Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A Vodafone belassította a NET...

Kedves Vezető kérdése:

A Vodafone belassította a NET XXL csomagot ?

Figyelt kérdés

Az egy dolog, hogy szerződéses előfizetés közben, árat emeltek, 5ezerről, most kb 5800 lett, de amióta van az új , de drágább korlátlan Net jük, mintha ez lassabb, gyengébb is lenne.

Most pl 300kb/s el jön egy játék a Play Áruházból, és a Speedtest se mutat többet.

Más is tapasztalt ilyesmit ?

Köszönöm.



ápr. 24. 15:17
 1/9 anonim ***** válasza:
0kb/s a garantált sebesség. Ha a megszokottnál sokkal lassabb lett, akkor az inkább lefedettségi probléma lehet, aminek köze lehet a 3G lekapcsolásának.
ápr. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Túlterhelt a cella amin épp vagy. Ez ilyen, a mobilnet erőforrásai korlátozottak, de közben egyre többen használják, így egy idő után nem bírja már és lelassul. Ebben valóban közrejátszik a 3G lekapcsolás, mert a Vodának pont voltak lyukak a 4G-ben, ahol 3G-re esett vissza, azóta 2G-re esik vissza ami a legjobb esetben, ha csak te vagy rajta 270 kbps-t tud. Meg mivel mindenki a 4G-n lóg, 3G-re szándékosan visszaváltva még normális sebességet tudtál elérni. Most az 5G csak drága csomagban, drága készülékekkel működik csak, meg a lefedettség is csekély, de ezzel jelenleg normális sebességet lehet elérni, mert alig használják. MÉG! Ahogy bezuhan az 5G telefonok ára és elérhető lesz minden csomagban, tömegek fogják megszállni és az is lelassul. Akkor a 4G lesz ismét jó, amíg az is a 3G sorsára nem jut.
ápr. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen! :)
ápr. 24. 19:46
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
A Voda egyes újabban kötött csomagjaiban valóban lasssítja a netet. Az egyes csomagrészletezőkben ezt le is írja. Persze lehet túlterhelt cella is, de az újabb csomagokban lassít valóban.
ápr. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ez egy meglévő előfizetés, de értem, köszönöm az infot!

Egy éves, de nemrég újítottam az alkalmazásban még egy évet.

Az első egy évben lazán jött 2-8 Megával minden, sosem volt ilyen kb/s'.

ápr. 29. 09:36
 6/9 anonim ***** válasza:
Azóta van ez a gond amióta a DigiMobilosokat ráeresztették a hálózatra, ami közel 200 ezer ügyfelet jelentett. Ők jellemzően nem a Vodától mentek át a Digihez, hanem főleg a drága Telekomtól és Yetteltől (akkor még talán Telenor). Tehát hirtelen lett egy hatalmas terhelés a hálózaton. Bár a Voda pont magasabb frekvenciát használ a 4G-hez amihez muszáj sűrűbb adóhálózatot kiépíteni, ami magasabb kapacitással jár, de valahogy mégse olyan jó mint kéne neki, inkább a hátrány ütközik ki, a lyukak a lefedettségben, ahol a 3G lekapcsolás óta már csak 2G van.
ápr. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
5/ Igen, amikor hosszabbítasz, akkor soha nem a régi csomagot hosszabbítod, hanem a régi csomaggal azonos új csomagra váltasz, így történt meg, ami megtörtént.
ápr. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Értem, hát, ez is megújult. :)

Amióta van előfizetői szolgáltatás azóta a hosszabbítás, az a szerződésben foglaltak hosszabbítását jelentette, nem váltást, arra a csomagváltás volt kb 20+ évig (?)..

Mikor volt a Hello Data, 2 évig 5 ezer volt a korlátlan net, pedig ott hűség idő sem volt.

De értem amit mondasz, az új jelentését a hosszabbításnak, köszönöm szépen neked is a plusz infót!:)

ápr. 30. 11:58
 9/9 anonim ***** válasza:
7-es vagyok. Ha már nem létezik az a csomag a szolgáltatónál, akkor bizony az ahhoz megegyező újabb tartalommal rendelkező csomagot kötik meg. Ilyenkor a kirakati tartalom ugyanaz, de a kisbetűs rész változó lehet.
máj. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!