Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik Western Digital merevle...

Melyik Western Digital merevlemez típust ajánljátok játékra? (Green, Blue stb. )

Figyelt kérdés
Tehát sorrendben gyorsaság szerint így van? green<blue<red

2015. máj. 10. 17:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább Black, de a fölsoroltak közül Blue.
2015. máj. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A ,,Red"-el mi a helyzet? Igen a blacket kifelejtettem bocsi. Szóval akkor gondolom nem így van:green<blue<black<red
2015. máj. 10. 18:00
 3/7 BM-Striker ***** válasza:
100%

Blue: általános használatra.

Green: kis fogyaszatású másodlagos adattárolás ahol nem sok fájlművelet törénik (pl fimlek, zenék, képek, egyéb letöltések)

Red: RAID tömbökhöz, elsődleges adattárolásra

Black: nagyobb teljesítményű gyorsabb HDD, programok telepítésére.



Black a leggyorsabb, de nem éri meg a felárat.


Úgyhogy Blue.

2015. máj. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Játéknál kevésbé számít a merevlemez, persze a pálya betöltési sebesség változhat. A black gyorsabb fajta típus és anno 5 év garit is adtak rá (nekem is ilyenen vannak a játék telepítések), blue az a normál, középkategóriás vinyó, míg a green inkább adattárolós (picit lassabb, de halkabb és kevesebbet fogyaszt). A red ha jól tudom inkább raid-re vagy NAS-hoz van ajánlva azaz itt a tartósság és a folyamatos üzem a szempont. A raptor és velociraptor vinyói a cégnek inkább már spéci kategória (10000rpm) munkaállomásokba, bár sztem az SSD-k világában már kevesebb értelmük van.
2015. máj. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És tudtok ajánlani hasonló sebességű másik márkájú vinyót? Most olvastam a prohardver tesztjét és nagyon lehúzták a WD merevlemezeit.
2015. máj. 10. 18:19
 6/7 anonim ***** válasza:
A Seagate még, ami viszonylag jónak számít, de én a Western Digitalokról eddig jobbakat hallottam.
2015. máj. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én sokáig Samsung vinyókat használtam, általában nem volt velük gond és azzal a kevés Quantum vagy Seagate-vel sem, amikkel találkoztam. A Maxtor-val vegyes tapasztalataim voltak anno. Toshibával és IBM-mel csak egy-egy darabbal találkoztam személyesen, de azok akkor meghaltak viszonylag hamar. De ezek már régen voltak és az utóbbi években inkább WD vinyókkal dolgoztam...a Blue szériával idáig nem volt gondom a Green is általában megbízható, de ilyet már kellett gariztatnom. Sajnos a Black-ből is találkoztam már gariztatni valókkal, de az ami nálam van jól húzza az igát már közel 6 éve. Egy időben már Én is voltam úgy, hogy soha többé WD vinyót, de az utóbbi években szerencsére nem volt bajom. Ettől függetlenül figyelembe kell venni, hogy az egyéni tapasztalatok önmagukban nem sokat érnek csak ha tömegeket nézünk. Leginkább olyan ember tudna megbízhatóbb tanácsot adni, aki mondjuk szervízben dolgozik és meg tudja mondani, hogy szériánként X eladott példányból mennyi jött vissza arányosan. Lényegében bármelyik gyártó vinyója meghalhat idő előtt vagy lehúzhat 10 évet is.
2015. máj. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!