Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mit tudtok a 10forintert.hu...

Mit tudtok a 10forintert.hu oldalról?

Figyelt kérdés
2010. márc. 27. 19:14
1 2 3
 1/27 thommyboy'99 válasza:
79%
egy aukciós baromság, ahol laptopokat, meg tévéket adnak 10 forint alatt... (elméletileg!!)!
2010. márc. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
60%
persze én meg a mikulás vagyok az északi sarkról -.-
2010. ápr. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
90%

2.hozzaszolo:


Kerlek ebben az évben hozzál nekem egy új Vga-t. Lehetne a Sapphire Radeon HD 5970 4GB TOXIC Edition ?

Kérlek hozzál még egy 24´-s monitort is.

2010. ápr. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
74%

hát fiam mint mikulás vagyis ma 14:58

van 1 ami Ati Radeon HD 4670 1GB DDR3 ha érdekel sziv odaadom még karácsony elött;)

én mikulás nem játszom én is kaptam a Jézuskától de hát gépem sincs :S

2010. ápr. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim válasza:
98%

az oldal eléggé lehúzós!

először is, ha egy termékre a licit mondjuk 1 forint, az nem forintban értendő (pedig azt írják ki), hanem BID pontokban. egy ilyen BID pontot 12 - 17 forintért lehet megvenni. így lehet az, hogy pl most is megy egy aukció egy logitech egérért, ami 23000 forintba kerül, és a licitek most tartanak 6200 Ft-nál, ami persze 6200 BID pont valójában. számoljunk 12 forint értékű BID pontokkal, akkor is már kb 75000-ért licitálnak egy 23000 forintos egérre.


a következő trükk az aukció lezárásának idejével van. ami alapvetően nincs :D na jó, van, de csak akkor, ha már nincs több licit. ami annyira nem egyszerű, hiszen be lehet kapcsolni egy automatát, ami az utolsó pillanatban még licitál ha még van BID pontod (be lehet állítani, max hányszor licitáljon), és ekkor kitolja a lezárás időpontját 10-20 másodperccel. így lehet, hogy egy adott időpontra kiírt aukció, órákkal az eredeti lezárási időpont után is még tart. természetesen ilyenkor még licitálhat bárki manuálisan is, ha akar.


a végső döfés pedig akkor jön, amikor lezárul az aukció. ugyanis, akár nyersz, akár NEM, a licitként feltett pontjaid elvesznek. tehát, ha van két licitáló, akik automatikusan licitálnak, akkor 1-1 ponttal növelik a licitet, amíg valamelyiknek el nem fogy a pontja, vagy el nem fogy az automatába beállított licitszám. mondjuk az egyik 9 a másik 10 pont téten áll, akkor a 10 pontos nyer, és mind a 19 pontot elnyeli a rendszer.


mivel én csak a regisztrációnál kapott ajándék 10 BID ponttal próbáltam ki (amivel lényegében esélytelen bármit is venni), nem tudom mi van a sikeres licitálás után, de lehet, hogy ott is van még valami turpisság.


az egész olyan, mint az idióta tv-be betelefonálós játék, ahol van esély rá, hogy nyersz, de valószínűbb, hogy nem ;)

ezek után pedig simán kinézem belőlük, hogy van pár bot, ami húzza fel az árakat...


ha valaki mégis megpróbálná, annak azt tanácsolom, hogy vásároljon valamennyi BID pontot, és licitálható BID pontokra menjen rá. ha elég pont gyűlt össze, akkor érdemes elkezdeni licitálni valami tárgyra.


ps: azt azért még érdemes megemlíteni, hogy nem magyar a székhely (aszem ciprusit olvastam), szóval gondolom reklamálni sem nagyon lehet, ha gebasz van :D

2010. jún. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim válasza:
100%

EGYET ÉRTEK AZ ELŐTTEM SZÓLÓVAL.

Nekem is ez jutott az eszembe, hogy még véletlenül sem tudnék reklamálni sehol sem, ha egyszerűen becsődöl az oldal.

Ciprusra akarsz írni levelet???

ez egy átverés.

El is küldöm a fogyasztóvédelemnek, hogy nézzenek utánna....

2010. júl. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim válasza:
90%

CSALÁS! Mindenki kerülje el őket messziről, szóltam a fogyasztóvédelemnek róluk és a paypal-on is fagyasztottam a kifizetésemet.


Én vettem egy kezdő BID csomagot az ingyenesen kívül és egyértelmű hogy robotokat működtet a portál.

Ott buktak le, hogy a beépített chat-en teljesen értelmetlen (előre megírt) hablatyokat küldenek be, néha ismételve ugyanazokat a frázisokat. Épeszű ember nem is használná a chat-et, ugyanis ott minden beírás szintén BID-be kerül. Ki lenne olyan bolond, hogy egy smiley-ért 10-20 forintokat fizetne?


Továbbá ez az oldal működik a wellbid.com, valamint a za10groszy.pl oldalakon is, természetesen angolul illetve lengyelül. Ugyanazok a felhasználók, az aukciók, a robotok, ráadásul ugyanazok a robotok más nyelven küldik a hülye chatjeiket, ugyanabban az időpontban, mint amikor a magyar oldalon is (csak nálunk magyarul jelenik meg).

2010. szept. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 Sandoly Ernő válasza:
76%
boni 48 felhasználói névvel licitáltam már több féle tárgyra és bidekre. Rengeteg pénzt elszórtam a semmiért.Legaláb 6 olyan eset volt,hogy azutolsó pillanatban licitáltam, de nem én nyertem hanem az automata.Amikor például én megjelentem egy licitálásnál az üzenőfalra olyat irtak,hogy:boni 48 menj vissza az oviba.Sajnos én az üzenőfalon ezeknek az alakoknak nem tudtam válaszolni,mert én csak a sablon szöveghez tudok hozzájutni.Egy 62 éves nyugdijasnak ijet irni,kész rasszizmus.Mindezek alapján arra a következtetésr jutottam,hogy ezek vagy a Yoodli saját emberei vagy az ők automatái akik licitálnak.Ha valaki klikkeléssel akar nyerni az képtelenség,pedig a klikkeléssel is kellene,hogy nyerjen valaki.Ha ez egy igaz játék akkor nem tudom elképzelni, hogy emberek több 100000FT-ot licitálnak és nem nyernek semmit.Ez egy nagy csalás,maffia az egész.Nem fér a fejembe,hogy egyesek elküldhetik a másikat melegebb éghajlatra,de én nem válaszolhatok.Ezért csalás az egész Yoodli.
2010. nov. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 Sandoly Ernő válasza:
80%
Elnézést kérek a Yoodli-tól az előző válaszomban a 10 forintért hu-ról mondtam véleményt és véletlenül mást irtam,sajnos kitörölni nem tudtam.Mégegyszer elnézést kérek.
2010. nov. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim válasza:
69%

Cseppet félre értitek az oldalt szerintem. Nem keverik ők a BID pontokat meg a Ft-ot. Ha valamit megveszel 123 Ft-ért, az valóban annyi, amit paypallal kell fizetned, viszont amikor licitálsz, akkor BID pontokkal licitálsz. Ott is van az alján a Licitálás mellett, hogy mennyi BID pontot kell "fizetned" érte (Licitál x3; Licitálj x6 .....), hogy licitálhass. Az x3 jelenti azt, hogy 3 BID pontért licitálhatsz. Viszont azt megvenni a költséges. Ezért éri meg nekik bármit eladni. Általában a licitemelés 1Ft.


Van egy Nikon D3100 + 18-55 VR Digitális fényképezőgép

bolti ár: 190 000 Ft

jelenlegi ár: 1 795 Ft

tétemelés értéke 1 Ft

Licitálj x3


Ki lehet számolni: 1795-en licitáltak eddig, Egy BID pont 11-16,67Ft-ig terjed, de mi legyünk nagylelkűek és számoljunk csak 10Ft-al. 1795*3*10=53850Ft

Ennyit költöttek el csak BID pontokért a "felhasználók", és még tart a licit....


Ennek ellenére én is csak az ajándék 10 BID-el próbálkoztam mert valami nem klappol ezzel az oldallal.


Illetve üzenem a fenti felhasználónak aki írt 2 külföldi oldalt ami rendre megegyezik ugyanezekkel a paraméterekkel, mint amivel a magyar oldal, hogy, ha a 10forintert.hu oldal aljára teker, akkor ott megtalálja azt, hogy mennyi országban is működik ez a portál (Jelenleg 9), úgyhogy ha van kedve tovább kutakodni, akkor van még további 6! :D

2011. máj. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!