Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen programmal lehet képet...

Milyen programmal lehet képet EGYSZERŰEN kitisztítani?

Figyelt kérdés

van egy homályos képem, s ki szeretném tisztitani....milyen programmal lehet?


PhotoShop kizárva, mert nem tudom kezelni



2013. jan. 27. 13:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Most mondhatnám, hogy gimp vagy coraldraw nevű programokkal valamennyire lehet javítani a képek minőségén, de ha photoshoppal nem megy ezekkel se fog. Egyszerűen egyikkel sem lehet, de sok tutorial van fent pl youtube-on. Ja és csodát tenni azért egyikkel sem lehet:)
2013. jan. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
70%
Notepaddal a legegyszerűbb, de egy doktori kutatási tapasztalat sem ártana képfeldolgozásból, hogy megértsd mit jelentenek a kriksz-krakszok :D
2013. jan. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%

Photoshop miért van kizárva? Ha azt mondod, hogy nincs meg a program, azt értem, de nem tudod kezelni? Szűrők->Élesítés

Filters->Sharpen


De tudom, ez felettébb bonyolult, és egyáltalán nem intuitív.

2013. jan. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
De azt tudd, hogy az életlen kép kevés képinformációval rendelkezik, ezért az élesítés során zaj keletkezik, zajtalanítás során pedig elhomályosodás. Amit a szerkesztőprogramok kínálnak, az csak látszólagos élesség, valódi élességet csak a kép készülésének pillanatában érhetsz el.
2013. jan. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
én azt mondanám, bocs, semmilyennel
2013. jan. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
adom az előző válaszát
2013. jan. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 TappancsMancs ***** válasza:
A tisztításon több féle hibát is lehet érteni, de minnél nagyobb a baj vele annál kevésbé egyszerű. Amúgy van olyan program ami ténylegesen kiélesíti, amit a filmekben lehet látni hogy a homályos képből csinál éleset és kiszámítja a köztes pixeleket. De azt nem lehet letölteni a neten :D
2013. jan. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 TappancsMancs ***** válasza:

Itt van a mxitutit már nem kötik a nózinkra :D


[link]

2013. jan. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 TappancsMancs ***** válasza:
* ...de a maxituti...
2013. jan. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

én megnéztem a linket, még nem jöttem rá mi ez :D


de ha elgondolkozol a dolgon, akkor rájössz, hogy képrészleteket, amik homályosak, akkor is csak jóslással tudsz LÉTREhozni, és nem VISSZAhozni, próbálkozni lehet, viszont az, amit egyesek szeretnének, hogy képi információkat nyerünk VISSZA a semmiből, az nem létezik

2013. jan. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!