Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » NanoStation M5 kérdések, azaz...

NanoStation M5 kérdések, azaz wifi megosztás, de hogyan? . Részletek lent.

Figyelt kérdés

Netet akarjuk wifin keresztül megosztani egy másik helyre. Optikai rálátás tiszta, távolság kb 1km.


Erre gondoltunk, csak nem értem a használatát...

[link]


Ehez ugye 1 antenna van, ezt itthonra kell feltenni, ahol a netforrás van. Kérdésem viszont az lenne, hogy a másik helyre, ahová ki szeretném lőni, ott mire van szükség h be tudjuk fogni? 2db rooter már be van állítva, tehát az kommunikál egymással, de gondolom oda is kell antenna.


Valaki aki ért hozzá, az legyen szíves elmagyarázni pontosan, mert már annyi mindent olvastam erről a témáról hogy bele vagyok zavarodva, hogy mi hogyan működik.


2011. ápr. 28. 14:54
 1/10 P.O.C. ***** válasza:

2 db ilyen AP kellene a megosztáshoz, az egyiket AP módba kell üzemeltetni ott ahol a netet osztod meg, a másikat ahová a netet akarod eljuttatni, ott AP kilens módba kell be állítani. (Persze lehet WDS Bridge -ben is)

Az érdekes dolog itt amúgy, nem az hogy a készülékek megtalálják egymást, hanem az IP konfiguráció.


Amúgy ilyen kis távolságra fölösleges volt ilyen drága AP venni (főleg meg nem 5 GHZ -eset). A NanoStation M5 árából két TP-Link -et is vehettél volna:

[link]


Amúgy pontosan milyen hálózati eszközeid vannak? (márka/típus)

2011. ápr. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Először is, egyenlőre 2db

[link]

ilyen rooter áll a rendelkezésünkre, a kettő már össze van hangolva, tehát wifin kommunikál egymással.

Ez az eszköz amit az előbb linkeltem, ezt elvileg kapunk egy ismerőstől. Le tudnád nekem írni, hogy mit tartalmaz egy ilyen nanostation m5 készlet? meg azt hogy mi az az ap kliens? valamint még ehhez egy másik ismerős azt mondta, hogy az 1km-re levő gépbe kell egy pci-os kártya ami nem olcsó mulatság, ez igaz?

2011. ápr. 28. 15:24
 3/10 P.O.C. ***** válasza:

Te antennáról beszélsz, de a NanoStation M5 egy kültéri Access Point integrált irányított antennával, és router funció -val..

Ergo: sokkal komolyabb mint egy mezei Wi-Fi antenna.


Közvetlenül UTP kábel megy bele, az áramot POE adpteren kerüsz lehet felvinni, szintán ugyan azon az UTP-n kersztül.


Az AP kliens az Access Point egyik üzemódja, ahol Wi-Fi hálózatokhoz csatlakozol vele.


Az meg hülyeség, hogy a PCI -os kártya drága. 2-3 eFt -ért lehet venni.

De szerintem a PCI-os kari nem jó választás, túl sok antenna kábel kéne ahhoz, fevidd az antennához. És hatalmas lenne a jelveszteség.

2011. ápr. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Jó, akkor elmagyaráznád, hogy hogyan csináljuk meg? mert mi úgy gondoltuk hogy összehangoljuk a rootert, onnan kivezetjük a tetőre itthon meg meg 1km-re lévő gépnél is, egymás felé irányitjuk az antennát és akkor menni is fog...de akkor ez valszeg nem igy van. A másik dolgok hogy itt a tetőre kb 10m kábel kell, és igen sima kábellel nagy a jelveszteség, de ez az adapter elvileg felerősíti a jelet, nem?


Nagyon nem értem hogy hogy van ez...a lényeg hogy kapunk 2 ilyen NanoStation M5öt, kell még valami hozzá? és mit kell még vele csinálni, felrakjuk, hozzá a géphez és megy is?

2011. ápr. 28. 15:55
 5/10 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy természetesen a net az itthoni rooterről a tetőre utp-kábelen megy fel. Gondolom akkor csak azt a rootert kell össze hangolni, amit ehez a cucchoz adnak, és ott kint is utp-kábellel bele a rooterbe, vagy közvetlenül a gépbe és elvileg megy.Vagy nem?
2011. ápr. 28. 16:27
 6/10 P.O.C. ***** válasza:

Ez durván így nézne ki:

[link]


A TP-Link routerek maradék portjait, és a Wi-Fi -jüket meg a számítógépek csatlakozására lehetne használni.

2011. ápr. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Én is igy gondoltam:)

még egy utolsó kérdés, 5 megás internet van itthon, abból veszik el valamennyi ezen az 1km-eren?

valamint az, hogy erre a rúterre már 3 gép rá van kötve, és akkor 4.nek kötném be ezt ahogy a rajzon van, ez igy korrekt?

Ha ki jut a net, és a kinti rooteren bekapcsolom a wifit, akkor az is működni fog rajta? tehát ha laptoppal oda megyek a rooter közelépbe látni fogja?

2011. ápr. 28. 16:36
 8/10 P.O.C. ***** válasza:

NanoStation M5 5 Ghz -es, azt laptoppal tuti nem látod. De ha a Vevő oldalra kötött TP-Link routert kérded, azt igen, látni fogod ha a közelében vagy. És netezni is tudsz róla.


Az még kérdéses, hogy a NanoStation M5 tudja-e a 2,4 Ghz -et is. Mert akkor a vevő oldalra olcsóbb kültéri AP is megtenné. (Pl. a fent linkelt TP-Link.)

Bár az 5 Ghz meg azért lenne jó választás, mert nincs túltelítve. Így kevesebb lesz a zavaró tényező.


Ha kész vagy, egy marha erős WPA2-PSK kulcsot tegyél rá a kültéri cuccra, nehogy mindenki a te neteden lógjon. :)

Bár 5 Ghz -es cucca nem sok mindenkinek van. :P

2011. ápr. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 P.O.C. ***** válasza:

"még egy utolsó kérdés, 5 megás internet van itthon, abból veszik el valamennyi ezen az 1km-eren?"


Ez egy 54 Mbps -os MIMO -s cucc, amit jóval többre terveztek mint 1 Km. Akkor szerinted? :)

Viszont a PING nagy lesz, erre készüljetek fel ha a vevő oldalon online FSP -t kartok játszani.


Amúgy meg gyerek korom óta nem használtam a Paint -et, szóval remélem nem sajnálod a zöld kezeket..:)

2011. ápr. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Dehogy sajnálom! Sőt, örök hálám!!!! Igen én is úgy gondoltam hogy a kinti rooterről látni fogja, magát az 5ghz-et nem igazán, mert úgy tudom 2,5ön megy a legtöbb eszköz.


Az a helyzet hogy kintre is iet rakunk, mert úgymondo "akciósan" jutunk hozzá, haveri alapon!:)


Akkor úgy fogjuk beállítani ahogy a rajzon volt, az ip-címet meg dhcp-t.


Ha valami nem menne, tudnál adni privátba egy email címet?


Még1x köszönök mindent!!!!!!!!

2011. ápr. 28. 17:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!