Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » T-Home Huawei EchoLife HG850...

T-Home Huawei EchoLife HG850 modem állítólag WiFi képes, antenna azonban nincs hozzá, pedig úgy néz ki, mint egy router. Mit kellene vennem ahhoz, hogy WiFi-ként is működjön?

Figyelt kérdés
Lehet kapni külön valamilyen antennát, vagy ilyesmit? Nem szeretnék még egy böhöm szerkezetet, mert nem is nagyon férne el ott, ahol a T-Home-os modem van. A laptopon van Wifi.
2011. jún. 12. 10:56
1 2
 1/13 legendavagyok01 ***** válasza:
Szerintem ez modem és kész. A wifihez router kell. A 4 lan portból is csak 1 az internet, 3 az iptv-nek van (stb).
2011. jún. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

[link]


Nem WiFi képes és nem router. Legalábbis a HG850 nem az tudtommal.

2011. jún. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Huawei EchoLife HG850


Az eszköz tulajdonságai:


- Megfelel az ITU-T G.984 GPON standard-nak

- Maximális támogatott letöltési sávszélesség: 2.488 Gbit/s

- Maximális támogatott feltöltési sávszélesség: 1.244 Gbit/s

- LAN: 4db 10/100 RJ-45 Ethernet port (1 internet, 3 IPTV (STB) )

- WAN: 1db GPON port

- VOIP: 2db RJ-11 port (hang és fax támogatás)

- Telnet interfésszel rendelkezik

- Fogyasztása: <12W (12 V DC, 2 A)


Huawei EchoLife HG850 séma


Ismét fontos megjegyezni, hogy a négy hálózati port közül internet kapcsolat létrehozására csak az egyik használható. Amennyiben több számítógép számára szeretnénk internet hozzáférést biztosítani, akkor egy PPPoE képes routerre van szükségünk. Ha egy számítógépet használunk, úgy azon az ADSL-hez hasonlóan PPPoE kapcsolatot kell telepíteni. A maradék három Ethernet port az IPTV Set-Top-Box-oknak van fenntartva, melyből párhuzamosan három darabot tudunk használni.

2011. jún. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Szóval akkor vennem kell még egy kb ugyanilyen dobozt antennával. Jó nagy hülyeség, hogy három tv és egy net van. Bár mondjuk ha úgyis kell hozzá router, akkor azzal lehet osztani. Milyen routert javasoltok, hogy vegyek (amivel esetleg több gép is működik)? És nagyon köszönöm a válaszokat!
2011. jún. 12. 16:58
 5/13 anonim ***** válasza:

Nekünk is ilyen modemünk van. mikor beszerelték az optikai kábelt, és megcsinálták amit kell, működött minden. Tv, net, telefon. ( akkor is elég sokat dolgozott rajta hogy legyen kapcsolat. meg ejtett néhány telefont a központtal. azt hiszem adat egyeztetés miatt )

Asztali gépünket újra kellett telepíteni, azóta nincs hálózat..

Azt gondolom, nem ismeri fel a modemet ez a másik operációs rendszer.

Mobilt elfogadja, ezt használom.

Sok lehetőséget keresgéltünk, sikertelenül. Szerintem az ünnepek után, ki kell hívjuk őket hogy telepítsék..

Akkor az a többi csatlakozási lehetőség a tv miatt van?

2011. dec. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Van ügyelet a Tseknél. Telefonon a műszakiak mindent elmondanak neked.
2011. dec. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

En is szenvedek ugyanezzel a nettel, ill. a router-rel amit vettem hozza kulon, az eredeti kerdesre a valaszom ugyanaz mint az elottem szolok valasza, kulon routert kell venned, de......en mar a masodik routert veszem (azt hittem az a hibas) ehhez a nethez, de egyszeruen nem tudom beallitani rajta a netet, ha kozvetlenul gepre kapcsolom a fent emlitett modemet es bejelntkezem, akkor minde muxik, de ha routert probalom PPPe-vel felhasznalonev es jelszo megadasa utan hasznalni egyszeruen nincs net.....

Ha valakinek van otlete mi lehet a baj, varom a megoldasokat, ezek utan biztos hogy beallitas kerdese...(TP Link TPWR741-ND)

2011. dec. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Epü válasza:
Üdv! Routert úgy kell csatlakoztatni, hogy a router egyik Lan bemenetét kötöd össze a modemmel. Marad 3 port és a wifi osztásra.
2013. márc. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 omoc válasza:
EPÜ? és megyen a net a többi három portban és wifin keresztül is? nekem sehogysem akar működni...
2013. szept. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Tudom már régi a kérdés és a hozzászólások is, de ha valaki idő közben idetévedne, és érdekelné, hogy a másik 3 porton hogyan lehet megoldani, hogy működjön az internet az irjon :)
2014. ápr. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!