Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Melyik video megosztó tud...

Melyik video megosztó tud 60fps videókat lejátszani? Sajnos szomorúan tapasztaltam, hogy a youtube nem tud, csak 30fps-t. Hiába vettem fel a videóim 60 vagy akár 120 fps-ben. (

Figyelt kérdés

2013. júl. 25. 18:21
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
mindegyik és semelyik sem, ha egy kicsi eszed volna tudnád, hogy az emberi szem nem csak 24-30 FPS-t érzékel. Persze már 15 FPS-nél is egy videó folyamatos az emberi szem számára. Szóval, mivel látom elég buta vagy a témában, elomondom: ha neked van egy 120FPS-el felvett videót, az videó szerkesztő progival be kell lassitanod, tehát 120 FPS esetén -4x-es sebességre lassithatod, és akkor jön ki a 30 FPS, azt elmented, és kapsz egy lassitott videót.
2013. júl. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
*csak 24-30 FPS-t érzékel, a felett már lehet 3000is, nem tud különbséget tenni
2013. júl. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kedves barátom te lehetsz egy nagyon buta fráter!

Bebzonyítom neked, hogy mekkora különbség van a 30fps videó és a 60 fps videó között, jó? A 60 és 120 között is van különbség, de nem számottevő.

Viszont 30 és 60 között kegyetlen sok! A mozgások sokkal folyamatosabbak!

Ha valakit hülyézel, előtte tapasztald meg a témát és ne csak a wikipediaból "tanulj"!

2013. júl. 25. 18:54
 4/7 anonim ***** válasza:
63%

Az emberi szem messze többet érzékel, mint 24-30FPS. Én nagy különbséget látok 30 és 60 FPS között de függ a lejátszott médiától is. Ha TV-ben filmet nézel 24 FPS-sel, az úgy nagyjából elég, mert elmosott képek követik egymást (úgy értem, mozgási elmosottság jellemzi), de pl. egy videojátéknál, ahol nincs mozgás elmosódás és éles képek követik egymást, nagyon észrevenni a 30 és 60 FPS közötti különbséget. Személy szerint filmeknél is zavar a 24 FPS, nem elég gyors.


Egyébként a főkérdésre konkrétan ezeket találtam, de állítólag nem lesz olyan szép a minőség:

[link]

[link]

A fenti két oldal megtartja a 60FPS-t (nem teszteltem még, több helyen is olvastam)


Illetve egy trükkről olvastam YouTube esetén (nem bizonyítottam be magamnak, működik-e). 60 FPS-sel rögzített videót le kell lassítani, hogy 30 FPS-sel menjen, 50% lesz a sebessége ebben az esetben (szóval 50%-os sebességgel kell renderelni). A YouTube HTML5 lejátszója képes 2x-es sebességgel lejátszani a videót, így elméletileg (ha nincs frameskip), 60 FPS-sel, normál, 100%-os sebességben fogja lejátszani a videót.

2013. júl. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi 4-es!

Amúgy szerinted mi lehet az oka annak, hogy a youtube nem engedélyezi a 30 fps-nél magasabb feltöltést?

Más: láttam már 1080p-nél nagyobb felbontásban videót a youtube-on, és ott a fogaskeréknél ki lehet válasani a listában azt, hogy "eredeti".

Én is szeretnék feltölteni 4k videót, viszont nekem nem teszi be, csak 1080-ban.

2013. júl. 25. 19:07
 6/7 anonim ***** válasza:
már ne haragudj de a filmek többsége 29 FPS-el fut, viszont vannak olyan mozik ahol 24P filmek mennek.
2013. júl. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
igenis a szem még érzékel 60 fps-t, aki azt mondja, hogy nem, az egy idióta... 30 és 60 között ég és föld a különbség, pl egy gyors mozgású sport felvételnél
2014. júl. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!