Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux felhasználókhoz szól a...

Linux felhasználókhoz szól a kérdés. Ti szeretnétek hogy valaha eljöjjön a Linux desktop éve?

Figyelt kérdés
Arra is kíváncsi vagyok hogy szerintetek hova vezetne ha egy nap tényleg eljönne és milyen változásokat hozna el a Linux világában.

#szoftver #linux #operációs rendszer #GNU #Linux desktop éve #Otthoni felhasználók
ápr. 24. 21:57
1 2 3
 1/21 gentoojedi ***** válasza:
85%
Aki szeretné, hogy eljöjjön a linux desktop éve és tett is ezért valamit, annak már rég eljött. Aki nem hajlandó tenni érte, annak soha nem fog eljönni.
ápr. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
A kérdést globális, kollektív vonatkozásban értettem. Kérlek hogy ez alapján válaszold meg a kérdésemet.
ápr. 24. 22:41
 3/21 anonim ***** válasza:
91%

Attól függ mit értesz a linux desktop éve alatt. 5% piaci résedés? 10%? 50+%? Vagy esetleg más dolgokkal való kompatibilitás, vagy standarizáltság alapján definiálnád? Vagy az adott évben elért előrelépések mértéke szerint?


Piaci részesedésben szerintem nem fogja soha legyőzni a Windows-t, akármilyen kaka is lesz az aktuális Windows verzió. Esetleg ha népszerűvé válnak kifejezetten Linuxhoz tervezett és gyárilag azzal eladott számítógéptípusok, mint amilyen a Chromebook például. Vagy Linuxot futtató konzolok, ha minimális buherálással vagy anélkül lehet őket desktopként használni (az emberek jelentős része úgyis csak webböngészésre és TV helyett használja a számítógépét).

ápr. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
74%
Ez kb sose fog eljönni. Nekem semmi bajom a Linuxal, de kevesen akarják egyáltalán kipróbálni. Egy egyszerű net PC-n is ragaszkodnak foggal-körömmel a Windowshoz. Ezt szokták még suli/munkahely vonalon. A Steam OS egy jó kezdeményezés valószínűleg erősíteni fogja a Linux "tábort", de forradalmat és a Linux "uralmát" se ez se más nem fogja elhozni.
ápr. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
12%
Ha eljönne az lenne a változás hogy elkezdenének ütemesebben fejleszteni, új alkalmazások jelennének meg. Lásd Steam Deck, ráküldtek a többmillió eladott konzollal együtt többmillió embert a Linuxra játszaniés fejlődött az egész pár év alatt annyit mint előtte több év alatt.
ápr. 25. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 SIDLER22 ***** válasza:
67%

Engem az érdekel, hogy a játék Anti-Cheatek engedélyezzék a játékokat Linuxon is illetve minél több játék legyen natívan futtatható.

A natívan futtatást nagyon szorgalmaznám. Sokan nagyon túlértékelik a Proton meg a Wine képességeit. Én is már több játékkal játszottam Wine-al és Protonnal is. Álalában játszható volt, de valami probléma mindig volt vele:

- Apex Legends például nagyon jól futott, de a billentyűzet angolra volt állítva és nem is tudtam átállítani így meg kellett változtatni a kiosztást a játékban. Ez nem feltétlen egy zavaró probléma (bár amikor chatben írni kéne, akkor azért kiütközik...), de ettől még probléma.


- Assassin's Creed: Unity például sokszor laggol és akad. Illetve ha a háttérben podcastet hallgatok akkor az is akad és "zizeg". Ilyenkor általában újraindítom a gépet és kezdem elölről: Podcast megnyitása, Bottles, Start AC, megvárni míg elindul a Windowsos Steam meg az Uborkasoft Cloud, jelszó és kiderül, hogy megjavult-e vagy nem. Ha nem akkor megint Restart. Általában 1-2 újraindítás után már jó szokott lenni. De mostanában van olyan is, hogy már az nVidia logónál befagy. Ilyenkor megint Restart aztán vagy jó vagy nem. Nem azt mondom ismét, hogy szörnyű és szerencsére nem TikTok-on nőttem fel úgyhogy türelmem is van, de azért lehetne jobb az élmény 😄


Szóval natív játékokat és több támogatást Linuxra!

(Meg azért örülnék, ha végre ezt a DirectX rémálmot is elengednék és Vulkan-ra áttérnének... még tisztán Windowsos játéknál is jobban megéri)

ápr. 25. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
84%
Engem nem érdekel, hogy más használ-e Linuxot. Egyébként valószínűleg nem lesz ilyen. A Micro$oftot az érdekli, hogy a termékeikkel sokat kaszáljanak, a Linux közösséget meg az, hogy a termékeik jók legyenek.
ápr. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Aktív Szál ***** válasza:
88%

Ha arra gondolsz, hogy a Linux piaci részesedése desktop vonalon magasabb lesz, mint a Windows-é, az soha nem fog eljönni. Egyrészt, mert a Microsoft továbbra is iszonyat pénzeket öl abba, hogy a felhasználó a Windows-al találkozzon először, másrészt, mert Linuxból nagyon sokféle van és a kezdők már attól eltántorodnak, hogy ki kell választaniuk egy disztrót.


De amúgy jobb is így, mert ha az összes egybites rászabadulna a Linuxra, akkor a malware-eket fejlesztők is jobban céloznák (bár kétség kívül nehezebb lenne, mint Windowson), másrészt a fejlesztések is elmennének a "hülyebiztos" irányba, márpedig a Linux egyik legnagyobb előnye, hogy nem nézi hülyének a felhasználót, hanem a kezébe ad mindent, feltételezvén, hogy tudja, mit csinál.

14 éve Linux a fő rendszerem, ma már minden megoldható rajta gond nélkül (igen, játszani is szoktam), de semmiben nem köti meg az ember kezét, mindent a végletekig beállíthatsz, átalakíthatsz. Ezt nem volna jó lecserélni egy "megvédjük a felhasználót önmagától" szemléletű, minden beállítást elrejtő valamire.

ápr. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
10%
Alapvetően a Linux nem deszktopra kitalált oprendszer. Ezt el kell fogadni. Nem az az erőssége. Lehet használni deszktop környezetben, mitn sok unixot használtak is arra. De elsősorban nem deszktopra való.
ápr. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
86%
#9 Ennek ellenére desktopon is minden szempontból jobb, mint a Windows, ami desktopra kitalált oprendszer.
ápr. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!