Az AMD nyújt még bármit is (processzor kérdés)?
Arra gondolok hogy egyszer csak erről :AMD Athlon II X4 7xx-ről látom hogy mindenki inkább ezt ajánlja : Intel pentium g3420( és egész idáig miért nem ez lett ajánlva?) . ennyivel jobb lenne (én nem tudom csak minden válaszban ezt látom.) Mondván hogy jobban fejleszthető. Na de mi van akkor ha mondjuk 5 évig megint nem tud arra spórolni hogy vegyen új gépet(ezáltal nem fejleszt mondjuk egy I5 4670K-ra)akkor nem lenne egy időtállóbb "négymagos".
Tehát még egyszer tényleg ennyivel jobb? (mondom én nem tudom)
És akkor az AMD már felesleges már mint proci mert végül is ezt athlon 7xx-xet is felváltotta egy Intel pentium g3420 proci?
Mert ugye mostmár az "izmos" AM3 ios "halott".
Magyarázatotokat köszönöm.
nemhiszek az intelben
nagyon megoszlanak a vélemények személy szerint AMD-s vagyok
játékra szinte mindenki azt ajánlja akit kérdeztem. mostmár az AM3+ van az AMD nél mivel kezeli AM3 és FM1 foglalatos procikat is
rendben köszi jöhet még
Mindekinek megy a zöld .
Ebben a tesztben az Athlon 740 szerepel a Sandy Bridge Pentiumok ellen:
A 750K és 760K annyiban különböznek tőle, hogy 200 illetve 600MHz-cel magasabb órajelen járnak, ez a leggyorsabbnál optimális esetben 18% körüli teljesítményelőnyt jelent. Na most, az Athlon 740 jól láthatóan a Sandy Pentiumoknak a szintjét tudta. Volt ahol gyorsabb, volt ahol valamivel lassabb. Csakhogy azóta volt egy Ivy Bridge és most már a Haswellnél járunk. A mostani Pentiumok gyorsabbak a Sandy-nél, a Haswell nagyjából 15%-ot hozott az Ivy-hez képest és, az Ivy 5-8%-ot a Sandy-hez képest.
Vagyis a Pentium G3420 már vígan beérte a csúcs Athlon 700-asokat. Az Athlonok már csak azokban a programokban vannak előnyben, ami úgy használja a 4 magot, ahogy azt ő szereti. Ez azért van, mert az AMD processzormagjai nem teljes értékű magok, fontos néhány fontos részegységen két mag osztozik, amik így modulokba rendeződnek. Hasonló a helyzet, mint az Intel Hyper Threading megoldásánál, csak az AMD 20% helyett ideális esetben egy teljes mag 60-80%-át sajtolja ki magjaiból. Persze itt a saját magjukról van szó, és ez hozza nehéz helyzetbe az AMD-t. Az extrém magas órajelek ellenére is gyengék a processzormagjaik.
És most a fejleszthetőségől. Az Intel G3420 helyére alaplapcsere nélkül belerakhatsz majd akár i3-at, ami az FX-6300 teljesítményét hozza majd, vagy i5-öt, amiből a leggyengébb is az FX-8350 teljesítményét tudja. Az Athlon 760K viszont a plafon, már nagyon régóta. Processzorteljesítményben a 40 ezer forintos A10-7850 sem tud semmivel többet, és a már rég leváltott Phenom 955 sem lassabb. Vagyis az AMD 5 év alatt semmit sem gyorsult, viszont ebben az 5 évben 5 különféle részlegesen vagy egyáltalán nem kompatibilis foglalattal volt piacon (AM3; AM3+; FM1; FM2; FM2+). Ennek alapján egyszerűen nem is várható, hogy a 760K-nál erősebb processzor kijöjjön a belátható jövőben.
És hogy régebben miért az Athlon volt ajánlva? Régen piacon voltak, voltak tartalékai a négy programszálban és a leggyorsabbak elérték a leggyorsabb, vagyis a 760K elérte az i3-ak teljesítményét sokkal olcsóbban. De ezek az előnyök a Haswellel elkoptak. Már csak a régi beidegződések terelik a vásárlókat az AMD-hez, miszerint az 4 magos, a Pentium meg 2, hogy az AMD jobb játékra és hogy az AMD olcsóbban adja ugyanazt a teljesítményt. Csakhogy ez ma már nem igaz.
Személy szerint én is Inteles vagyok (kisebb fogyasztás, magonként nagyobb teljesítmény).
De az, hogy a next-gen konzolokban AMD processzor dolgozik, és, hogy az újabb játékok az erősebb grafikus kártyák mellett a több magot is kihasználják, lehet valamennyire az AMD felé fogja dönteni az ipart.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!