Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem indul néha a gép?

Miért nem indul néha a gép?

Figyelt kérdés

Intel Core i5 3330

Asus P8B75-V

Kingston HyperX Predator 8Gb 1600Mhz ram

Asus GTX 560 vga

Segate Barracuda 1Tb HDD

Chieftec CTG-600W


Na az a helyzet, hogy kb. 25 indításból egyszer csinálja azt, hogy elindul, majd windows 7-nél itt: [link]

még a logó előtt lefagy a gép, vagy magától újraindul. Nagyon idegesít, hogy egy zsír új gép, vagy decemberben lett összerakva a cpu + alaplap + ram és a vga, táp pedig 2,5 éves. Nem tudom mi lehet a baj, hdd 100/100, nincs bad sector. Minden alkatrész minőségi és mégis ilyet csinál a gép. Közben amikor elindul a gép, akkor nagyon jó, mert rendesen viszi a játékokat stb...



2013. jún. 29. 22:51
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

"Nagyon idegesít, hogy egy zsír új gép, vagy decemberben lett összerakva a cpu + alaplap + ram és a vga, táp pedig 2,5 éves."


Bocsánat, ez értelmetlen.

Szóval decemberben vettem a procit, alaplapot, ramot és a vga, táp pedig 2,5 éves

2013. jún. 29. 22:53
 2/14 anonim ***** válasza:
Kapcsold ki kékhalál esetén az automatikus újraindítást, illetve futtass memtest86+-t és Orthost, hogy kiderüljenek az esetleges HW hibák.
2013. jún. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
de nincs kék halálom
2013. jún. 29. 22:55
 4/14 anonim ***** válasza:
Alapértelmezett beállítások mellett amint bejönne a kékhalál, nyom egy resetet a gép. Ha kikapcsolod, akkor van esélyed látni mit ír (pl szerencsés esetben egy DLL-re hivatkozik).
2013. jún. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ja tehát ha azt kikapcsolom, akkor majd kékhalálom lesz és akkor majd kiír valamit nekem. És hol kell kikapcsolni ezt?
2013. jún. 29. 23:01
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha kékhalál miatt indul újra, igen. Ha nem jut el addig, akkor ajánlatos memóriatesztet lefuttatni, meg Orthost (az CPU-t is teszteli, de memóriára is jó). Fontos, hogy a tesztet sokáig (1-2 óráig) futtasd, Memtest86-ot meg még tovább!

Kikapcsolni így tudod (Vista/7 alatt is itt van):

[link]

2013. jún. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
a memtest-et pendrivera kell letölteni, majd bebootolni róla? És milyen eredményt kell nézni? pl: ha piros, akkor rossz a ramom: [link] ?
2013. jún. 29. 23:13
 8/14 anonim ***** válasza:

CD-re is kiírhatod.

Ha Pass-t ír, akkor sikeresen lefut a teszt, Errors ugye a hibák számát jelenti. Többször kell lefuttatni, már egy error is rossz RAM modult jelent.

2013. jún. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
és ez mennyi ideig tart? Tehát ha egy is piros akkor már rossz a ram?
2013. jún. 29. 23:20
 10/14 anonim ***** válasza:

Egy futás nekem olyan 45 percig tart, 4GB 800 MHz-es DDR2-es RAM esetén, fogalmam nincs, tiéddel mennyi lehet (nem linárisan skálázódik a sebesség a memória órajelével). Szerintem hagyd, hogy menjen az éjszaka, ha nem hangos a gép, akkor olyan 5x már lefuthat, az már talán elég.

Ha egy is piros, akkor már rossz.

2013. jún. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!