Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem tudja kezelni a...

Miért nem tudja kezelni a memóriát a gépem?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

A minap raktam össze egy gépet. Ami fontos a kérdésemet illetően az az hogy az alaplap egy Asrock extreme 3 a memória pedig 12G DDR3 Kingston. A memóriák ugyanolyanok

4-2-4-2 be van kötve. Eddig win7-et használtam a rendszer ugyan kiírta hogy látja mindd a 12 de feltünően lassú volt a gép. 2 napja áttértem a 8.1 Winre és olyan problémával találkoztam amit nem értek. Minden gépbekapcsoláskor illetve resinél kiírja hogy ugyan látja a 12G de az egyik újraindításnál csak 2 tud kezelni a másiknál 6-ot a harmadiknál meg tudja mind a 12-t. Halvány lila fogalmam sincs hogy ezt mi okozza. A történethez hoozátartozik hogy a gépet kb 5x tudom csak bekapcsolni mert amikor bekapcsolom egyszerűen nem bootol fel a rendszer.

Tudna valaki tippet adni hogy mit kéne tennem?

Köszönöm!


2014. okt. 23. 18:44
 1/8 Makker bolha ***** válasza:
Az hogy lassú volt nem csak a ram lehet ! A procid is lehet lassú vagy a hdd -d is lehet lassú!... De ezel még nem találkoztam :/ Szerintem az alaplap a rosz...
2014. okt. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Samsung SSD és egy 8magos FX AMD van mellette. Nem lassú :-)
2014. okt. 23. 18:48
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem meg biztos, hogy jól lett feltelepítve az a rendszer?
2014. okt. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Makker bolha ***** válasza:
Szerintem vagy tényleg az alap a rossz vagy roszul telepíteted fel tényleg a windowst! Nekem is windows 8.1 van és csak 4GB ramom van de minden megy mint az álat :D
2014. okt. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Meg ne haragudjatok de egy automatikus rendszerrakásnál mit lehet elronteni hogy a windows ne tudja kezelni? A gép fizikálisan látja de nem kezeli.
2014. okt. 23. 18:55
 6/8 A kérdező kommentje:
Alaplapi driver és a videodriver a legfrissebb gyártói oldalról letöltött.
2014. okt. 23. 18:55
 7/8 anonim válasza:
Asrock kalap szar, egyik isemrosom 10drb -t rendelt belole gepeket rakott ossze mind a 10 hibas volt, csereld le asusra vagy msi -re vmi normalis alaplapra csak ne asrock
2014. okt. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ez egyénileg eldöntendő. Nehezen tudom elképzelni hogy 10/10 lapka rossz...
2014. okt. 23. 19:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!