Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha bankkártyával veszek...

Ha bankkártyával veszek valamit külföldi oldalon, akkor az eladás vagy a vásárlási árfolyamot kell néznem?

Figyelt kérdés

máj. 10. 07:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Veszel, tehát eladási. Az ő szempontjukból kell nézni. Mint itthon.


X összegért adja el az árut.


Ha te pl. tojást termelsz nagy tételben, akkor az üzlet a felvásárlási árat adja meg.


Ha te vásárolsz tőle, ő az eladó, akkor az eladási árat adja meg.

máj. 10. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha a valutát nézed, akkor bizonya magasabb összeget fizeted, forintot vesznek tőled euróért.

Te általában átlag árat adnak meg.

máj. 10. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha más pénznemben fizetsz, mint a bolt pénzneme (pl. forint, euró vs dollár), akkor a bolt vált, ha ugyanabban, akkor a kártyakibocsátó bank vált az eladási árfolyamon.
máj. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jól tudom, hogy ráadásul lehet eltérés időben, mert ugye azt írják a bankok, hogy a tranzakciókori árfolyamot alkalmazzák, és ez szerintem nem feltétlen az, mint amikor úgymond a webshopnál a kasszában fizetsz? Illetve máshogy működik a debit és credit kártya esetén, utóbbi később történik.
máj. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! akkor én honnan tudhatom meg hogy a weboldal mennyivel váltja át?
máj. 10. 08:53
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy weboldal átváltási árfolyama (pl. aliexpress) naponta változik. Tapasztalat szerint - és banktól függően - olcsóbb, ha a pénzváltást a bankodra bízod.
máj. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha egy weboldalon az eladási árat több pénznemben is meg tudod jeleníteni, és ismered a bankod árfolyamát, akkor tudsz összehasonlítást végezni.
máj. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!