Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Fájlmegosztó programoknál,...

Manly kérdése:

Fájlmegosztó programoknál, pl. a Shareaza mit jelent a hashelés ?

Figyelt kérdés
Letöltöttem a shareaza programot és az én letöltéseimet, képeimet sorra vette fel a könyvtárába.Ez nem gusztustalan lopás ?

#fájlmegostó program, hashelés
ápr. 24. 18:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Generált egy ellenőrző összeget. Ez két dologra jó:

- Amikor letöltesz, e hashre kereséssel megtudja, hogy kinek van meg az a konkrét fájl, így talál még feltöltőket.

- Ha végzett a letöltéssel, ellenőrizni tudja, hogy az sikerült-e vagy rossz adat jött.


Amikor megadtad neki, hogy melyik mappákat ossza meg, azokat hashelte, így ha valaki pont azt tölti le és neked megvan, megtaláljon és így feltölthetsz neki.

ápr. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Fájlmegosztó programoknál, pl. a Shareaza mit jelent a hashelés ?"

Minden fájlmegosztó program a megosztandó állományok tartalmáról egy úgynevezett ellenőrzőösszeget képez, ami egyedileg azonosítja az állományt, ez által kereshetővé válik.


"Letöltöttem a shareaza programot"

De minek? Egy elavult szoftver...


"és az én letöltéseimet, képeimet sorra vette fel a könyvtárába.Ez nem gusztustalan lopás ?"

Egyrészt nem. Lopni elidegeníthető dolgot - például egy autót, egy pénztárcát - lehet. Digitális állományról másolatot lehet készíteni.

Másrészt ha nem akarod, akkor nem osztasz meg. De egy fájlmegosztó hálózat léte a megosztott állományoktól függ.

ápr. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Felkínálta, hogy mit akarok megosztani, a letöltéseimet kivettem a listából, erre a shareaza könyvtárába szedett mindent ami a gépemen van-fotóim, videóim.Munkatársak fotói, családi képek, stb.Ez nem szemét dolog ?
ápr. 24. 20:23
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem, hisz te adtad meg neki, hogy megoszthatja. Kivetted a letöltéseket, minden mást megosztott, mivel nem vetted ki.
ápr. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A képek is letöltések mert régen felraktam a facebook-ra, most meg letöltöttem mert tönkre ment a régi gépem.Tehát minden amit hashelt az letöltés annak ellenére csinálta, h. kivettem a letöltések megosztása mappát.Hashelt ezerrel.Mindent.Már letöröltem a programot mert senkinek semmi köze a fotóimhoz.
ápr. 24. 21:16
 6/6 A kérdező kommentje:
Tudtok esetleg korrektebb fájlmegosztót ?
ápr. 24. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!