Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Epilátorral kapcsolatban...

Epilátorral kapcsolatban lenne néhány kérdésem! Mikor a legjobb epilálni? Mekkora legyen a szőr?

Figyelt kérdés

Tehát még sosem próbáltam ki,viszont a borotva miatt,most másodszor iszonyatosan csúnya lett.Kipöttyösödött és viszket nagyon,nem akar elmúlni akármit próbálok.Erre esetleg tudtok valami krémet?Szval amíg nem gyógyul be teljesen addig nem szőrtelenítek...utána viszont mást kellene használni,hogy többször ne legyen ilyen a lábam...már egyszer elkezdtem majdnem de nagyon féltem,úgyhogy nem lett semmi belőle.Mekkora legyen a szőr?A növekedés irányába,vagy ellentétesen,azaz felfelé vagy lefelé húzzam?Milyen gyorsan kell húzni?

Légyszi vegyetek komolyan!

Előre is köszi a tanácsokat(:

14/L


2009. ápr. 15. 17:15
 1/4 A kérdező kommentje:
és van vmilyen mellékhatása?viszketés,pöttyök?Mennyi idő amíg megszokom a fájdalmat?És mennyi idő mire visszanő a szőr,azaz milyen gyakran kell/lehet epilálni?
2009. ápr. 15. 17:55
 2/4 anonim ***** válasza:
51%

Az epilálásnak is vannak "titkai" :

- a túl dús szőrt először fentről lefelé (térdtől a boka irányába) ritkítsd meg, kisebb sebességgel

- mikor már eléggé ritka lett, akkor lentről felfelé irányban (bokától a térded felé) szedd le a maradékot, ezt már a nagyobb sebességgel is lehet

- mindig Fogyó Holdfázis idején szőrteleníts, mert így a visszanövő szálak egyre vékonyabbak és egyre kevesebbek lesznek, 3-4 év után teljesen eltűnik minden szőrszálad!

(Növekvő Holdfázis idején az epilálás megerősíti, dúsítja a szőrzetet!!!)

- epilálás után ne használj semmiféle krémet (ettől begyullad a bőrödön a sok kis kitépett szőrtüsző) hanem kamillás hintőporral szórd be a testrészt.


A fenti módszer nekem bevált : 3 év után teljesen és VÉGLEG eltűnt a lábamról és a karomról minden szőrszál.

A karomról alig 3-4 alkalommal szedtem le a szőrt, ott ennyi is elég volt.

A lányomnak még kell 1 év, és neki is eltűnnek a szőrei.


Ne keseredj el, ha az első hónapokban még nem látsz látványos eredményt, kb. 6 hónapig elég nehéz kibírni egyik Fogyó Holdtól a másikig azt a 2-2 hetet...

Ezért ezt a módszert legjobb ősszel elkezdeni, mikor nincs strand-szezon, nadrágban nem látszik a szőrös láb.

De utána egyre könnyebb lesz, 6-8 hónap után már csak havonta 1x, 1-1,5 év után már 2-3 havonta kell epilálni, az utolsó évben már csak 2x egy évben, mire észreveszed, már nincs is mit szőrteleníteni! :D


Ezt a módszert a kozmetikusok is ismerik, de hülyék lesznek elmondani a vendégeiknek, mert akkor ők miből élnének meg?


Sok sikert! :D

2009. ápr. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

oké.köszi ez a fogyó holdfázis jó lehet...most úgy is várnom kell még amíg begyógyul a lábam:S addig meg hozzúnaci,vagy sötét harisnya:(

mikor lesz fogyó holdfázis?

2009. ápr. 15. 18:23
 4/4 anonim ***** válasza:
2009. ápr. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!