Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hol lehet a NetBeans IDE-t...

Hol lehet a NetBeans IDE-t letölteni Android operációs rendszerre?

Figyelt kérdés

2019. máj. 19. 17:26
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Androidra nincsenek ilyenek, mert Androidra nem Androidon fejlesztünk. Minden fejlesztőeszköz PC-n fut (Windows, Linux, OSX) és ott készül az .apk file is, amit feltölthetsz a Play Store-ba, vagy közvetlenül az eszközödre.
2019. máj. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az teny, hogy Androidra nem Androidon fejlesztunk (ez egyebkent a legtobb beagyazott rendszernel igaz, pl. mikrokontrolleren nem magan a hardware-en fordul le a kod).

Ettol fuggetlenul leteznek Androidra is fejlesztoeszkozok, ld. Google Play megfelelo keresese. A kis kepernyo es a - tipikusan virtualis billentyuzet - miatt nem tul kenyelmesek, szoval nincs rajta nagy hangsuly.


Ettol fuggetlenul megoldhato a dolog. A Termuxot fel kell tenni (f-droidrol celszeru: [link] utana szinten onnan az AnLinuxot, es egy VNC viewert (pl. MultiVNC). Az AnLinux lepesrol lepesre vegigvezet egy valasztott disztro telepitesen (kezdoknek Ubuntu ajanlott), es Ubuntun mar van Netbeans. Kenyelmes nem lesz, de mukodnie kell. (nekem azt irja ki, a Netbeans fuggosegekkel egyutt 892 MB lenne a feltelepitett Termux es Ubi mellett, ugyhogy nem tettem fel)


Egyebkent Androidos fejleszteshez korabban az Eclipse volt az ajanlott IDE, most az Android Studio az, raadasul idokozben megjelent a Kotlin is. A Netbeans nem tudom honnan jott Androidhoz (bar editorkent nyilvan hasznalhato).

2019. máj. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!