Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Játék-szerűség készítése?...

Játék-szerűség készítése? Kezdő vagyok, help.

Figyelt kérdés

Sziasztok ! Pár kérdés elolvasása után úgy döntöttem, leszedem a free Unity-t, és a Blender 3D-t.

Segítség kéne, akár üziben, akár itt. Soha semmilyen 3D modellt nem csináltam még, nem csináltam játékokat. Cryengine2-vel építettem szép pélyákat Crysis1-hez, de az más tészta...

El szeretnék kezdeni valamit, azt sem tudom, mit.


Elég hülyén hangzik, de összefoglalva: oktatóanyagokra lenne szükségem :)


Gépem:

-2x2 Gb ram (1600Mhz)

-512 VGA (ATI Radeon HD 5500)

-AMD Athlon II x3 3,2 Ghz processzor

-Win7 Ultimate 32bit, DX 11, internetkapcsolat.



2012. márc. 31. 17:06
 1/9 anonim ***** válasza:
nem értek ezekhez a programokhoz, de sztem youtube-on keress tutorialokat.
2012. márc. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Utánaolvastam, és valami c++ nyelvet kéne tanulnom... ezt nélkül nem megy ?
2012. márc. 31. 17:09
 3/9 anonim ***** válasza:
Az Unityt lehet C++ nélkül is scriptelni ha jól tudom, de valamilyen szintű programozási ismeret elengedhetetlen!
2012. márc. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A Cryengine-ban tudtam beenni textúrákat, lerakni olyan cuccokat, amik alapból szerepeltek a motorban, itt viszont még az apap pálya-textúra felépitését sem találom =/
2012. márc. 31. 17:32
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A Unity elsőre túl nagy falat lenne hidd el.

Először sajátíts el valami programozási nyelvet legalább alapszinten,mondjuk Java.A játékfejlesztést,modelleket egyenlőre felejtsd el.

Az alapok elsajátítása után is egyenlőre érdemesebb lenne először valami 2D játékot fejlesztened és majd csak utána mozdulni 3D-re.


Ha most azonnal a Unity-nek akarsz neki esni,hidd el nem sikerülhet főleg ha abszolút semmi ismereted nincs de azonnal eredményt akarsz ráadásul 3D-ben.Márpedig azt akarsz ahogy látom.Ezzel a hozzá állással csak kudarc lesz belőle.


Egyszerre nem lehet mindent megtanulni és azonnal eredményt elérni,felmutatni mint a CryEngine Sandbox-ban.A Sandbox-tól nagyon eltávolodtál,ne gondold hogy a játékfejlesztés így működik mint a Cryengine-es játékokhoz mellékelt Sandbox-ban.


Azt tanácsolom hogy egyszerre egy dologgal foglalkozz.Mivel játékfejlesztésről van szó,az első és legfontosabb dolog jelenleg a programozás,legalább alapszinten.Modelleket,játékot,Unity-t egyenlőre felejtsd el erre az évre.

Ha az alapokat elsajátítottad valamilyen programozási nyelven,utána 2D játékokat kezdj el csinálni majd ha sikerült alkotnod pár egyszerűbb 2D játékot,utána de csak is utána vedd elő a Unity-t és 3D modellezőket.


Nyelvnek azért a Java nyelvet írtam,mert egyszerű,Unity-ben is scriptelhetsz benne és ismerek 2 nagyon jó 2D ingyenes játék motort is,amire Java nyelven lehet scriptelni.A a Tululoo és Greenfoot.Így végülis végig a Java nyelven feltudod küzdeni magad Unity 3D-ig.


Szóval azt ajánlom hogy egyenlőre a Java nyelvet tanuld,semmi játék,semmi grafika.Ha az alapok megvannak,mondjuk irtál egyszerűbb szöveges,táblázatos programokat,utána kezdd a játékfejlesztést 2D játékokkal Tululoo vagy GreenFoot-al továbbra is Java nyelvet használva.Ha csináltál pár egyszerűbb játékot utána vedd elő a Unity-t.


Persze nem muszáj ezt megfogadnod,nem feltétlenül a legjobb tanács,biztos lesznek akik mást tanácsolnak,de szerintem azzal mindenki egyet ért ha azonnal 3D-ben Unity-vel akarsz játékot fejleszteni minden tapasztalat nélkül,csak kudarc lehet a vége.


Egyébként a Unity-hez ajánlom a Unity Development Essentials című könyvet,Nagyon jó könyv,teljesen az alapoktól le ír mindent,de 0 tapasztalattal nem hiszem hogy messzire el jutsz benne,de ha nagyon akarod,tegyél egy próbát vele,amennyiben tudsz angolul.Magyar nyelvű oktató anyagot nem igazán tudok sajnos.


Ha úgy döntesz hogy megfogadod a tanácsom,vagy csak kudarcba fuladtál a Unity-vel,a Java nyelvhez ajánlom a Java 24 óra alatt című könyvet és a Hands On Java című könyvet.


A Blenderhez rengeteg oktató anyagot találhatsz Youtube-on

az alapokhoz itt van egy:

http://www.youtube.com/watch?v=3CjPSwZUcsg


Egyébként a Blenderben is van beépített játék motor,nem tudom hogy erről hallottál-e.Aáár scriptelés nélkül is készíthetsz játékokat benne és Python nyelven lehet scriptelni.Ha a modellezést Blenderben mindenáron tanulni akarod,függetlenül attól menyire tudsz programozni,lehet érdemes lenne megnézned a játék motorját is.Össze kötöd a kellemest a hasznossal.Amit modellezésről tanulsz akár játékba is viheted pár kattintással.A Blender játék motor használatáról itt egy több részes tutorial 1. része,hogy lehet scriptelés nélkül egy TPS-t csinálni benne:

http://www.youtube.com/watch?v=SRXoFLG9XR8


De továbbra is azt javaslom hogy először egy nyelv használatánál majd 2D játékoknál kezd.A BLender játék motort ugyan egyszerű kezelni de csak egy bizonyos szintig,de utána abban is keményen scriptelni kell és ha nincs tapasztalatod nem fog menni.

2012. márc. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Az unity-t és a blendert másik kérdésekből néztem ki ezen a weblapon, a legtöbb pozitív kritikát erre olvastam.


Megpróbálom tanulni a Java-t, angolul úgy tudok, hogy most fejezem be a 8. osztályt :P


Az általad ajánlott 2D motorokat leszedtem, épp telepítem őket.

2012. márc. 31. 20:38
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen a Unity nagyon szuper motor,de nem abszolút kezdőknek való.De később mindenképp megéri ismerkedned vele.

Unity-hez az iOS és Android licenszek jelenleg ingyenesek,ajánlom hogy vedd meg őket még ingyen teheted mert utána 800 dollárba fog kerülni.Vásárlás után kapsz egy licensz kódot emailben,azt rakd el biztos helyre,később a Unity ingyenes verziójában is azzal tudod majd aktiválni az Android és iOS funkciókat.


A privát üzenetedben feltett kérdéseidre is itt válaszolok ha nem gond.


A Tululoo nagyon új motor,pár hónapja jelent meg ezért sok oktató anyag nincs hozzá még,de van pár oktató videó youtube-on:

http://www.youtube.com/user/TululooGameMaker/videos


És itt egy fórum ahol személyesen a program fejlesztőjét kérdezheted magyarul ha van kérdésed,ugyanis a motort egy magyar illető (csapat) fejleszti aki itt mozgolódik:

[link]


A Greenfoot nálam gond nélkül futott,mondjuk én Linux-on próbáltam a szimpla Java verziót.Mondjuk kell hozzá a Java JDK is azt felraktad?Szóval próbáld meg a sima Java verziót letölteni ne a Windows verziót vagy a Stand Alone verziót próbáld.A Stand ALone verzió elméletileg mindent tartalmaz ami kell a motorhoz.

Ehhez is találhatsz oktató anyagokat youtube-on:


http://www.youtube.com/user/18km/videos


A Java nyelvhez vannak jó magyar oktató anyagok,például a könyv is amit említettem.De itt van pár online oktató anyag:

[link]


[link]


[link]


De elég sokat találhatsz még.


Arra törekedj egyenlőre hogy elsajátítsd a programozói gondolkozás módot,ne akarj játékot fejleszteni azonnal.Egy dolog megtanulni az utasításokat és mi hogy működik,mi mire való,ezt pár hónap alatt elsajátíthatod de más dolog megtanulni alkalmazni a gyakorlatban.

Ajánlom hogy ebben az évben ami még hátra van 2013-ig,első sorban a programozásra koncentrálj.Persze kisérletezgethetsz játékokkal Tululoo-ban és Greenfoot-ban de egyenlőre ne a játék fejlesztés legyen az elsődleges célod,azt hanyagold még és általánosságban a programozásra koncentrálj első sorban.

2012. márc. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja igen,az a fórum amit linkeltem a Tololuu-nak,lényegében egy játékfejlesztői portál.Szóval a jövőben bármi kérdésed van a Java-val,modellezéssel,játékfejlesztés bármely területével kapcsolatban ott felteheted.
2012. márc. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hú, köszi ! Ma nem nézem meg, de remélem találok köztük számomra érthetőbbeket is :D
2012. márc. 31. 23:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!