Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy ilyen játékot melyik...

Egy ilyen játékot melyik programnyelvvel lehet megírni?

Figyelt kérdés

Mobiltelefonra szeretnék készíteni játékokat, az egyik ilyen oktató játék egy olyan játék lenne, amiben angolul lehet tanulni.

Lennének feladatok, ahol "gap filling" feladat lenne, tehát egy szövegrészbe kellene beírni/drag and drop módszerel beilleszteni a hiányzó, a szövegtest alatti szavakat.

Vagy lenne több angol közmondás elfelezve, és az egyik felét össze kell húzni a másik felével, utána pedig megkeresni, hogy melyiknek mi a.jelentése.


A segítséget előre is köszönöm! :)



ápr. 15. 09:24
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Androidra Kotlin vagy Java, iOS-re pedig Objective C.
ápr. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
23%
Nagyszerű ötlet feltalálni ugyanazt amit már előtted megvalósítottak több millióan...
ápr. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

2-es: tudnál küldeni egy olyan linket, ahol tudnék játszani egy ilyen játékkal?


Mellesleg nem érdekel, ha létezik is, olyan lenne, mint a gyerekem. Lehet, hogy nem tökéletes, és másnak is van, de attól még az enyém.38 évesen unom az életemet, úgyhogy ráérek tanulni.

ápr. 15. 10:26
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
2-es: ember, aki nem tud programozni, az szerinted mivel kezdje? Nekem az első komolyabb projektem egy egyszerű számológép volt Androidra, pedig az szerintem amióta vannak okostelefonok, minden telefonon alapvető alkalmazás. Nem is azért csináltam, hogy majd az én számológép-alkalmazásom lesz a világ legjobbika, hanem azért, mert programozni megtanulni úgy a legegyszerűbb, ha olyan dolgokat programozol, amelyek érdekelnek.
ápr. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
34%

Valami cross platform cuccal csinálnám meg. Fluttert hanyagolnám, mert az egy rémálom, inkább React-re hajtanék rá, akkor legalább valamekkora részét át tudod vinni webre is.

Szóval React Native.

ápr. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%
Ha egy Duolingo szerű appot akarsz csinálni, akkor frontend React Native, backend Java + MySQL. Először írnék egy RESTFUL API-t a kommunikációhoz, JWT-t használnék az user autentikációhoz, feltölteném az adatbázist, majd mehet a frontend.
ápr. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
58%
Én bármi ilyesmihez a GDevelopot használtam, de az nem az a tipikus programozásra való, eléggé leegyszerűsített, de számomra pont olyan kellett. Talán nem a legjobb alkalmazás arra, amire neked kell, de szeribtem haszbos lehet. (illetve én gépen használtam, de lehettt vele telefonos játékokat is csinálni)
ápr. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen egyszerű dolgokat szeretnél valóban, akkor lehet egy sima webes környezettel jobban jársz, mert azt el lehet érni minden platformról ahol van internet.


Ha meg direktbe appot szeretnél, akkor a "mobil" platformnál fontos eldönteni, hogy IOS, Android, vagy mindkettő a cél. Ilyen esetben például egy Unity játékmotor hasznos lehet, bár a neve játékmotor miatt megtévesztő lehet, nem csak játékokat lehet benne csinálni. Sokan használták már más dolgokra is, mivel sok dolgot az ember keze alá ad és ha megtanulod egyszerű használni. Sok extra feladatot kivesz a kezedből és gyorsabban tudsz vele haladni.

ápr. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!