Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Valami ötlet gyakorlásra? Van...

Valami ötlet gyakorlásra? Van egyáltalán értelme?

Figyelt kérdés

Junior fejlesztő vagyok egy cégnél, ez az első munkahelyem ahol programozok és Kb 5 hónapja vagyok itt.


Úgy érzem kicsit sokszor keresem a többi fejlesztőt tanáccsal/segítségkéréssel, van amit megoldok magamtól, de azért előfordul hogy segítséget kell kérnem és ez az elmúlt pár hétben egyre több lett.


Persze, inkább kérdezek minthogy elcsesszem, de úgy érzem hogy feltartom őket mert nekik is van dolguk, van határidős feladatuk, stb...


Volt olyan párszor, hogy teljesen más irányba mentem el és oldottam meg valamit mint ahogy kellett volna, amit át is kellett utána dolgozni, és azt "negatív munkavégzésnek" nevezték ketten, amit persze, megértek, csak na..


Van valami mód hogy tudjak gyakorolni, akár munkaidőn kívül?


Az ott lévő feladatok nagyon specifikusak, 8 éve létezik a rendszer, azon már elég sok fejlesztő átment és rengeteg dolog van ami nem tiszta.


Kicsit olyan mintha a "szemléletem" nem lenne megfelelő, vagy fogalmam sincs. Kezdem úgy érezni hogy talán mégsem neekm való ez az egész programozósdi, mintha csak teher lennék a csapatnak (kivétel az a pár bug fix amit kitoltam).


Mindneki más rajtam kívül diplomás, a cégnél van legalább 2-5 éve, én vagyok az egyetlen akinek nincs diplomája, és tapasztalata ilyen téren.


Többségében egy idő után meg is oldom ami feladatot kapok, de most is pl olyat kaptam ami egy teljesen új fejlesztés, szerintem nem a szintemnek megfelelő, de a PO és az egyik senior fejlesztő azt mondták, szerintük menni fog nekem, és kb harmadik napja szenvedek vele hogy hogy oldjam meg, mert egyszerűen nem tudom kitalálni ogy kellene összerakjam úgy, hogy ráadásul mindenki más is mikor fejleszt az adott "modulban", azt fogják használni... Szerintem nincs 5 napja hogy megkaptam a feladatot, és ebből az 5 napból 3 napot végig szívtam már most...


Félek hogy nem vagyok/leszek elég jó. Nem tudom mit tegyek mert egyébként meg szeretem csinálni.


jan. 15. 12:46
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Mi az a feladat, amit kaptál?
jan. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%
Talán egyetemre kellet volna járni és akkor nem csak bambán néznél a feéadatra mint boci az újkapura.
jan. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%

Kezdőként ez teljesen rendben van, majd bele fogsz jönni.

Átlagban kell 2-3 év míg képben jön valaki egy projekttel.

2-esnek meg üzenném, hogy az egyetemen sem tanítanak meg programozni, csak adnak szemléletet. De ha kb. ugyan úgy ül, meg szenved vele egy frissen végzett, mint a kérdező...

jan. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
15%

"én vagyok az egyetlen akinek nincs diplomája, és tapasztalata ilyen téren."


"Szerintem nincs 5 napja hogy megkaptam a feladatot, és ebből az 5 napból 3 napot végig szívtam már most..."


Na ezért nem alkalmazunk (mi) diploma nélküli kezdőket, max olyanokat akiknek nincs diplomájuk de van cserébe 5 éves tapasztalatuk, mert egy új feature fejlesztését sem lehet rábízni. Az a gond hogy ha egy ilyen problémát okoz akkor nálad komoly problémák vannak az alapismeretekkel épp ezért nem jutsz gyorsan 1-ről a 2-re. Javaslom, hogy csináld meg az EDX Harvard CS50 kurzusát, nyilván nem ekvivalens egy egyetemi képzéssel ahol prog 1-4, szoftvertechnológia, tervezési mintákat, SOLID elveket és egyéb használható dolgot tanulsz éveken át de talán segít csökkenteni a lemaradásodat.

jan. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Hogy is van az, hogy nem kell egyetem meg semmi előképzettség a fejlesztéshez?
jan. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Mint kiderült a tegnapi meetingen, azért szívtam vele 3 napot, mert az a *diplomás* kolléga aki csinálta az egész modult/featuret, egy befarsult faszi volt, aki mindig saját megoldásokat csinált az egységes megoldások helyett, amit mindenki más is használ (és ért(épp ezért is lett elküldve 3 év szopás után)), így egy senior fejlesztő megkapta a taskot, én meg kaptam mást (amire volt 1 hét adva, amint lefut a migráció, tesztelik és kész is a feature 1 napon belül), de még ha ez nem is lett volna így, az 5 hónap alatt kitoltam 4 új featuret és 26 javítást is. Tehát akkor egy gyökér fejlesztő gyökér megoldásai miatt kellett volna egyetemre mennem, mert egy task nagy problémát okozott? Az egyetem megtanítja, hogyan értelmezzem a befarsult fejlesztő százéves kódját, amire még a senior fejlesztők is azt mondják, hogy "köszi, nem"? (persze poénkodva, de szopnak vele rendesen)? Vagy ha egy medior fejlesztőnek (aki régebb óta itt van mint én) is gondot okoz egy task, és van diplomája, akkor ő is menjen el megint egyetemre C# alapozni? :D


Mióta itt vagyok 3 diplomás újonc lett elküldve, mert nem ment nekik (2 hónapon belül feladták, volt aki a bemeneti teszt feladatot se tudta megoldani (úgy, hogy "alapozó anyagot" is kapnak hozzá), vagy épp úgy csinálta meg hogy szar volt), még annyira se mint nekem, szóval ezzel a "hÁt kElLeTt vOlNa dIpLoMa" szöveggel elmehetsz esőtáncot járni.

jan. 17. 11:08
 7/8 anonim ***** válasza:
45%

3-mas vagyok, nem értem miért pontoztak le.

Itt arról van szó, hogy egy projekt megértésénél még nem annyira számít a diploma. Mert kb. nekik is új, ott sem találkoznak éles projektekkel, nekik is hónapok kellenek míg áttúrják a legacy kódot stb.

Ami fontos és az egyetemen kapnak az a szemlélet, tudjanak jól kérdezni, segítséget kérni, anyagot keríteni stb.

De ha valaki egyetem nélkül is rendelkezik ezekkel akkor fejlesztőként el tud helyezkedni.

Hozzátéve, hogy nem csak a fejlesztésből áll a szakma, aki valami komolyabb pozícióban gondolkozok annak úgy is el kell végezni egy BSC+MSC párost.(data scientist pl.)

jan. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#6 A kollégáid publikus szidása helyett inkább foglalkozz a saját fejlődéseddel. Ha nem jó a cég, akkor fel lehet mondani.
jan. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!