Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mennyire csúnyának szabad...

Mennyire csúnyának szabad lenni nöként a mai társadalomban?

Figyelt kérdés

Elöször is elnézést, de nem tudok hosszú ö-t és ü-t írni.


Én is nö vagyok és én ezen rengeteget elgondolkodtam, mert engem sokszor bántottak az arcom miatt, ami objektíven ronda. Azt hittem, hogy ha nagyon sovány leszek, akkor talán jobb lesz, de nem. Lefogytam nagyon. Alultáplált vagyok már és naponta csak továbbra is 500 kalóriát viszek be a szervezetembe, félvén hogy nehogy 1 mg súlyt is felszedjek.


Sokan azt mondják, hogy a szépség szubjektív, de csak ezzel próbálják magukat nyugtatni. A szépség nem szubjektív. Míg a férfiaknak elnézik, ha vannak egyéb kinézettel kapcsolatos hibáik, ha valamivel tudnak kompenzálni, pl. pénz, humor,stb., addig ha a nö nem néz ki makulátlanul legkisebb defektek nélkül, akkor ö már ronda. Persze tudom, hogy a férfiakra is nyomást gyakorol a társadalom manapság, tehát tudom, hogy nem csak nök vannak kitéve a nyomásnak.


máj. 17. 11:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért a férfiaknak sincs könnyű dolga. Kamaszként és max a 20-as éveikben még kineznek valahogy, addigra 30 körül/felett nagyítóval kell keresni a normálisan kinéző férfiakat. Itt olyanokra gondolok, hogy ne legyen nagy túlsúlya, ha még még haja is van az plusz pont. Nem mintha tehetnének arról, hogy kopaszodnak.
máj. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%

Együttérzek vele. Nekem is csúnya az arcom, egyáltalán nem kis, finom, bájos, ami az "elvárás". Én is hiába vagyok vékony, odafigyelek az öltözködésre, magamra is odafigyelek, de úgy, hogy közben maradjak természetes. Mégsem voltam sose sikeres a férfiaknál. Kivéve ha semmi igényed nincs. De engem a fogatlan, alkoholista, drogos, agresszív, stb. férfiak nem vonzanak. Akkor már inkább egyedül. Kitűnni meg nem tudok semmivel, mármint nem vagyok híres, nem pörgök a közösségi médián sem. Szellemi képességeimet meg nyilván csak az akarja megismerni, akár már eleve valamiért közelebb került hozzám.

Összegezve, baromi nagy az elvárás, hogy legyél klasszikus szépség.

máj. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Én elismertem, hogy a férfiaknak is nehéz az utolsó mondatomban, de pl. a kopaszodás az egyesek számára lehet vonzó is. Szerintem az.
máj. 17. 11:49
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

"Alultáplált vagyok már és naponta csak továbbra is 500 kalóriát viszek be a szervezetembe, félvén hogy nehogy 1 mg súlyt is felszedjek."


Sürgősen keress fel egy pszichológust!

Napi minimum 1200 kcal-t kell enni. Anyukád nincs, aki tápláljon? Kórházba akarsz kerülni? Szagolni akarod a sok büdös, ápolatlan beteget? Infúziót akarsz a karodba? Ha nem változtasz, akkor kórház lesz a vége. Az alultápláltakat senki se szereti! Átestél a ló másik oldalára. Kövérből alultápláltá. Ez a két véglet, egyik se egészséges, egyik se életképes.

máj. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%
Férfiaknak se könnyebb, magas, sportos alkatú vagyok, nagyon odafigyelek hogy ápolt legyek, divatosan öltözöm, mégis átnéznek rajtam mindenhol mert nincs az a tipikus férfias arcom, kiállásom, illetve nincs a seggem alatt egy 8-10 millios kocsi. 30F
máj. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha már úgyis látod, hogy a soványság nem segít, akkor egyél rendesen!

Bakker.

máj. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Hm...
máj. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
52%

Hogy lehet így feltenni ezt a kérdést?

A külsőt senki nem választja…

máj. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha így folytatod akkor mindegy. Napi 500-kcal bevitellel rövid úton a temetőben fogsz kikötni, ott meg senkit nem érdekel az arcod. Inkább egyél rendesen. Gondolom csont és bőr vagy, az senkinek nem vonzó.
máj. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
9 sok embernek csak arra van pénze hogy ennyit vigyen be… köztük nekem is… több éve, még élek
máj. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!