Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Vasarolsz aukcios oldalakon...

Vasarolsz aukcios oldalakon ruhat? Szolsz, ha a postakoltseg nem stimmel?

Figyelt kérdés

Mar tobbszor eszrevettem, hogy nem villamaras, hanem sima aukcioban (nem par forintert) megnyert ruhanemunel az elado 100-200-300 forinttal tobb postakoltseget probal megadni, mint amennyi valojaban lenne.

Tisztaban vagyok a dijszabasokkal, en is sokat postazok, igy egybol kiszurom, ha olyan dijat adnak meg, amilyen valojaban nincs is.

Te ilyesmiert szoktal szolni, kersz pontositast?


Most nem arra gondolok, hogy pl 1 forinttal hozok el valamit, mert akkor magamtol is utalok ra egy-ketszaz forintot, ha a postakoltseg pontosan van megadva.


Inkabb az 1-2 ezer forintos hasznaltruha kategorianal szurja a szemem, hogy az 1-2-3 eve szekrenyben piheno ruhat sikerul eladnia kulturalt arban, nem egy csomag ropinak megfelelo osszegert es meg a postazason akar az elado nyereszkedni par szaz forintot.


2011. aug. 29. 13:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Hogy mennyi pénzt kér postaköltségként az eladó, (sajnos) saját maga dönti el. Én egy ajánlott elsőbbségi levélként feladott csomagért általában 450 ftot kérek el (ez legtöbbször ruhanemű). Szerintem ez elég korrekt.

De ez a külföldi aukciós oldalakon sokkal feltűnőbb. Pl. megveszel egy adott terméket 1$-ért, és 50$ a postaköltség (nem csak a távolság miatt, a saját országában is), ami természetesen a termék valódi értékét fedezi.

2011. aug. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen, ebay-en meg durvabban megy. Szoktam ott is vasarolni (angol ebay) es van, hogy egy 99p-rol inditott sima konnyu felso szallitasi koltsegere 4 fontot tuntetnek fel Anglian belul, pedig sima kuldemeny, nem ajanlott.

Csak ebay-en annyi a kulonbseg, hogy ott eleve postazasi es csomagolasi koltsegnek hivjak, azaz a csomagoloanyagot ugyanugy beleszamithatja az elado, ahogyan a postara adas idokoltseget is, tehat azt ir be, amit akar.


Vateran meg elvileg csak szallitasikoltseg, postakoltseg szamithato fel, azaz alapdij, semmi extra. En is inkabb eladok, de ez tiszteletben tarom, a csomagoloanyag es a postazas munkadija egyeb koltsegem, amit nem fizettetek ki konkretan a vevovel.

2011. aug. 29. 14:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!