Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Figyelembe véve milyen sebessé...

Figyelembe véve milyen sebességgel terjednek a hirdetés blokkolók, mi lesz az internettel 5-10 év múlva?

Figyelt kérdés

Egyre rohamosabban terjednek a hirdetés blokkoló kiegészítők.

Ezzel csak az a gond, hogy az ilyen portálok mint például a gyakori kérdések is, a megjelenő hirdetésekből fedezik a költségeiket.

Egy weboldal fenntartása munkával, és pénzzel jár. Tárhely, domain stb, és eddig nem kértek egyebet cserébe, csak elviselni pár reklámot.

Viszont a felhasználók lassan ezt is megvonják az üzemeltetőktől.

Jelenleg az internetet böngészők 22,23% a használ hirdetés blokkolót.

Ha ez 50% fölé megy, kiváncsi leszek milyen lesz az "új internet". Fizetős facebook, email szolgáltatók?



#internet #Adblock #hirdetés blokkolók
2014. jan. 26. 18:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Miért probléma ez? Igen, használok és használni is fogok reklámblokkolókat, mert sok helyen pofátlanul sok reklám van, ami nagyon zavaró és a böngészést is lassítja. Sajnos ma már nem fenntartásról beszélünk, hanem sokan ebből akarnak megélni/meggazdagodni. Undorító! Az egész internet erről szól már! Naponta látok itt is olyan kérdéseket, hogy hány látogató/feliratkozó/követő/lájkoló kell havi 100-200 ezer forinthoz. Én ezt elítélendőnek tartom, hogy egy zavaró, bosszantó, értéket nem teremtő tevékenységgel akarjon valaki megélni. Ha ráfizetéses, zárja be a weboldalt, honlapot, közösségi oldalt, játékszervert stb.

Legyenek reklámmentes oldalak, fizettessenek a tagokkal pár száz forintot és akkor kiderülne, hogy pl. a Facebook hány embernek ér meg pl. havi 1 dollárt. Nekem semmiképp sem.

Vagy az internetszolgáltatók fizessenek nekik az adatforgalmuk után százalékot. Elvégre fizetünk az oldalak látogatásáért, az internetért.

Vagy tegyenek ki Donate/Támogatás menüt és akkor is érzékelhető lenne számukra, hogy mennyit érnek az embereknek.

Elvégre fizetünk az oldalak látogatásáért, az internetért.

A lényeg, hogy elviselhetetlen az internetezés blokkolók nélkül.

2014. jan. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem probléma természetesen, egy mértékig.

Én támogatom a hirdetés blokkolók használatát, mert sok a szemét a neten, amik eltűnnének ha egy idő után nem származna bevételük.

Viszont, az olyan oldalak ahová néha felnézünk, szórakoztatnak, hasznosak, megérdemlik hogy legalább néha rákattintsunk egy reklámra.

Vagy nem?

2014. jan. 26. 20:06
 3/9 anonim ***** válasza:
1-es te hülye vagy
2014. jan. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Így van. Az én könyvjelzőim közt is van olyan oldal, ahova évek óta visszajárok, nagyon sok hasznos információt találtam már ott, és látszik, hogy nagyon sok munka áll mögötte. Az ilyen oldalakat szívesen támogatom egy-egy kattintással, de nem egy példa volt rá, hogy a Támogatás menüt is használtam és PayPal-al vagy közvetlen átutalással támogattam az oldalt a fennmaradásért. Ha nem származna reklámbevétel, akkor tényleg működésbe lépne egy jó nagy lyukú rosta, ahol a sok haszontalan, ingyenélő kihullana. Várom ezt a napot. :-)
2014. jan. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hármaska! Kifejtenéd bővebben? Csak nem Te is a youtube csatornádból szeretnél majd megélni? ;-)
2014. jan. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"Ha nem származna reklámbevétel, akkor tényleg működésbe lépne egy jó nagy lyukú rosta, ahol a sok haszontalan, ingyenélő kihullana."

Ez így van és ki is fog hullni, ha egyre kevesebb bevétel fog származni hirdetésekből.

Viszont a gond, hogy ez magával rántja az olyan oldalakat is, amik egyébként hasznosak.

Lehetséges, hogy te támogatnád pay-pal el, te kérdés, hogy mennyire lesz ez elterjedt.

Jelenleg támogatásból él az adblock fejlesztője, és a wikipédia.

Hirdetésekből a google, facebook, yahoo stb stb stb.

2014. jan. 26. 20:52
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez egyenlőre még nem veszélyezteti egyiket sem. Szeretnék reklámmentes életet, de hamarabb fogják betiltani az Adblock-ot, mert itt már sok százmillió/milliárd dollárról van szó. Amúgy tévét is a reklámok miatt nem nézek 6-7 éve, de az internetről nem szeretnék lemondani ez miatt. De amíg egy fészbukcelebre többen kattintanak, mint egy csillagászattal vagy történelemmel foglalkozó oldalra, addig nem is lehet sokat várni. Még szerencse, hogy neten megválogathatom, hogy milyen tartalmakra, weboldalakra vagyok kíváncsi, így minimalizálhatom a nem kívánt tényezőket. Az meg, hogy milyen szellemi fogyatékos ugrik le a hídról, vagy gyújtja fel magát a nagyobb nézettségért (reklámbevételért), az már a társadalom szégyene és egyben minősíti is az emberek többségét ha ez tetszik nekik.
2014. jan. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Értem mit akarsz mondani, jogos is..

A programozók építették az internetet és ők is fogják lerombolni, ha nem változik ez.

Ha tisztességesen menne a reklám, és nem erőszakkal, nem lenne szükség adblock ra sem.

Csak hát sajnos jóval nagyobb bevételt jelent, ha akarata ellenére ráerőszakolják a felhasználóra, vagy úgy körberaknak mindent vele, hogy terheli a gépet, lassítja a böngészést.


Túl szabadon megy az egész dolog az a gond.

Az adsense engedélyezi a reklámok elhelyezését tök mindegy milyen az oldalad, és te dönthetsz mennyi reklámot helyezel el ott.


Ha egy kicsit kötött lenne, hogy csak mondjuk 1, vagy 2 es pagerank fölött lenne engedélyezett a reklámozás, és akkor is mértékkel akkor nem lenne ennyi szemét tele hirdetésekkel.

2014. jan. 26. 22:11
 9/9 anonim ***** válasza:
3-as vagyok nem szeretnék YouTube csatornát de ha tegyük fel hogy oldalanként 1$-t kell fizetni és én csak 50 oldalt nézek az már 50$ azaz kb. 10.000Ft-11.000Ft-ot kellene azért fizetni hogy megnéz pár oldalt de ezt a legtöbb család nem engedhetné meg ezt a plusz költséget + ez az 1$ mód kizárja az új oldalak keletkezésé
2014. jan. 27. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!