Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogy vasaljam a hajam, hogy...

Hogy vasaljam a hajam, hogy ne menjen tönkre tőle a hajam?

Figyelt kérdés
Milyen hajápoló szereket tudnátok ajánlani vagy vmi..nem tudom bármi jo
2010. jan. 9. 13:37
1 2
 1/11 anonim válasza:
vegyél hajvasaló folyadékot! Ezek elég drágák, de én most találtam egy elég olcsót, a rossmannban lehet kapni TAB Fusion zöldeskékes doboza van. Nekem bevállt 1000 ft kb. A samponoknál van az alsó polcokon!
2010. jan. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nincs olyan módszer, előbb utóbb tönkremegy de, ha tudsz egyet akkor szólj!
2010. jan. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Még ha megfelelően ápolod a hajad, akkor is valamilyen szinten károsítja a hajvasaló a hajat. A legfontosabb, minden hajvasalás előtt fújd be a hgajad hővédősprayvel és rendszeresen hasjnálj baézsam pakolást. Az utóbbi azért fontos, mert a hajvasaló, vizet von el a hajszálakból, ezáltal rugalmatlan, töredezetté vállik és ha nincs pótolva ez a vízveszteség, akkor egy idő után bizony a vasaló le is tudja égetni a hajat. Tapasztalat!!!

Ezért fontos a balzsam pakolás, és nem áém, hogy csak épp felkenem a hajra és már mosom is le, hanem legalább fél órát rajta kell hagyni, hogy a hajszálak felszívlák a nedvességet. És a hatást fokoztahtod még házi pakolással is.

És sztem bármilyen balzsam megteszi.

Ez a nagy titok :)

2010. jan. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

2 válaszolónak üzenem, ugyan már 2004 úta vasalom a hajamat és mikor ezeket nem tudtam, amit az előbb leírtam szépen legégett a hajam, tönkrement, de miután helyrejött nagy nehezen, ez már 3 éve, azóta is rendszeresen vasalom, de használok hővédősprayt, balzsam pakolást, házi pakolást is, rendszeresen, és bármennyire is hihetelen de csak nagyon kicsit van eltöredezve a hajam, és akkor is csak a hajvégek, egyébként szép puha,lágy, selymes tapintású a hajam, abszorut nincs iszáradva.

Tehát ha egy casalt haj a megfeleően van ápolva nem mehet nagyon tönkre. Nyílván mivel nagyon igénybe van véve, ezért nagyonn ápolást is igényel, sajna ez a hátránya, jbban oda kell fogyelni rá.

És az se mindegy hogy milyen hajvasalót használunk. Egy nagyon silány minőségű vasaló jobban, sőt sokkaljobban tudja roncsolni a hajat, mint egy jobb minőségű.

A hosszú válaszoló voltam.

2010. jan. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
Sok mindenen múlik, hogy mennyire károsodik a haj. Akinek pl. nincs festve a haja, annak kevésbé károsítja a vasaló. Ha napaonta vasalod, kenhetsz rá bármit, tönkremegy (mégha te nem is látod, akkor is). Volt olyan barátnőm, akinek tök szépnek látszott a haja, együtt mentünk fodrászhoz és a fodrász egyből kiszúrta, hpgy kb. 10 cm-t le kell vágni a hajából, mert annyi el van belőle törve. Ha nagyon erősen hullámos a hajad és vasalod, akkor nyilván jobban tönkremegy mintha mondjuk egy enyhéh hullámos hajat vasalnál. Alap, hogy kb. 3 havonta vágatni kell a végéből akkor is, ha nem is vasalod, nem is törik, mert ha nem vágatsz, akkor a hajhagymáid bekrepálnak. A pakolások meg a balzsam arra jók, hogy késleltesd a töredezést, illetve, hogy szépnek látszódjon a hajad, de megóvni 100%-ban nem fogja -pláne ha vasalod. A kulcsa szerintem a rendszeres vágás, akkor akár naponta is vasalhatod, mert az az 1-2 cm ami töredezetté válik, attól úgyis megszabadulsz.
2010. jan. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Attól, hogy nem vágatod le a hajad, a hajhagymáid még nem fognak "bekrepálni". Ápolni kell és meg lehet óvni a káros hatásoktól.
2010. jan. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
De igen, a hajhagymák meggyengülnek, ha nem vágják rendszeresen a hajat. Azt, hogy nem vágatod, maximum babahajjal lehet megcsinálni, mert az idővel úgyis teljesen átalakul, kicserélődik. Rendes hajat vágni kell kb. 3 havonta -hacsak nem akarsz már 40 évesen kopaszodni. Az ápolás nem függ össze a hajhagymákkal, az közvetlenül a hajra hat. Hajhagymákat max vitamintablettákkal "ápolhatod", de ez nem pótolja a rendszeres hajvágást.
2010. jan. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
ezt a hajhagyma-hajvégtörés összefüggést nem nagyon értem... az h mi van a hajad végével miért befolyásolná a hajhagymát...?
2010. jan. 18. 14:02
 9/11 anonim ***** válasza:

Én sem értem a hajhagyma és hajvégtörés összegüggést.Az igaz, hogy ha lavágjuk a töredezett hajvégeket, akkor valamivel gyorsabban nő a haj. Nem látok értelmet amit a hozzásuóló írt bocsi

Esetleg hakifejtenéd bévebben

2010. jan. 19. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem magáról a hajvégtörésről van szó. A hajszál olyan mint egy szívószál: üreges. A hajvégek ha nem is törnek el, de elvékonyodnak, így a végek ha mikroszkóppal néznénk őket, akkor hegyesek lesznek, nem üreges, henger alakúak. Emiatt a hajhagymák nem jutnak elég levegőhöz, sőt tápanyaghoz sem (pakolások esetén), mivel az elvékonyodott részeken nem tud felszívódni rendesen a cucc. A töredezés más, ott a haj külső szerkezete sérül, az üregesség megmarad, azt nem a hajhagymák miatt kell levágni, hanem mert csúnya és nem lesz látványos a növekedés, mivel folyamatosan törik vissza. Az elvékonyodást szemmel nem is látod, mivel a hajvégek eleve vékonyabbak mint a hajtövek, így az ilyen haj laikus szemmel nézve egészségesnek tűnik. De a mostani fodrászom egyszerűbben magyarázta (a fent leírtakat egy régi fodrászom mondta, aki Hajas Lacinál tanult, ezt is ott tanulta): a haj olyan mint az angol gyep. Ha nem ynírod a füvet, akkor maga a fűmag nem működik olyan hatékonyan, a gyep ritkás lesz. Ha nem nyírod a hajad, a hajhagymák nem működnek olyan hatékonyan, a haj hullani kezd. Röviden ennyi, de nem is értem az akadékoskodást, alap, hogy rendszeresen vágatni kell a hajat. Miért, körmöt talán nem vágtok rendszeresen még akkor is, ha növesztitek vagy ha már nagy és egészséges? Én vágom és nem csak azért, mert a nagyon hosszú körömmel nehéz elvégezni a mindennapi teendőket.
2010. jan. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!