Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Nem akar bootolni a gépem,...

Nem akar bootolni a gépem, többi lent?

Figyelt kérdés
a dvd meghajtó slave-be, a vinyó masterben van. a dvd megható 1 st boot devicebe-n van a vinyó meg 2nd bioot device-ben. köszi. xp.
2012. júl. 26. 23:52
 1/7 A kérdező kommentje:
a cd meghajtóval is próbáltam , azzal se ment.
2012. júl. 26. 23:56
 2/7 anonim válasza:
Pontosan mi a hiba? Milyen hibaüzenetet kapsz? Esetleg próbáld meg csak a vinyót bekötni neki!
2012. júl. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Berakom a telepítőt, újraindítom, ilyenkor ki kellene jönni egy szövegnek, " a windóz telepítéséhez nyomjon meg egy gombot", na ez nem jelenik meg. A biosban a boot beállítások rendben vannak szerintem, első helyen van a cd meghajtó. Ha a sajátgépből telepítek akkor elindul a telepitő, be is tudom fejezni a telepítést, ezzel az opcióval csak az a bajom, hogy nincsen a telepítés során olyan lehetőség amivel formázhatom a C meghajtót, csak a régi windóz mappa törléséhez van lehetőség.
2012. júl. 27. 07:17
 4/7 anonim válasza:
De akkor, ha nem rakod bele a CD-t szépen bebootol a gép gondolom a leírásodból! Tehát nem vinyó baja van, hanem valami beállítás lesz, talán a biosban. Nézd végig, hogy a bios jól van-e beállítva, ha nem megy, akkor húzd ki a kábeleket a vinyóbol, fújkodd ki, majd dugd vissza, és ugyanezt a dvdvel is csináld meg!
2012. júl. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Vagy rosszul írtad ki a CD-t. Hogy is írtad ki???
2012. júl. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Utolsó, nálad a pont!

Évek óta ugyanaz a telepítő lemezem, amiről nemrég csináltam egy biztonsági másolatot. Most a biztonsági másolattal próbáltam telepíteni és ez nem működött megfelelően. Megtaláltam az 1-es lemezt és sikerült.

A biztonsági másolatot úgy csináltam, hogy felmásoltam az XP-t a gépre és kiírtam (cd rom). De ha rosszul csináltam, akkor hogy sikerült a saját gépből telepítenem sikeresen?

Hogyan csináljak megfelelő biztonsági másolatot?


köszi.

2012. júl. 27. 23:15
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért sikerült rosszul csinálni, mert ha felmásolod a gépre és visszamásolod, akkor pont a bootszektor marad le a lemezről. Ez csak annyiban tér el az eredetitől, hogy nem tudsz vele bootolni, de működik. A gépről tudod indítani, csak nem bootol.


Megoldás: sima lemezmásolás funkcióval csinálj másolatot - ezt bármelyik írószoftver tudja - és akkor a bootszektor sem marad le róla...

2012. júl. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!