Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Most akkor valaki elmagyarázná...

Most akkor valaki elmagyarázná pontosan, hogy kinek való PC és kinek konzol?

Figyelt kérdés

Ez a harc ugye örök......


A PC-re adnak ki majdnem minden játékvezérlőt, az oculus rift-től a mittudoménmicsodáig, ha van egy konfigot, mindennel összepakolva, ami jó, akár több mint 100FPS-en hasít 1080p-ben, és nem is beszélve a játékon kívüli dolgokról.

Tehát, a PC az egy elképesztő jó dolog mindenre, ha van pénzed persze.



Ott a konzol.

Hangoztatják, hogy játékra tervezett, stb, mégis 30-60 FPS-el kullog a PC mögött, ráadásul a grafika sem ott jár, sőt, csakis játszani lehet rajta, meg filmezni, max. az hogy netezni, és játékvezérlő sincs annyi rá.



Akkor ez most hogy van?

Ha ennyivel jobb a PC, akkor miért konzolra jön előbb a sok cucc, meg elvileg jobban optimalizált, meg stb.


Azt nevezik optimalizálásnak, hogy AC unity 30 FPS/900p????

Na ne röhögtess.


Én nem akarom a PC-t védeni, és nem is azt kérem, hogy mondjátok meg melyik jobb, mert mindenki azt mondja ami jobban bejön neki, de viszont én nem tudom.


Az a baj, hogy a konzol megfogott, mert még sose volt m, és mindig olyan színben vannak feltüntetve hogy ilyen játékélményt semmi sem produkálhat MÉG!


Milyen szempontokat vegyek figyelembe, hogy tudjak dönteni?


Viszont, amit érdemes megemlítenem, hogy AKÁRMELYIK MELLETT DÖNTÖK, UTÁNA TÖKÉLETESEN MEGVAGYOK A MÁSIK NÉLKÜL.

Szóval, ha pc-t veszek, nem baj, ha nincs konzol, és fordítva.


Viszont félek, hogy a jövőben nem jönnek majd ki a PC-re játékok, viszont ha konzolt veszek, akkot amellé még fent kell tartanom egy PC-t, meg PC olcsóbb, mert én ha konzolt veszek, biztos kell egy pár játék, minimum 5-öt vennék, de persze nem egyszerre, az meg már majdnem 70000 Ft egy nextgen konzolra, abból meg már veszek még egy videókártyát, az meg kettéhasítja a konzolt, de még hogy.


Szóval nem tudom, fogalmam sincs melyiket vegyem.


És ezek az érvek, amiket leírtam, teljesen erre utalnak:


Direkt úgy csinálják, hogy egyik se érje utol a másikat, hogy a mind a kettőt vegye a csóri nép...

De nekem ez a baj, mind2 nagyon nem megy.


Alaphelyzetben, most, van egy kb. 60 ezres gépem, alap hardverekkel, ennyi.


Ha PC-t veszek, 230 ezret szánnék rá, és tudom, ennyiből nagyon jó, de félek, hogy pár év, és alig lesz játék rá. (pl.: a GTA V-el a konzol kapásból rántott rajtam egyet maga felé, de nem teljesen, viszont, hogy PC-n lesz FPS mod, és kidolgozottabb lesz, az megint visszarántott) Szerintem azért adják ki később PC-re a játékokat, mert igényesebbek, de nem tudom.


Ha konzolt veszek, akkor először egy 150 ezres gép, aztán pedig a konzol.


Nem tudom már, mi legyen.....



2014. dec. 4. 23:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%
hány éves vagy?
2014. dec. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
25, de nincs annyi keresetem, hogy egybe kihozzak egy gamer PC-t PS4el együtt
2014. dec. 4. 23:24
 3/15 totolala ***** válasza:
0%

230-ból PC.. :)


Ha megkérsz egy szakit, szívesen összeállít neked egy erős gépet és 3-4 évig elég lesz.


Konzol akkor kellene, ha 12 éves lennék és abból állna a gamelésed, hogy puff, leülsz, és fos irányítással, közel sem olyan pörgős meneteket Menj, mint PC-vel..



Érdekes. A nagy lanokon, bajnokágokon miért PC-kkel játszanak?


Consolt akkor vegyél ha van rá 100 rugód.



230-ból, ha gondolod én is összedobok egy konfigot neked.



1 szavazat a PC-nek!

2014. dec. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Hamár 100-asokat adsz ki, jobban jársz a PC-vel, sok másra is jó a játékon kívül, munkához (vagy kereséshez) is jól jön. Nem csak játékból áll az élet, pláne nem 25 felett.


+1 A PC-nek.

2014. dec. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 HUN_Sector ***** válasza:

A konzol inkább a társasági játékról szól. haveroddal leülsz a nagyképernyős tévé elé és nyomtok egy fifát.

A pc sokrétű alkalmazást biztosít, olcsóbb rá a játék is, de nem olyan kényelmes, hogy fotelből játssz. Ez utóbbi mondjuk megoldható, ha a tévéd kötöd össze a pécével és wireless kontrollert használsz egy olyan játékkal, mely támogatja azt (pl. ilyen kontroller a microsoft xbox 360 pc-re kalibrált (fontos hogy a pc-s legyen) kontrollere, vagy bármely no name, amit kapsz a boltokban)


A konzolokat általában max 60fps-re lövik be, ha bedöglik, akkor szerviz, vagy buktad az árát ha nem javítható és nem garis. A pc-nél az alkatrészek garanciája átlag 3-10 évig terjed. Ez utóbbi egy konzol életciklusa.


Ha csak játék tekintetévben és az ár vonatkozásában nézzük.


Veszel egy next-gen konzolt, az kb 130-150000ft. Jó esetben kapsz hozzá 1-3 játékot. Az, hogy új címet vegyél 18000ft, 1 éveset 12000ft, régebbit 8000.


Veszel egy PC_t, 200000ft-ból, ha radeon kártyával vásárolod, nagy valószínűséggel lesz hozzá 1-2 játék (never settle promóció - aqua-nál jár hozzá, ha a számlán a Ramiris importőr neve szerepel és jelzed a számla sorszámát és a vásárlás azonosítóját az aqua képviselete felé). Az, hogy új játékot vegyél, max 12000ft, gyakran csak 10000. 1 éves játék kb 6000ft, régebbiek 4000ft.


Most már nem igaz, hogy amit nyersz a réven, elbukod a vámon. A konzolhoz a játékok drágábbak. Én az irányításával sem tudtam soha megbarátkozni.


De ez annyira egyénfüggő, hogy kinek mi jön be.



Én azt mondom neked, nem fog megnyugodni a lelked, amíg meg nem tapasztalod magad. Most a kifutó xbox és ps3 modellek kiváló áron vannak, még a mozgásérzékelős modell is. A játékokat még valószínű évekig kiadják ezekre is, mert akkora számban találtak korábban gazdára.

Aztán összeraksz majd egy 150.000-es gépet egy szakértő segítségével (ne boltossal, az lehúz, kész gépet meg ne vegyél, mert az is lehúzás) és azon is tudsz játszani. Így aztán mindkét álmod teljesül.

2014. dec. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Szubjektíven, ha nekem lenne 230.000-em, akkor én PC-t vennék. Játékok mindig is meg fognak jelenni pécére, annak ellenére, hogy a konzolos marketing meg amúgy az összes tudós temeti a pécét, bizony még egy hatalmas szegmens a világban és az is marad efelől nem kell aggódni.


A konzol valóban akkor jó, ha tényleg már nem tudod hova pakolni a 10.000-es kötegeket és úgy érzed vagyonod tudatában, hogy megengedheted magadnak, hogy vegyél egy konzolt is vagy kettőt, aztán leülj néha csak úgy agyzsibbasztás után játszani egy kicsit, illete amire amúgy a konzol piac épül, a fiatalok, főleg 8-16 éves korosztály.


Egy konzolt egy 7 éves is el tud indítani, egy pécén már kicsit bonyolultabb a helyzet.


Szóval a konzolt én egy kicsit olyan úri murinak tartom idősebbeknek, de ahogy észrevettem, a fiatalabbak körében nagyjából lételem. Ezektől a kölköktől szisztematikusan megvontak minden természetes dolgot és már csak facebookozni meg konzolozni tudnak, hát ez egy szomorú, de amúgy másik történet.

2014. dec. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat ilyenkor is! :DD

Meglepett, mert máskor nappal nem kapok még egyet se :)


Szerintem mindenképp az lesz az utolsó ütőlap, hogy besétálok egy ilyen "helyre", és kipróbálom a konzolt, de kizárólag PS4 jöhet szóba, persze ki ne nyomkodja meg a másikat is, az XBOX One-t, ha már ott vagyok, de valószínű, hogy továbbra is a PC vs PS4 szituáció fog fenn állni.


Konzol exkluzívok mindig is hidegen hagytak, persze ha lenne, játszanám, hogyne, de ha nincs, az sem vág földhöz.


Kedvenceim mindig is a multiplatformok lesznek.


Egyébként simán PC-t vennék, csak egyetlen ok, amitől félek, hogy a multiplatformok szépen lassan megszűnnek PC-re, a GTA V-nél rendesen odavágott, és hirtelen azt hittem, hogy ezzel megkezdődött a konzol uralom a játékvilágban.



Összegezve:

Egy határozott, hozzáértő megerősítést várok, hogy a multiplatformok még jó-jó sokáig meg fognak jelenni PC-re, és ezzel asszem el is dőlne a harc.

2014. dec. 5. 00:07
 8/15 anonim ***** válasza:
iletve azt se felejtsük el hogy konzolnál ha multizol akkor kell PS Plus is (asszem ) illetve konzolra nincsenek se stratégia se MMORPG-k ... (valóban viszont van last of us ) illetve ami nekem "fontos" hogy pc-n lehet a játékokat moddolni és nyugodtan bele lehet piszkálni miközben konzolnál ilyen nincs ... illetve a pc is csak egyszer nagy beruházás úttanná csak pár évente kell vmit cserélni és a régit eladni míg konzolnál meg kész le kell váltanod az egészet és eladod a régit egybe amin azért elég nagy ár rések szoktak lenni :D
2014. dec. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
tuti meg fog jelenni pc-re ... néz meg egy steames eladást pc-re :D a sokszorosa a konzolénak (még a warezer ellenére is ) meg alapból konzolra pc-n fejlesztenek :D a GTA V elvilegbe azért jön csak januárban pc-re mert hogy nem egy sima portot szeretnének kiadni hanem egy minőségi optimalizált játékot ... (ne legyen olyan mint most az unity .. az még ps4-en is van hogy 18-24 fps között mozgott ...)
2014. dec. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Egy határozott, hozzáértő megerősítést várok, hogy a multiplatformok még jó-jó sokáig meg fognak jelenni PC-re, és ezzel asszem el is dőlne a harc."


Mi nem akarunk szerintem győzködni téged, ezt magadnak kell eldöntened. És ilyen megerősítést szerintem még a bennfentesek sem tudnának adni, de ha most veszel egy pécét, akkor az kb. 4-5 évig jó lesz, enyi idő alatt nem fog akkorát fordulni a világ, hogy egy akkora szegmenst mint a PC feladjanak a konzol-hegemónia kedvéért.

Pénz beszél és a pénz a pécé oldalán is bizony ott van rendesen.

2014. dec. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!