármint, mindig csúnyának éreztem magam, de úgy éreztem, hogy sminkkel azért vállalhatóbb. De amúgy sminkelni mindig is szerettem.

Most már viszont eljutottam oda, hogy szeretek sminkelni ugyan, de nem minden apró-cseprő alkalom miatt sminkelek. Szóval ha elszaladok az 5 perccel arrébb levő boltba, akkor nem feltétlen sminkelek (max. ha amúgy kedvem van hozzá). Régen simán kisminkeltem magam ilyenkor is (teljes smink, szóval alapozó, korrektor, szemhéjpúder, minden), de most már anélkül is simán el megyek bárhova. Illetve mivel szeretek sminkelni, ezért van olyan, hogy néha kisminkelem magam itthonra (habár ritka azért), vagy a boltba, vagy ilyesmi, de anélkül is simán elmegyek ezekre a helyekre, szóval csak akkor sminkelek, ha tényleg kedvem van hozzá. Viszont igen, régen még a pár percre levő boltba is sminkeltem, mert úgy éreztem, hogy anélkül vállalhatatlanul nézek ki.

jan. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
63%

A többi komment pont azt sugallja, hogy a 3-as kommentelőnek igaza lehet. Hajlok rá én is, hogy valami hasonló lehet a háttérben...


Na meg persze társadalmi konvenció is a smink.

jan. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én is napi szinten sminkelek, de tökre változik, hogy mikor mennyire és milyen színekkel.


Ez nekem önkifejezés is, meg szeretek is jól kinézni.


Viszont pl a sarki kisboltba leugrani azért nem, meg ha otthon ülök pizsamában, akkor sem. Edzeni esetleg a szemöldökömet festem ki, meg a szempillámat, de ennyi.


Van amikor csak a munkahelyemre beérve, már ott sminkelek.


Hát aki ennyire görcsösen sminkel, pláne úgy, hogy mindig ugyanaz az eredmény, ott azért valami önértékelési gond lesz.

Meg azért baromi sok szabad kapacitás is, mert még ha rutin is, azért ez tart valameddig.

jan. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Teljes sminket nem mindig, de a szemem, szempillám mindig kifestem, akkor is ha egyedül vagyok itthon. Anélkül utálok a tükörbe nézni. Bár tudom hogy nem leszek ettől sem szebb, sem fiatalabb, de legalább egy fokkal jobban érzem magam.
jan. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Teljes smink, ez is annyi minden lehet. BB krémet annak veszi a szépségkategória bizottsága?


Amúgy azért, mert erre van igényem. Ha csak a Pennybe szaladok le, akkor sem megyek se melegítőben, se kócosan. Hanem a hétköznapi ruháimban, a hétköznapi hajammal és fejemmel.


Pl. a hajamat is befonom vagy feltűzöm, ha kilépek a lakásból, nem fogom össze chip clippel, mint arcmosásnál.

jan. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A teljes smink nekem: alapozót, korrektort, púdert, szempilla spirált, szemöldök ceruzát, 2-3 szemhéjpúdert, pirosítót, rúzst és fizálót jelent.


Esetleg egyénileg ha van igény, erre még tus vonal, mûszempilla, bronzosító, kontúr, highlighter.



Egy teljes smink az egész arcodat fedi.



Az "egy kis BB krém" meg az "csak egy kis szemceruza" vagy egy pici rúzs az csak részleges.

jan. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Hát nekem az egész arcomat fedi a BB krém. A pír az almácskámat, a púder meg mindent lefixál.


Mintha azt mondanám, a nude körömlakk nem lakk, csak a glitteres sötétben világítós neon.

jan. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!