Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért nem megy a Free pascal...

Én a háboru kérdése:

Miért nem megy a Free pascal parancs sor?

Figyelt kérdés

Hát egyszerű leirom:

program elsoprogram;

begin

writeln('Hello!');

readln;

end.

Hiba üzenet:Cant find unit system used by elsoprogram


De más gépen szépen fut mit kell tenem??



2013. jan. 25. 21:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Kimaradt a uses crt;
2013. jan. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 ejbenjaro ***** válasza:
100%

#1 a uses crt csak akkor kell, ha a crt unitból használsz valamit. A kérdező által bemásolt program nem használ belőle semmit, tehát nem kell.


Kérdező: A problémát az okozza, hogy a free pascal nincsen jól beállítva és nem találja a system unitot a fordító. Javaslom, hogy távolítsd el és telepítsd újra a Free Pascalt, vagy keresd meg az fp.cfg fájlt és állítsd be rendesen az elérési utakat a fájlban.

2013. jan. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem tévedtél kedves utolsó a Writeln az crt unit-os

A write működik crt unit nélkül.

2013. jan. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2013. jan. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Jó. De milyen fájként futtasam a fp.chf-et vagy mit??
2013. jan. 26. 13:45
 6/9 ejbenjaro ***** válasza:

Tisztelt #3 hozzászóló (Zolex123) mielőtt butaságot írsz, nézz utána a dolgoknak. Mint azt az utánad következő be is linkelte, mind a write, mind a writeln eljárás a System unit része.


Kérdező:

az fp.cfg egy szöveges fájl, amit egy egyszerű szövegszerkesztővel kell megnyitni és szerkeszteni. Egyszerű szövegszerkesztő például a windows jegyzettömbje (word és társai felejtősek).

Mivel szemmel láthatóan nem fogod tudni beállítani magad, ezért javaslom, hogy szedd le a legfrissebb verziót a [link] oldalról, aztán telepítés előtt ne felejtsd el eltávolítani a régit.

2013. jan. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Az van fenn. De megtudnám csinálni csak hogy hogyan. Pl.

Másold ki amit irtál és rakd be a fáljba (jegyzettömbe)

Ilyeneket ha kérhettek pls!

2013. jan. 27. 14:33
 8/9 anonim válasza:
Elhisszük neked, hogy megtudod, de érted felesleges :) Sokkal több gonddal jár, mind neked, mind nekünk :) Néha nekem is bemondja az unalmast. Olyankor nem kell szórakozni, gyorsan 5 perc alatt leszedem, újra rakom, aztán nem kell itt szórakozni :)
2013. febr. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Megvan :::D nem simán a c-be raktam..

Mert gyökérkönyvtárat kellet volna megadni:DD

2013. febr. 9. 10:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!