Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szeretnék C nyelvet tanulni....

Szeretnék C nyelvet tanulni. Hol? Honnan? Hogyan és miből tudnék tanulni?

Figyelt kérdés
Apróbb html és javascript alapjaim vannak csak szeretnék valamilyen komolyabb programozási nyelvet tanulni én erre megfelelőnek tartam a C-t vagy a C++-t de nem tudom hogy honnan tudnék tanulni
2008. júl. 29. 05:34
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
A C nyelvet nem igazán ajánlanám, ha az alapvető programozási módszerekkel (ciklus, változó, algoritmusok) nem vagy tisztában. Inkább Pascallal kezdj szerintem. Interneten jó anyagokat tudsz találni, használd a google-t: "c tutorial", "c guide", "pascal tutorial" stb. Ezek általában angol nyelvűek, de magyar is sok van. C++ -t semmiképp se kezdd el, mivel az objektum orientált, és először érdemes a struktúrált programozást tanulnod.
2008. júl. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen ^^ bár suli szinten ismerem a pascalt apámmal pedig delphibe még adatbázist is kezeltünk tehát ezekkel az algoritmusokkal változókkal aránylag azért tisztában vagyok, de mégyegyszer köszönöm a segítséget :D
2008. júl. 29. 08:47
 3/6 anonim ***** válasza:
92%

Indulásnak ajánlom az ebookz.hu oldalt. Nagyon sok, főleg műszaki tartalmú, magyar e-könyv van fent. A legtöbb főiskolai-egyetemi jegyzet, de elég jól használható a legtöbb.

Az oldal ingyenes, és nem warez (erősen próbálják kiszűrni a jogdíjköteles tartalmakat).

2008. júl. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
hát a suli szintű pascal kitörölheted. inkább kezd el angolul keresni "c++ tutorialokat". a google teli van vele. nem is értem hol kerested??? vagy könyvtárban van millió egy könyv.
2008. aug. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Ha videóanyagot akarsz akkor a legjobb oldal amit én ismerek <a href="http://csharptk.ektf.hu"/index.php?p=2>EZ</a>(remélem nem csinálltam roszzul a linkelést csak már rég használltam html,php-t meg iesmit)! ha pedig inkább a pascallal kezdenél akkor az ebbookz ugye, és én régen sokat tanultam a free-pascal.uw.hu-ról! Ez kifejezetten játékfejlesztéssel foglalkozik! Sok C++ könyvet talállsz a pirateclubb.hu-n(sokan utállni fognak mert warez, de nem érdekel különösebben!)Ha még szükséged lenne több oldalra esetleg konkrét könyvekre akkor nyugodtan keress fel az msn címemen: szabiboy@hotmail.com Van pár könyv amit tudok ajánlani és érdemes megvenni pl: játékfejlesztés DirectX-el! Ezt egyébbként a gugli elsőként kidobja kb 5000 ft de érdemes megvenni, nem pedig letölteni! Még megemlítenék egy angol oldalt: www.rapidlibrary.com ezen mindent talállsz nem csak e-bookot! akkor van cumi ha fix IP-d van nem dinamikus mert az sokat szokott szarakodni! ha ki akarod cselezni az időkorlátot akk keress fel az imént említett msn címen! vagy fordullj a pirateclubbhoz és ott is szívesen segítenek bármiben(csak ne kérdezz hülyeséget!)! Remélem tudtam segíteni!
2008. aug. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

K&R - alap :)

(FTPmen fent van): [link]

2008. nov. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!