Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Üdv. összeraktam egy gamer...

DGergo95 kérdése:

Üdv. összeraktam egy gamer pc-t, szerintetek jól raktam össze? A cél az lenne hogy a mai játékokat vigye full grafikán gond nélkül pl. :gta 5, bf4 stb. (ja és árérték arányban jót választottam? )

Figyelt kérdés

Asrock H87 PRO4 alaplap

Intel Core i5-4690 processzor

Corsair 2x8GB DDR3 1866MHz Vengeance XMP memória

Gigabyte GTX970 4GB DDR5 GV-N970G1 GAMING-4GD videokártya

Western Digital 1TB SATA3 64MB WD1003FZEX merevlemez

Thermaltake 630W Smart SE SPS-630M tápegység



#PC #PC Gamer #gamer pc segítség
2015. máj. 15. 01:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%
Ehhez az alaplap, a processzor, a memória és a táp is feleslegesen erős.
2015. máj. 15. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Tápból bőven elég lenne egy XFX TS/pro 450w is (sőt, abban is bőven maradna kakaó), RAM-ból pedig 2x4GB. A fennmaradó pénzből vehetnél egy SSD-t, játékokban nem számít sokat, de még mindig többet, mint a + RAM és a fölöslegesen erős táp. Proci helyett is elég lenne egy i5 4460 egy GTX 970 mellé, így akár egy 240GB-os SSD is beleférne az árba, vagy több maradna a zsebedben.


Egyébként nem rossz konfig, mennének rajta ultrán az említett játékok.

2015. máj. 15. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Miért lenne "feleslegesen erős"? Én meg feleslegesen szép vagyok. Arra is gondolni kell, hogy pár év múlva is tudja használni az akkori játékokon. Jó ez az összeállítás.
2015. máj. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

#3

+1, nem csak azt kell nézni, hogy mi van ma, ez a gép vélhetőleg 1-2 kivételtől eltekintve mindent tökéletesen fog futtatni a következő 1-2 évben, utána is jó lesz minimális kompromisszumokkal. Nagyobb/több hdd mondjuk nem árt most már, nagyon könnyű megtömni 1 terát.

2015. máj. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

De én csak a kérdésre válaszoltam. Ahogy nézem a második válaszoló is. Jelenlegi játékokra feleslegesen erős.


Jövőre tekintve pedig:

Táp még akkor is túl nagy. Minden egyre gazdaságosabban, nagyobb hatásfokkal működik. Egyre kisebb tápok kellenek majd, erre most vegyen egy már most is nagyot?

A mai intel processzorok szinte kivétel nélkül nem jelentenek szűk keresztmetszetet egy játékban sem. Mire elérik a játékok azt a szintet, hogy egy olcsóbb i5 és a fenti között a játékokban különbség fog mutatkozni, addigra a fentinek is meg lesznek számlálva a napjai.

Az alaplap követi a processzort.

Memóriából 16 GB, az is 1866 MHz? Mégis minek? Majd jó lesz egyszer talán valamire? Addig minek legyen a gépben feleslegesen? Ha nem veszi meg, az ára nála marad, nála kamatozik.


De lehet itt beszélni, pár hónapja a többség itt még 6-700 W-os tápokat ajánlgatott kivétel nélkül mindenkinek. Szerencsére legalabb ez a hülyeség kezd lecsengeni.

2015. máj. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Asrock B85M bulk alaplap

i5-4690k proci

memória helyett 1600mhz CL9 változat

legolcsóbb gigabyte gtx970-el mi a gond?

wd ezex rendszer vinyónak

Corsair VS-450W táp


Majd ha kevés lesz a proci dobsz rá egy hűtőt és meghúzod picit.

2015. máj. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#5

Tegnap rendeltem a 8gb mellé még 8gb t, nyilván dísznek. Arra nem gondoltál, hogy az nem egy hátrány, ha mondjuk nem kell bezárni programokat, ha meg akarsz nyitni egy másikat, és teszem azt még akár gyorsan is szeretnél váltogatni közöttük? Ha mindegyik kérdésre nem a válaszod, akkor persze, bőven elég a 8gb mindenre.

2015. máj. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, akkor ez nem egy rossz konfig ahogy le vettem.

Így van jövőre is gondoltam... bocs ezt ki felejtettem.

i5 4690-re azért gondoltam mer erős procinak tűnik és a 4690k-t meg feleslegesnek tartottam mivel sose húztam /tuningoltam a procikat ilyennel nem szeretek szórakozni.

Későbbiekbe egy jó ideig nem akarok foglalkozni gép felújítása.Ramból is ezért 16gb meg az sose baj ha több pl ha játszok gta 5 el meg még 20 dolog megy közbe lehet kevés is lesz a 8 gb alapból annyit kérnek a mai játékok 8 gb ot.(ezt viszont nem tudom örülnék ha valaki segítene 1866mhz-t azért választottam mert azt hallottam hogy az apus prociknak sokkal kedvezőbb a 1866 +,ez miért van?vagy igaz ez így?

2015. máj. 15. 12:01
 9/11 anonim ***** válasza:

A processzor és az alaplap is csak 1600MHz-ig támogat RAM-okat, innentől felesleges az 1866MHz-s memória, bár nagy valószínűséggel csak pár száz forintos eltérés van köztük. A memóriából én is tapasztalom, hogy olykor bizony kevés a 8GB, de ha videószerkesztésre nem nagyon használod a gépet, nem feltétlen fogsz 16GB-t kihasználni.


A tápegység valóban túlméretezett, egy kisebb XFX vagy FSP is megteszi.


Ezektől eltekintve, RAM-ból a 8GB többnyire elég lenne, valamint később is bővítheted, ha esetleg 2x4GB-t veszel.


Egy olcsóbb tápegység és feleannyi memória mellett a közeljövőben beleférhetne legalább egy 120GB-s SSD.


Egyébként jó konfig. Nekem is hasonló van, csak AMD videokártyával és egy ASUS H97-es lappal.

2015. máj. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A k-s procinak a felára talán 4-5E.


Ha nem is használod akkor is azt venném, eladásnál eldöntheti a kérdést.


Egyébként a mai tuning a megfelelő procikkal nagyon egyszerű. Szorzót változtatod, esetleg adsz neki + feszültséget és kész.

2015. máj. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!