Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik Windows a legjobb?

Csipesz5 kérdése:

Melyik Windows a legjobb?

Figyelt kérdés

Most Microsoft Windows Xp sp3 (32bit)van rajta.

DE NAGYON SZ*R FÉLE, MERT ITT-OTT LEFAGY..

- kb 20 Auio drivert telepítettem eddig...1se jó. Pedig az Everest-el mindent kikerestem. Formázni nem lehet, ezért telepítettem újra..

* 10 megás T-home Netem van...és olyan mintha 1 megás lenne... pedig felvan telepitve a driver..


1 JÓ WINDOWS progival kitudnátok segíteni? :))


Ati Radeon X550 secondary (512Mb)

RAM: 1Gb

AMD Athlon 1.80Ghz (3000+)

40gigás Winchester

ha kell még valami ..


2013. jún. 24. 10:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én örülnék hogy elfut rajta az XP. mert ez egy FOS gép,

Nekem itthon 3ghz-es pentium 4-el akadt az XP és az a videókártya.... Cod2 akad rajta

2013. jún. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ez a konfig max az xp-bírja el. Annak is örülj hogy így megy.

"10 megás T-home Netem van...és olyan mintha 1 megás lenne... pedig felvan telepitve a driver.." --Nem tudom mit értesz ez alatt ? Valamit félreértelmezel, a netet illetően.

2013. jún. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

WIN 7et akartam rátenni..

de az a baj, hogy a játékok gépigényénél mindíg nagyobb win7 nél a követelmény...


1. válaszoló : nagyon sokat segítettél..:D

- nekem full grafikán ment a COD2..


2. válaszoló :Úgy éretm..hogy 10 megás a netem..kábeles.

ami azt jelenti, hogy nincs eltérés a letöltés/feltöltés sebessége között. Legalábbis én úgy tudom.

és pl. nézek 1 oldalt, majd megnyitok 1 új lapot.. 2percig várni kell mire bejön..és még ki sem kerestem amit akartam.... így értem a lassu netet. pedig ugyanezel a géppel nemolyanrég 8 oldalon voltam....és nagyonkicsit volt lassu.

2013. jún. 24. 11:13
 4/13 anonim ***** válasza:

A "legjobb" Windows nem biztos, hogy a leggyorsabb lesz nálad. Ugyanis a "jobb" rendszerek általában a gépet is jobban terhelik. Neked szerintem az XP jó választás, azt kellene valahogy helyrerakni.

Töredezettség-mentesítést szoktál csinálni? Registry pucolást, stb.?

2013. jún. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 csacsi2 ***** válasza:

"NAGYON SZ*R FÉLE, MERT ITT-OTT LEFAGY.. "

Ez a karbantartás hiányára és hozzánemértésre utal.

a le/feltöltés meg nem releváns, mivel sokmindentől függ pl a szerver sebeségétő, böngésző beállításaitó és hogy a 10 megás net az a maximális, vagy a garantált. Mer az utóbbi általában a valós és az csak töredéke a maximális sebességnek!


újratelepítetted. ez azt jelenti ,hogy nincs optmalizálva a géped teljesítményéhez és agyon van töredezve a lemez.


"pl. nézek 1 oldalt, majd megnyitok 1 új lapot.. 2percig várni kell mire bejön.."

ez a böngésződ beállításainak a hibája, szintén nincs optimalizálva a rendszerhez, a géped erőforrásaihoz.


"full grafikán ment a COD2"

Valószinü most is menne, ha beállítanád a videokártyád, hogy nem a minőség, hanem a teljesítmény irányába tolnád, ill az Api specifikus beállításokat megváltoztatnád (pl VSYNC,bitmélység,puffer).


Összegezve Az oprendszert be kell állítani akárcsak a videokártyád,vagy bármilyen szoftvert!erre azért van szükség, mivel minden egyes gép konfigurációra nem tervezhetnek külön szoftvert és a fejlesztők nem a régi elavult gépekre fejlesztenek, hanem az új nagyteljesítményű gépek erőforrásaira alapoznak (pl.: firefox hardveres gyorsítása kikapcsolva lell legyen egy gyenge gépen).


5 éves az xp-m és gyorsabb mint egy új telepítés! A gépem még a tiédnél is gyengébb,Tele van pakolva ami csak kellhet de be van hangolva, így a maximumot hozza ki az erőforrásokból!a gépem Nem ismeri a kékhalált, mert rendben tarom!


CPU típusa AMD Sempron, 1800 MHz (9 x 200) 3100+

Alaplap neve ASRock K8Upgrade-1689

Rendszermemória 1536 MB (DDR SDRAM)

Videokártya RADEON 9250 (256 MB)

Hangkártya Realtek C850 @ ULi/ALi M5455 AC'97 Audio Controller

Rendszer lemez c: QUANTUM FIREBALL EX6.4A (6 GB, 5400 RPM, Ultra-ATA/33)

+ 2x 200GB sata


Kezd a karbantartással (merevlemez töredezettség,szemét fájlok,registry szemét/töredezés)

Majd finomhangols az oprendszert (pl.:megjelenítések- sajátgép/eszközök/mappa beállításai/nézet --->teljesítmény irányába [minél kevesebb pipa])

utána a szoftverek,videokártya,szolgáltatások és a többi...

Azt se felejtsd el hogy az xp-hez van még mit feltelepíteni, pl C++, .net framework-ök 1.1 -től 4.0 ig, java, gyorsjavítások...


Tweak (probléma megoldások,javítások,karbantartás,optimalizálás:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__3..


lemezterület felszabadítás (felesleges fájlok stb):

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerdes..


NET hangolás:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__38..


Programok beállítása (firefox)

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__3..


bővítmények frissesége/teszt oldalak

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__45..


Nagyjából ennyi, semmit nem kapsz kézhez, csak ha gazdag vagy!

2013. jún. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 rumola ***** válasza:
100%

csacsinak igaza van. 1 Gb re nem tanácsolnám a win7 etmert ha rárakod gondolkodni se lesz ereje szegénynek. Rendszeres karbantartás,ha nem értesz hozzá inkább bizd szakemberre

A 10 mb et ugy kell érteni hogy az a max, a garantált az a 1 mb, Tehát hiába fordulsz a szolgáltatóhoz kijönnek és elmondják ugyanezt a különbség az lesz hogy ök elkérnek 3500 ft ot mivel nem a hálozatban van a hiba

2013. jún. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Hangom már van..kiderült hogy másik driver volt rátelepítve.


11:35 - igen szoktam:) és mint már mondtam nincs rajta semmimert újratelepítettem. csak netet tettem fel eddig:) deazért köszi megy a zöld

2013. jún. 25. 09:31
 8/13 A kérdező kommentje:

11:51


"Valószinü most is menne, ha beállítanád a videokártyád, hogy nem a minőség, hanem a teljesítmény irányába tolnád, ill az Api specifikus beállításokat megváltoztatnád (pl

VSYNC,bitmélység,puffer). "


Api.." Nn nem tudom/ismerem hol kell beállítani sajnos.


A Karbantartásokat elvégeztem, valamivel job is lett.

C++, .net framework 2.0-t használok, java is van már.

és szerintem jobb géped van!:D esetleg a videokartyam job..de nem biztos. Mindent megcsináltam a leírtakból. (Egyedüla firefox-osat nem, mert Crome-t használok.)


És a Netemmel kapcsolatban : T-home kábeles és a letöltés mindíg kb. 1M - 1,2M-val szokott jönni. de többel soha, ha kevés a Seed akkor kevesebbel persze.

Köszön Szépen Válaszod! :) Nagyon sokat segítettél! és van

javulás! ment a zöld



12:19 - Igen igen! ezért nem akarom..mert épphogy bírná:S

szolgáltatóhoz nem fordulok....mert 2évvel ezelőtt 1 hang

telepítésért 1500at kértek........

Akkor még nem tudtam, hogy csak meg kell keresni a hozzá

tartozó drivert.

deazért KÖSZÖNÖM!ment a zöld

2013. jún. 25. 10:03
 9/13 csacsi2 ***** válasza:

gépem csak merevlemez területben jobb, rendszerlemez így is lassu adatátvitelü .Mindekettő nagyon gyenge gép manapság és a RAM az egyikben sem elég jó!Amúgy hasonló kategória.


API (ATI)

file:///C:/Program%20Files/ATI%20Technologies/ATI.ACE/hu/Help/Radeon3DLegacy_API_Specific_1_0_0001.html


videokártya beállítás ati Catalyst (akad akkor a teljesítmény irányába):

[link]

[link]


.net framework 3.5 ig legalább telepítsd és a javításait is!!!

[link]

[link]

A C++ is (microsoft visual c++ redistribute package 2005 -2008) ig érdemes.

[link]


Rengeteg apróság van még amit használat közben apránként megoldhatsz és hogy ne kelljen ezt mégegyszer átélni, készíts biztonsági mentéseket. Vannak programok erre amik a teljes merevlemezképet le tudják menteni, mert az xp helyreállítása nem sokat ér.

2013. jún. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 csacsi2 ***** válasza:

az api-t mégegyszer mert fájlba nyitotta meg...

[link]

2013. jún. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!