Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Azok a cégek, internetes...

Azok a cégek, internetes áruházak, akik online árusítják a termékeket miért nem képesek minden esetben pontosan leírni a termék jellemzőit és legalább egy általuk készített fotót csatolni róla?

Figyelt kérdés
Gondolom fortult már elő nem egy emberrel olyan eset, mikor nem pont azt a terméket kapta, amit kiválaszott az online vásárláskor. Például más színű volt a termék, esetleg más márka, de persze hasonló csak nem pont az és nem pont azzal a tudással rendelkezett. Az online vásárlásnál a termék átvétele után van lehetőség elállni, visszaküldeni a temréket, de sokszor az elég körülményes. Nem lenne jobb, ha ilyen "zsákbamacsaka" vásárlások megszünnének? Persze tisztában vagyok vele, hogy nem kis munka lenne külön-külön minden termékről, de precízebb lenne. Legalább leellenőriznék és annak megfelelő képet raknának róla és nem csak a kapkodás, a precizitás mellőzése.

máj. 7. 02:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Mert így is megveszik, és sokan nem pöcsölnek a visszaküldéssel, mert nem éri meg,és ezt ők is tudják
máj. 7. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem kéne általánosítani, valahol, valamelyikről az utolsó csavarról is 10 kép van. Webáruháznál dolgozom. Ennek sok oka lehet, az egyszerű igénytelenségtől addig, hogy nincs, vagy alig van információ a termékről. Képet/képeket általában biztosít a gyártó, legalábbis letölthető valahonnan, ritka, amikor nincs semmi. Amiket árulnak, nem biztos, hogy készleten van, így nem is lehet lefényképezni.
máj. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Szirty ***** válasza:
Túl sok termékre túl sok munka megcsinálni. Főleg ha azok gyorsan cserélődnek. Egyik jön, másik megy.
máj. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Persze és akkor a vásárló ne kapjon szinte semmilyen vagy ne pontos tájékoztatást az adott termékről csak mert sok a termék és ő lassan dolgozik vagy nincs hozzá kedve?

Szerintem egy megfelelő képet és leírást nem nagy munka átmásolni csak akkor az tényleg feleljen meg annak a terméknek, amit árul.

Ami a visszaküldést illeti igaz. Sajnos azt sokszor a vásárlónak kell fizetnie, nem minden esetben egyszerü és idő is.

Úgy gondolom, hogy itt a szabályozásnak kéne erősebbnek lennie ami védi, segíti a vásárlót, ha ez néhány eladótól nem alap.

máj. 7. 23:40
 5/7 Szirty ***** válasza:

"Persze és akkor a vásárló ne kapjon szinte semmilyen vagy ne pontos tájékoztatást..."


Így van! Pontosan ez történik.


"Szerintem egy megfelelő képet és leírást nem nagy munka átmásolni..."


Egyet igen. Hatezret nem. Utána hetente új áru érkezésénél több százat megint nem.


"Úgy gondolom, hogy itt a szabályozásnak kéne erősebbnek lennie ami védi, segíti a vásárlót"


Egyetértek, de a szabályozással az a gond hogy hiába kötelezed őket több releváns termékinfó kiírására, ezt ellenőrizni nehéz. Csak szúrópróba szerűen lehet.

máj. 8. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#4 Én nem védtem azokat, akiknek nincs kedve, vagy ilyesmi, jogos elvárás, hogy legyen kint információ, és rendes kép(ek).
máj. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ha egy cég sok árúval foglalkozik, forgalmaz, akkor csak van valaki ott, aki weboldal üzemeltetésével, kezelésével, karbantartásával, frissítésével foglalkozik. Tehát külön ember erre a terültre, hiszen ez online terület nem? Ha már ott értékesít vagy ott is, akkor KÖTELEZŐ lenne a pontosság és nem bámilyen kifogás keresése a vevő terhére.

Sokan csak átmásolgatják a képeket leírásokat a google találatokból és ennyivel el van intézve. Talán ki se bontanak egyet a termékből, hogy tudják milyen, melyik is az? Na ezek azok a cégek, akikre nem lenne szükség. Az egyik nagy ilyen online cég nem hiszem kell írnom a nevét, hogy melyik az, amin sok forgalmazó értékesít olyan eltérések vannak, a vásárlók kommentjei alapján, hogy ha én adnám az engedélyt, esélye se lenne rá, hogy kapjon a működésre.

máj. 8. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!