Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Internet megosztása Wi-Fi...

Internet megosztása Wi-Fi vel. Hogyan?

Figyelt kérdés
Van két tanya itt az alföldön és meg akarjuk osztani a netet a kettő között. Vezetékes net semelyiknél sincs viszont Vodafone 3G az egyik tanyán van de a másikon még az sincs és így valahogy meg kéne osztani úgy hogy a Vodafone stick azon a tanyán van ahol van 3G viszont a Vodafone stick által adott netet Wi-Fi-n keresztül valahogy "átküldöm" a másik tanyára is. Kb 100-150 méter ez a távolság. Hogy tudnám ezt megoldani? Mert gondolom egy mezei routerral nem fog menni.

2012. szept. 8. 14:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Veszel egy olyan routert, aminek fel lehet csavarni a kimenő teljesítményét a firmware-ben. DD-wrt ilyen + Linksys wrt54g *(inkább 802.11n-est). 251 mW-ig. A szabályozás 100mW-ig engedi. Lelked rajta, szerintem a tanyák között úgysem zavar senkit.

Erre tehetsz külső antennát is, így nagyobb nyereséget érhetsz el, szóval a gyengébb jelet is összeszedi egy nagy rácsantenna.

Csak ez költséges.

Lehet egyszerűbb lenne, ha megoldható, hogy veszel UTP kábelt és végigvezeted föld alatt valami védőköpenyben.


*Jobb volna 802.11n szabványút venni és megnézni mit támogat a dd-wrt.

Itt: [link]

Linksys wrt54g kb. 5000Ft használtan. Firmware ingyenes. (Nem mindegyik wrt54g routert lehet megflashelni/telepíteni ezzel a firmwarrel)

Rácsantenna: 15000Ft *2db

Kábelek szerelék, csatlakozók akár 10000Ft


A másik verzió hogy megnézed ezt a weboldalt [link] ami tipikusan nagy távolságokra ad megoldást. Angol nyelvű, de itthon is kapható.

2012. szept. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 P.O.C. ***** válasza:
67%

Én így oldanám meg:


Vennék egy 3G -s router -t amivel megosztanám a netet az USB stick -ről: [link]

(~ 7000 Ft)

Vennék két kültéri AP -t, aminek integrált antennája van és PoE csatlakozója (hogy a működéséhez szükséges áramot is UTP -n kapja meg).

(~ 2 * 12000)

Az egyik AP -t a router -re kötném az szórná a jelet klasszikus AP módban. A másik AP lenne azon a tanyán, ahol nincs net. Ez fogná a routerre kötött AP jeleit kliens módban.

2012. szept. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 P.O.C. ***** válasza:
50%

Ja bocs, az AP linkje kimaradt:

[link]

2012. szept. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Tudsz nekem linkelni ilyen PoE Access Pointot? Mert én nem nagyon találtam ilyet.
2012. szept. 8. 15:06
 5/11 A kérdező kommentje:
Ja,látom hogy belinkeltél. És ehhez kell PoE adapter is?
2012. szept. 8. 15:06
 6/11 P.O.C. ***** válasza:
67%
Nem, benne van a dobozban a PoE adapter + még egy rövid LAN kábel is. Neked már csak egy másik LAN kábelről kell gondoskodnod, ami elér a tetőig vagy ahová szerelni akarod az AP -t.
2012. szept. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 P.O.C. ***** válasza:
67%

Itt van róla pár kép:

[link]

2012. szept. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Tehát akkor így: [link] ?
2012. szept. 8. 15:30
 9/11 A kérdező kommentje:
Ja, és mindenhol UTP kábel van, ugye?
2012. szept. 8. 15:32
 10/11 P.O.C. ***** válasza:
67%
Igen és igen.
2012. szept. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!