Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Az AHA és BHA hámlasztók jók...

Az AHA és BHA hámlasztók jók heges, pattanásos, mitesszeres bőrre?

Figyelt kérdés
2015. márc. 24. 14:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
A mitesszerek az égvilágon semmitől nem fognak elmúlni, azokat ki kell nyomkodni. A hámlasztót meg csak akkor lehet használni, ha elmúltak a pattanások. Legalábbis az én bőrgyógyászom ezt mondta.
2015. márc. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De a Paula's choice oldalon a BHA termékeknél azt írják, hogy pont pattanásos és mitesszeres bőrre jók...
2015. márc. 24. 15:03
 3/12 anonim ***** válasza:
53%

AHA: pattanás utáni heges bőrre (mikor már nem varros!), fehér-fekete mitesszerre, pigmentfoltokra. A bőr felsőbb rétegeit tisztítja.

BHA: kimondottan pattanásos (tehát gyulladt), fénylő, zsíros bőrre.

Mindkettőt csak ép arcon (tehát ha nincs seb, sérülés, varr) lehet használni.

Ha pattanásod, mitesszered, és heged is van, akkor ajánlott mindkettőt használni. De olvass utána nagyon alaposan! Tilos ész nélkül hámlasztani! Fényvédelem kötelező.

Krémmánia.hu rengeteg mindent találsz a hámlasztásról.

2015. márc. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Fényvédő krémet is használnék mellette, persze. Gyümölcssavas AHA hámlasztóm van, amit minden nap este használok, és mellé szeretnék egy BHA-t a Paula's choice oldalról, amit heti kb 3x használnék, plusz reggel a fényvédő. És havonta járok kozmetikushoz pattanás- és mitesszer kinyomására. Ez így jó?
2015. márc. 24. 15:52
 5/12 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen koncentrációjú az AHA-d, nagyon magas se legyen, mert irritálhatja a bőrt, főleg mindennapos használatnál. (Én személy szerint minden napra max. 2%-osat használnék.)

A BHA-val is ez a helyzet, először próbálkozz kisebb koncentrációjúval, és ha nem bántja, irritálja a bőröd, akkor okés.

2015. márc. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A kozmetikus azt mondta, hogy az AHÁt minden nap használjam, szóval biztos nem olyan erős. Amúgy nagy, gyulladt pattanásaim nincsenek, csak néha kipattog a homlokom, meg kicsit mitesszeres az orrom, és kicsit foltos a homlokom, de szerintem rettenetesen csúnya a bőröm.

[link]

[link]

[link]


Ezek közül melyiket a legérdemesebb megvenni? Nem tudom eldönteni.

(Amúgy 13 éves vagyok, lassan 14, ha ez számít valamit.)

2015. márc. 24. 16:12
 7/12 anonim ***** válasza:

Én ahelyedben [link] őt venném.

Ha 14 vagy, akkor erősen közrejátszhatnak a hormonok is.

Meg-ez csak egy tanács- az arclemosódban válts valami kíméletesre, amiben nincs -vagy kevés- alkohol, parfüm van, ezek nagyon tudják irritálni a bőrt.

2015. márc. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a segítséget. :)

Balea arclemosó tejet használok csak, meg szappanos vízzel megmosom az arcom, így szedem le a sminket, mást nem használok.

2015. márc. 24. 16:27
 9/12 anonim ***** válasza:
A szappanos víz önmagában nem viszi le a sminket. Használj mosdókenőcsöt. A gyógyszertárban tudsz venni, sokkal jobban tisztít, mint a szappan.
2015. márc. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Úgy értem, hogy nem viszi teljesen, meglepődnél mennyi marad a bőrödön mégha nem is látszik.
2015. márc. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!