Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Játék program írása?

Játék program írása?

Figyelt kérdés

Szeretnék írni egy játékot nem nagyot csak egy kicsit még nem tudom miről fog szólni de először tudnom kéne hogyan milyen programmal kell egy ilyen szoftver megírni.

Nem úgy gondoltam hogy gyorsan írom hanem elhúznám a folyamatot!

Mennyi ideig tart megy ilyen játék megírása?

Előre Is Köszi a Válaszokat!



2012. aug. 14. 01:35
 1/5 anonim ***** válasza:

"programmal kell egy ilyen szoftver megírni"


Uhh, ha így kezdesz neki, akkor 10-15 évre saccolom, mire megleszel.


Ez úgy működik, hogy megtanulsz programozni, legalább az alapokat elsajátítod, majd ha megvan az ötlet, akkor próbálkozol.


Kellene választani egy kezdő nyelvet.

Technikailag ez bármi lehet (bár én a Pascalt nem ajánlom, holott sokan ezt mondanák most....), ez csak arra kell, hogy az alapokat elsajátítsd.

Lehet ez C++, java, Python, akármi...


Ha ez megvan, akkor érdemes egy könyvet/leírást is szerezni hozzá. (Ja és nem árt ha az angol megy, ugyanis az igazán jó szakirodalmak angolul vannak.)


Jöhet a tanulás. Ahhoz, hogy elég jól elboldogulj elszántság és türelem kell. Nulláról kezdve 1-2 év azért kell, mire az ember elég rutin szerűen fog tudni dolgozni.

A lényeg a SOK gyakorlás. (Találj ki kisebb dolgokat, pl konzolos számológép stb... Ha nagyon szorgalmas vagy, akkor faraghatsz le ebből az időből.)


Ha ezeken túl vagy, akkor nekiállhatsz a játéknak is. (Ezt akár már elkezdheted a tanulás során is, de akkor készülj rá, hogy többször újra fogod kezdeni.)


Egy játék megírás függ a kitűzött céltól és a tapasztalattól. (Na meg részben a nyelvtől is, hogy milyen könnyítéseket és eszközöket ad.)

Egy nagyon kis alap játékot 1 nap alatt is meg lehet írni, ha van rutinod, de mondjuk egy komolyabb 3D-s cuccot, mint mondjuk a Crysis nagy, több fős csapatoknak is évekbe telik megcsinálni.


Hajár, válassz egy nyelvet és ess neki az alapoknak.


(Egy bónusz, amit mondjuk nem lehet igazán komoly programozásnak nevezni, de ha gyorsan akarsz sikert elérni, ami motivál, akkor érdemes lehet a Game Makert beszerezni. Ezzel is lehet ezt-azt csinálni, akár kóddal is lehet benne dolgozni, de ezt nem szokták jó szemmel nézni, mivel nem "igazi" programozás és az eredményen meg is látszik mindez.

Kevés embert láttam aki GM-el tudott igazán jót alkotni, de láttam ilyet legalább.)

2012. aug. 14. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ a c++-ot választottam semillyen program nyelven nem tudok programozni de pascalban már ezt azt dobtam össze nem nagy dolgokat még kitalálom mi lesz de nem ilyen crysis de 3d-s lesz :)
2012. aug. 14. 01:53
 3/5 anonim ***** válasza:
3d-hez nem csak programozni kell tudni...
2012. aug. 14. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2012. aug. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
0 tól kezdve ha intenzíven csinálod 3-4 nap alatt odáig már ellehet jutni hogy tudsz irni egy sudokut. Eddig csak Pascaloztam, most fogtam neki a Javának :/. Nekem is az a célom mint neked :). Az intenzivitással annyi a baj hogy nekem nem volt türelmem 2 óránál többet gép előtt ülni.
2015. márc. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!