Info érettségin lehet feladatokhoz beépített függvényeket és netet használni?
Beépített függvényeket természetesen, hiszen azok is a fejlesztői környezet (és gyakran a programozási nyelvek) részét képezik. Szép is lenne, ha még egy readln-t/scanf-et/stb. is neked kellene leprogramoznod. ;-) Természetesen az egyes függvények között nincs "jogi" különbség abban a tekintetben, hogy most alapvető, vagy extrémebb feladatot látnak el.
De egyébként nem is szokott olyan feladat lenni, ami extrémebb függvényeket igényelne. Informatika meg már nem sokáig lesz, és a kulcsszavakból ítélve (középszint) ez inkább a digitális kultúra akat lenni. (Amit informatikának hívnak, abból a középszintben nincs is programozás. Digitális kultúránál már van.) Ott pedig a középszinten nem lesznek túl nehéz feladatok. Igazából aki kicsit kapisgálja a programozást, azoknak ez simán menni fog. Legalábbis ha nem változtatnak az eddigi nehézségen.
Internetet viszont nem lehet használni. Szakvizsgán lehet (bár ott sem arra, hogy Gyakorin megkérdezze az ember a megoldást), de érettségin szigorúan tilos.
#1: "de az intellisense ki van kapcsolva"
Ennek viszont nem szabadna így lennie. Alapelv, hogy a szoftverekből amiket kér a vizsgázó, - hacsak másképp nem rendelkeznek - az alapértelmezett telepítéssel elérhető szolgáltatásokat a vizsgázónak is el kell érnie. Márpedig úgy tudom, a használt fejlesztő környezetekben mindegyikben van offline is használható IDE. Ha nálad ez nem volt elérhető, az jogalap lett volna fellebbezésre. (És ha ilyen hiba van, azt minden esetben jelezni kell a hiba jelentkezésekor a felügyelő tanárnak, aki pedig jelzi azt a rendszergazdának. Akinek olyankor kötelessége elhárítani a problémát, vagy tartalék gépet rendelkezésre állítani, a kiesett időt pedig a végén jóváírják.) Az emelt szintű vizsgához egyébként is közre szoktak adni lemezképfájlokat, és - részben a problémák elkerülése miatt - azokat virtualizálva (pl. Virtualbox, VMWare) szokták a vizsgát lebonyolítani. Már ahol lehetséges, mert ahol 10-15 éves gépeken szervezik az érettségit, azokon nehezen fog elfutni a Virtualboxon belül a Win10...
De lényeg, ami lényeg: ha egy szoftver nem úgy működik, ahogy annak működnie kéne, akkor jogodban áll(t volna) fellebbezni, és ha tényleg úgy van, akkor valamilyen módon kárpótolnak. Én egyébként olyanról is tudok, ahol nem az a verziója volt a VS-nak feltelepítve, ami a szoftverlistában szerepelt. Bár ott nem lett belőle ügy, de ez is jogalap lett volna fellebbezésre, amit - mivel olyan tényről van szó, ami egyértelműen bizonyítható, és nem a kért vizsgakörnyezet állt a vizsgázó rendelkezésére - 100%, hogy a javukra bíráltak volna el.
Bocsi, hogy ennyire belementem, csak gondoltam, megosztom a tapasztalataimat. 10+ éve vagyok iskolai rendszergazda, abból az utóbbi 5 évben gyakorlati vizsgára is készítettem elő gépeket/géptermeket, szóval némi tapasztalatom már van a dolgok technikai, és jogi hétterében.
"Beépített függvényeket természetesen, hiszen azok is a fejlesztői környezet (és gyakran a programozási nyelvek) részét képezik. "
Tényleg? Mióta?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!