Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » FPS és teljesítmény csökkenés....

FPS és teljesítmény csökkenés. Mért?

Figyelt kérdés

Hirtelen elkezdett a számítógépem teljesítménye csökkenni. A játékok esetében az a helyzet, hogy meg van a kívánt FPS szám majd hirtelen droppol egy ideig ott marad pár másodperc fenn, pár másodperc lenn... Nagyon nem találtam meg a hiba okát eddig nem volt gond, a gépben van egy Cooler Master venti így a proci magok is játék közben 50 fokosak minden más 40 körül, tehát nem a melegedés a baj. Szerintem vagy videokártya lehet vagy a táp, mert a processzor feszültsége mintha ingadozna. Egyetemen most tanultam, hogy a CPU 1,2 V-n kell működjön az alatt bajos nekem néha leesik 1.024-re.


Itt van 2 kép az Aida64-ből: [link]

[link]


Előre is köszönöm a válaszokat! Bármilyen tippet, tanácsot szívesen fogadok!



2015. máj. 4. 23:29
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Az, hogy a processzor feszültsége ingadozik, az természetes, ha BIOS-ban auto feszültségre van beállítva. Táp pontos típusa?
2015. máj. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
HKC USP-5550 a táp típusa! Persze, hogy ingadozik de 1,024 nem kevés? 1,2 a minimum amin működnie kéne nem tudom mi történhetett, eddig semmi gond nem volt. Sajna Windows-ba nem érzékelem a lassulást, de valószínűleg csak az SSD kompenzálja a teljesítmény csökkenést. Vagy a HDD ment tönkre amin a játékok és programok vannak, bár e felől vannak kétségeim...
2015. máj. 4. 23:34
 3/25 anonim ***** válasza:

Hány fokos a VGA terhelve?

Mert biztos nem 40,az max alapjáraton.

2015. máj. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

"HKC USP-5550"


Ja,ezzel kellett volna kezdeni.

Dobd a kukába,és vegyél egy normális tápot.

2015. máj. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Valóban szemétre való, de nem biztos, hogy ez a baj. Mennyi ramod van?
2015. máj. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Hát, az a szar táp simán tönkretehette a merevlemezt. Itt egy kis teszt arról a "tápról": https://www.youtube.com/watch?v=XhCnwiWBbUY&hd=1
2015. máj. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
8 Giga RAM-om van
2015. máj. 4. 23:39
 8/25 A kérdező kommentje:
Terhelve is alig éri el néha az 50 fokot a VGA, a hűtése nagyon jól össze van dobva a gépemnek, azzal nincs gond teljesítés közben sem. Egy pillanat és teszek fel képet terhelés alatt.
2015. máj. 4. 23:40
 9/25 anonim ***** válasza:
Szerintem nem értetted meg, amit írtunk. Lehet akármilyen jó géped, de ha egy ilyen szar tápot van, az könnyen okozhat instabilitást és áramingadozást.
2015. máj. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Én értettem amit írtatok és tisztába vagyok vele, hogy 5 éves a táp, de mielőtt elbattyogott újat venni, szeretnék megbizonyosdni, hogy biztosan ez a gond.


kép: [link]

2015. máj. 4. 23:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!