Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagyon száraz a hajam, mit...

Nagyon száraz a hajam, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Vasalom a hajam gondolom ez is jól kiszárítja, használok balzsamot, de még így is száraz valakinek valami jó tipp esetleg?
2009. szept. 6. 21:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Először is jó lenne, ha leszoknál a vasalásról, főleg ha festett is. Azután pedig venni kellene egy jó kis tápláló hajpakolást, amit hetente egyszer alkalmazni kellene. Amennyiben inkább magad szeretnéd elkésziteni, akkor szükséged van egy csomag friss élesztőre, egy tojás sárgájára, mézre éa hajbalzsamra. Az élesztőt elmorzsolod, és utána kikevered a tojással, egy diónyi balzsammal és annyi mézzel, hogy egy jó kis masszát kapjál. A hajadat leöblited langyos vizzel, kicsit kegtörlöd, hogy ne csepegjen, és rákenyed a masszát. Műanyag zacsi, vagy úszósapka, vagy valami, hogy ne tudjon csepegni, ennek a tetejére törölközőt tekersz, és hajszáritóval addig melegited körbe körbe, mig úgy nem érzed a fejbőrödön, hogy átvan melegedve a hajad. Fél órát hagyod állni, utána egy samponozással lemosod, alaposan leöblited, hajbalzsam, amit masszirozás után szintén nagyon alaposan leöblitesz, és hagyod, hogy magától megszáradjon. Egy hónap után fodrásszal vágasd le a végeket, amik elhaltak, és rendbe jött a hajad!
2009. szept. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
65%
viszont néha a hajvasalás elkerülhetetlen.például az én hajam.Lehetetlen,h . ne vasaljam,mert akkor a tépettre vágott hajam felül olyan,mint egy torony :S az irtó rosz.Vagy begöndörödik alvás után,és az a fajta göndörség nem az a szép fajta.Vagy a víz után is hihetetlen sz*rul hullámosodik be
2009. szept. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A balzsamot nehogy bemasszírozd a hajadba! Zsírosodni fog a hajtöved. A fejbőrre csak sampom való. Nekem a L'oreal Elséve pakolásai jöttek be a legjobban, főleg a méhpempős... :)
2009. szept. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A rossmann-ban meg DM-ben lehet venni kb 200 forintos hajkúrákat, van száraz hajra is. És a mézes-tojásos pakolásról én ia hallottam, bár sztem hajszárítás nélkül is jó, hagyd rajta egy kicsit majd mosd le. És lehetőleg ne minden nap vasald, hanem minden hajmosás után(amennyiben nem minden nap mosod).
2009. szept. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!