Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan kapcsolhatom ki az...

Hogyan kapcsolhatom ki az idővonalat a facebook-on?

Figyelt kérdés
2011. dec. 16. 07:27
1 2 3 4
 1/38 2xSü ***** válasza:
27%
Dec 22-től mindenkinek az új funkció fog működni. Kikapcsolás helyett inkább ismerkedj meg vele és szabd testre. (Amúgy ez egy nagyon jó fejlesztés, ha egy kicsit is nyitott vagy az új dolgokkal szemben.)
2011. dec. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
91%
ez egy baromi rossz fejlesztés! baromi sok ember emiatt nem fogja használni a facebookot... így jártak, elveszetettek csomó felhasználót a fasságukkal
2011. dec. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 2xSü ***** válasza:
53%

Már miért lenne rossz fejlesztés? Komolyan érdekelne, konkrétan miben tartod rosszabbnak, mint a régi adatlapot.


1. Az új nézet szerintem sokkal inkább átlátható, sokkal egyszerűbb a régi eseményeket visszakeresni. Sokkal inkább testre szabható a dolog. Ráadásul bővíthető régi, illetve a Facebookon kívüli történésekkel.


2. Az új adatlapon pontosan ugyanazok az információk jelennek meg, ugyanazokkal az adatvédelmi beállításokkal. A régi bejegyzéseid eddig is visszakereshetők voltak, maximum többet kellett hozzá görgetni, meg kattintani. Aki kíváncsi volt, az megnézhette. Most valóban könnyebben elő lehet halászni a jó pár évvel ezelőtti bejegyzéseidet, viszont cserébe te is könnyebben vissza tudod nézni és esetleg el tudod rejteni a nem kívánatos, vagy nem releváns bejegyzéseket, ilyen módon egyben kiemelni azt, amit fontosnak tartasz. De megjegyzem egy közösségi oldalon elve hülyeség lenne olyan tevékenységet folytatni, amit nem mernél felvállalni az ismerőseid előtt… Ha túl sok bejegyzésed van, amit nem vállalsz fel, akkor meg is érdemled, hogy kicsit bajlódj vele. Ha meg nincs ilyen, akkor nincs dolgod az egésszel.


3. A régi, offline adatokkal való feltöltés nem kötelezettség, hanem lehetőség. Ha annyira félted a „titkaidat” – szerintem az ismerőseiden kívül a kutya nem kíváncsi arra, hogy mikor tanultál meg gitározni, meg mikor végeztél az általános iskolával –, akkor ne oszd meg ezeket.


(+1) Összességében teljesen ésszerűtlenség arra panaszkodni, hogy „a Facebook mindent tud / tudni fog rólam” (Ez is fel szokott merülni az idővonallal kapcsolatban). Ez olyan, mintha valamit leírnál egy papírra, kiragasztanád a lépcsőházban, és arra panaszkodnál, hogy bárki elolvashatja, amit írtál. Ha nem akarod, hogy az ismerőseid úgy általában lássanak valamit, akkor ne írd ki a faladra. (Van lehetőség zárt csoportok létrehozására is, meg ott a személyes üzenet.) Sőt Facebookot sem kötelező használni. Ez egy szolgáltatás, lehetőség. Ha akarsz vele élni, akkor ez a te döntésed. Ha nem akarsz, nem kell regisztrálnod, sőt simán törölheted magad a rendszerből.


Tudom, hogy szokás minden új dolgot élből kritizálni, hogy milyen pocsék. A Windows esetén is minden új változatnál ez történik. Az új változatról a nagy többség mindig azt hangoztatja, hogy sokkal rosszabb, mint a régi. Összességében azért mégis jobb a Windows 7, mint a Windows 3.1.


Igen, tudom, hogy elsőre szokatlan, meg kell legalább 1 perc, hogy átlásd, hogyan is működik. Igen, elsőre kicsit nekem is fura volt, de így, majd egy hónap használat után sokkal jobbnak tartom, mint a régi megoldást. Egyáltalán nem bonyolult, bár biztos, hogy elsőre annak látszik. De csak látszik. Legyetek egy kicsit nyitottabbak az újdonságokra és kicsit kíváncsibbak. Ha megnézegetted, kipróbálgattad és mondjuk egy hét után mondod azt, hogy nem tetszik, az már megalapozott vélemény. De kipróbálás, mindenféle tapasztalat nélkül kritizálni valamit elég érdekes hozzáállás…

2011. dec. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim válasza:
100%

Nekem azért tetszett a régi,mert számomra az volt az átláthatóbb és jobban nézett ki,egyszerűbb volt.

De ez miatt nem fogom magam törölni.

2011. dec. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%
ez tiszta összevisszaság, a régi sokkal átláthatóbb volt. egy kalap sz... és kész. és csak h tudd, egy közvélemény kutatás alapján a facebookozok 60%ának nem tetszett :D
2011. dec. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
12%

"facebookozok 60%ának nem tetszett"


Azért mert a facebook-ozók 60%-a tizenéves, akiknek ez a legnagyobb gondja..:D

2011. dec. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 2xSü ***** válasza:
42%

Az a 60% minek a 60%-a? Gondolom nem az összes facebook felhasználóé, mert én nem írtam véleményt. Gondolom egy tematikus oldal csinált szavazást. Ez olyan, mintha egy Facebook szavazást indítanék arról, hogy ki használja a Facebookot. Messze menő következtetést nem lehet levonni.


Gondolom ezek a felhasználók soha az életben nem láttak két hasábos szöveget, így bizonyára zavaró lehet… Gondolom ők azok, akik itt kérdezgetnek olyanokat, hogy hogyan lehet kilépni a Facebookról, meg hogyan lehet törölni egy bejegyzést. (Triviális kérdések, amikhez csak el kellene olvasni azt, ami a képernyőn látható, és amit nagymamám megtalálnak 1 perc alatt.)


Könyörgöm. Mi nem átlátható abban, hogy kb. felváltva balra-jobbra van igazítva az összes bejegyzés? Még középen egy vonal is van, ami segít a kronológiai sorrend meghatározásában. (Aminek az esetek 99%-ban nem sok jelentősége van amúgy.)

2011. dec. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
0%
Hagyjad már, ezek ilyen lázadó tizenévesek, minden fejlesztésnél megy a hiszti, hogy így megy úgy szar, de megindokolni soha senki nem tudja. Meg mindig bedobja valaki azt is, hogy ezzel most egy csomó embert elvesztenek, aztán egy nagy lóf*szt. 2 hónap múlva már ugyanolyan boldogan használják a facebookot, másnéven az életüket, mert ugye nekik ez a legfontosabb.
2012. jan. 6. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim válasza:
szereintem az baj ha kb.24ev fellet is van idod facebookra:))
2012. jan. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 2xSü ***** válasza:
74%
Már miért lenne baj? Nekem pl. – mivel programozó vagyok – részben munkaeszköz. De magánfelhasználásra is használom. (Több oldalt vezetek, amik a hobbijaimhoz, valódi életcélomhoz kötődnek.) A Facebook egy eszköz, amit lehet értelmes, jó céllal is használni, meg felesleges, értelmetlen célokra is. Ha jól élsz, mindig kell, hogy időd maradjon arra, amit nem muszájból és nem pénzért csinálsz. (Többek között erről szól a gyakorikerdesek.hu is, hiszen a válaszolók pontosan így állnak hozzá. Nem muszájból és nem pénzért, egyéb elismerésért válaszolnak a kérdésekre.)
2012. jan. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!