Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A WINE tud-e valahogy kernelmo...

A WINE tud-e valahogy kernelmodulként futtatni egy programot?

Figyelt kérdés
Találtam egy nagyon jó hangkártyát a neten, amihez van ugye a Windowsos illesztő-vezérlőprogram, amivel a legtöbbet ki lehetne hozni belőle... Nos, én Linux alatt szeretném használni, de úgy, hogy tudjam használni a gyári effektjeit és az összes funkcióját. Lehetséges lenne-e WINE segítségével, kernelmodulként futtani a hangkártya illesztőprogramját? Egyébként ez egy Creative Sound Blaster Audigy Fx 5.1, amiről szó van, de még az alaplapi audió is többet tudna, csak ugye annak a programja (Realtek HD Audio Manager) szintén nincs Linuxra. Ha nem is WINE, bármi egyéb megoldással be tudjam üzemelni a Creative-os (vagy legalább a Realtek-es) programot? Most csak a hangkártya miatt nem szeretnék Windowst használni, de ugyanakkor szeretném kihasználni ezeket a hangzásjavító effekteket...

2023. nov. 15. 20:45
 1/1 anonim ***** válasza:

Sajna így van ez, az emu10k driver olyan, amilyen. Ha nincs ki fejlessze, akkor spóroltál egy kis pénzt a hangkártyán, mert értelme nincs megvenni. :) Nekem erre az vált be, hogy kifaggattam magam, hogy milyen problémát old meg, miért kellene pont azt választanom, milyen más megoldások léteznek. A Windows is rendesen hátrahagyta ezeket az kártyákat az én szempontomból, mert alternatív drivert használtam hozzá (csak egy SB Live volt egyébként), amivel lehetett kötözgetni a DSP-ben az effektdobozokat, és te is megírhattad ott helyben a magadéit (kX Project driver). Imádtam, de valamiért hátrahagyta a fejlesztője (nem is emlékszem már, mi volt a gondom vele).

Papír elő, fő gondom, hogy kell ekvalizer, meg hogy három külön csatornára szeretném kivezetni a 2.1 csatornáit úgy, hogy én választom le a basszusokat olyan meredekséggel és keresztezési frekvenciával, amivel akarom, és olyan algoritmussal is, emellett ekvalizerezném is külön a szubot, külön a többit. Oké, ez még nem a megoldással egyenértékű válasz, tehát továbbra is kérdés, mindezzel mit oldunk meg? Hát, nem szól jól a cucc, vagy legalábbis nem vagyok elégedett a gyári hangváltó beállításokkal, meg rászorul az ekvalizálásra. Több megoldás kívánkozik minden részfeladatra, csak választani kell. Nekem az lett a vége, hogy VoiceMeeter Potato és Equalizer APO intézi a korrekciót, simán 2.0-t vezetek ki, mivel a gyárilag nagyon alacsony késleltetésű ASIO képes, normálisabb bemenetekkel felszerelt mostani hangkártyámnak annyi csati van kifele. Igazából jobban szól így, sokkal kevésbé kócos az a snassz analóg szűrés és így legalább többet foglalkoztam a jó elhelyezéssel és a helyes szubhangerővel. Szóval lehet, hogy neked is megérné, hogy nem zárod be magad valami nemlétező megoldás hajhászásába, hanem teleírsz egy A4 oldalt a tényleges lehetőségekkel, miután megvan, mik a tényleges problémák, amikre megoldásokat keresünk.

nov. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!